KrásaNovinkyZdravíŽivotní styl

Dieta? Proč se trápit hladem a jojo efekty, když to jde i jinak!

Dieta? Proč se trápit hladem a jojo efekty, když to jde i jinak!

Před dětmi jsem nikdy nepocítila potřebu hubnout. Měla jsem dostatek pohybu, díky mladému metabolismu jsem mohla jíst na co jsem měla chuť a váha se nijak významně nehýbala. Stačilo jít na brusle, zaplavat si, do fitka a večerní mlsání se nikde neprojevilo.

S prvním těhotenstvím jsem přibrala 17 kilo, které jsem naštěstí rychle vykojila a vyběhala. U druhého dítěte jsem si musela půjčovat manželovy boty a od kamarádek ze šatníku ty největší šaty. Naštěstí bylo léto. V zimě netuším, jak bych svých 25 kilo otoků, špeků a těhotenského bříška schovávala. Z druhého těhotenství mi už pár kilo nahoru zůstalo. Taky jsem na dortu sfoukla 30 svíček a přišlo mi, že dostat se do svých oblíbených letních kalhot už není taková legrace.

Varianta – zkusím dva tři dny nejíst – při únavě u dvou malých dětí nepřipadala v úvahu. Další možnost – vynechat pečivo a sladké – jsem vydržela třeba jen pár dní. Bezesným nocím s čokoládou jsem se nevyhnula. A jít si zasportovat při minimálním hlídání prostě nešlo.

Asi čtvrt roku jsem měla doma LR Health & Beauty licenci, kterou jsem využívala pro ekomickou úsporu v rámci podpory imunity své i našich dětí. A najednou se v katalogu objevila v akci „dieta“! A protože jsem s doplňky stravy od LR měla opakovaně velmi kladné zkušenosti, a dále jsem navíc byla příliš unavená a líná studovat  jiné typy diet či chodit k výživovému poradci, rozhodla jsem se ji zkusit. Že jsou v jídle sacharidy, tuky a bílkoviny jsem vždy věděla. Jak je ale kombinovat a proč je které z toho důležité, jsem popravdě nikdy neřešila. Neměla jsem potřebu.

Velmi mile mě překvapila příprava LR nápojů a polévek. Byla rychlá, což je pro mámu dvou malých dětí, která si stíhá odpoledne vyčistit zuby „po ránu“ nebo se nasnídat ve 14:00 hod, nesporná výhoda. Také jsem byla spokojená, že mi chutná. Nebyla nijak složitá a díky ní jsem pochopila, co je nutné do budoucna dodržovat při skladbě jídel pro udržení nové váhy – poměry bílkovin, sacharidů (nejlépe postupně se uvolňujících) a tuků. Jako bonus díky odkyselovací fázi mi téměř vymizela celulitida. Vzala jsem si návod na LR dietu od pana primáře, který s touto společností spolupracuje a pustila se tehdy rovnou do tzv. rychlé varianty. Musela jsem překonat asi tři dny nezvyk, že méně jím.  Nepotřebovala jsem se dojídat, tělo bylo vyživené, mělo všeho dostatek. Jen ty ruce byly zvyklé z dřívějška chodit do ledničky a něco pořád ládovat do pusy. Najednou jsem nebyla tak unavená. Velmi motivační byla proměna, kdy se už po 10 dnech začaly ptát kamarádky co dělám, že se opticky zmenšuji. Po dvou týdnech jsem si ale už naordinovala obědy. Přiznám se, že bez masa nebo dobrého steaku dlouho nevydržím. Po kompletním systematickém programu – cca 5-6 týdnech, jsem nosila své oblečení, které jsem měla v době svých studentských let na vysoké škole. V pase to dělalo kolem 9 cm a na váze 8 kilo.

Dietní program od LR Health and Beauty doporučuji všem, kdo se chtějí začít zajímat o skladbu svého jídla, chtějí nastartovat svůj metabolismus, stojí o to sundat pár kilo vnitřního tuku a pásek u kalhot začít zapínat o několik dírek blíže než dosud.

PS: přikládám foto svých nohou týden před druhým porodem. Vedle nohou mám lodičky vel. 41, které už dnes naštěstí zase obuji.

Doporučené stránky:
www.helou.cz/eva-miksovicova/
www.moderatorka.cz

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Krása