Životní styl

Díky MLM mohu být rodině blíže

Mám pocit, že je tak rychlá doba, že lidé nestíhají většinu svých povinností. A to se nebavím o čase na sebe. Samozřejmě, znám to velmi dobře. Někdy je to tak rychlé, že mi třeští hlava a musím doslova utéci někam do přírody, ticha. Dokonce toho kdysi bylo tolik, že jsem dostala oboustranný zánět do uší! Takže jsem asi týden neslyšela vůbec nic, a ležela jsem v nemocnici v tichu. Nebudu lhát, nebylo to až tak špatné – ale na toto téma jindy.

Nedávno jsem řešila třetí narozeniny našich dvojčat. Na sociálních sítích jsem si všimla, že se hemží fotkami nádherných dortů. Vůbec nic proti tomu nemám. Naopak! Jsou krásné a sama cukrárenských služeb někdy využívám. Ale letos se ve mně něco pohnulo. Potkala jsem kamarádku, která na tom byla ekonomicky tak bídně, že si mohla dovolit jen jednu plenu denně pro roční holčičku. Plakala, že nemá peníze ani na dort a řešila v sobě tíseň bídy. Říkala jsem si, že je to síla. Ale potřebuje dítě dort kvůli okolí? Když si tak zpětně vzpomenu, moje máma nám pekla dorty vždy sama. Dělala je čerstvé, velké, abychom se jich pořádně najedli a nikdo se nemusel ohlížet. Vždy si na to udělala čas, ačkoliv velmi tvrdě pracovala na směny, měla na starosti velkou zahradu, dům, prase, husy, králíky, slepice, krůty, pěstovala česnek. Nechápala jsem, peníze měla, tak proč se do noci s dortem „otravovala!“?

Od mámy chutná nejlépe

Tento okamžik mne zastavil. Nejsem žádná zdatná cukrářka, přesto jsem se rozhodla, že klukům letos dort upeču sama. Neřešila jsem, že mají mít dva dorty, jak se mi  pár lidí snažilo poradit. Upekla jsem jeden domácí. Ale čerstvý, nepřeslazený, lehký z poloviny domácích bio surovin. A mohu vám říci, že klukům vážně chutnal, stejně jako mojí mámě a manželovi, který běžně neřekne ani bůů a u konzumace hledí do iPhone, takže ani neví, co jí.

MLM ti to umožňuje

Před několika lety jsem se těšila, že až se mi bude trochu lépe ekonomicky dařit, budu si moci dovolit vše koupit. Jenže nakonec jsem zjistila, že se cítím šťastná nejen proto, že jsem na dortu ušetřila, ale hlavně proto, že jsem narozeninám dětí věnovala svůj čas. Drahocenný čas, který jsem v zaměstnání pod docházkovým systémem prostě neměla. Cítíla jsem, že do něj vkládám energii, aby se dětem líbil, aby jim chutnal. Přála jsem si aby věděli, že jejich maminka jej upekla. A nevadí že není tak krásný a dokonalý, viz foto které jsem udělala telefonem. Chápu, že rodiče na to nemají čas. Chápu také, že ne každý má k pečení vztah. Vím, že je na člověka naší doby vyvíjen silný tlak. Na druhou stranu, někdy si ten tlak děláme i sami, tedy alespoň já ano. Řešíme nepodstatné věci, jsme roztěkaní. Žijeme v humbuku a proto je dobré, že existují šikovní lidé, kteří nám dort pomohou vyřešit svým uměním a talentem. A kdo na to nemá peníze? Nevadí, děti potěší i jednoduchý hrníčkový dort od oka. A nebo je možné se rouzhodnout pro změnu. Třeba s LR Health & Beauty. A jak to máte vy? Pečete nebo kupujete? Díky MLM mohu být rodině blíže a jsem za to vděčná.

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.