Krása

Jak na makeup v létě?

Helou! Máme tu nádherný červen, léto je v plném proudu, teploty dosahují třicítek – a tak si dnes povíme, jak vyzrát na letní makeup. Letní makeup je specifický v tom, že v létě je nutno pleť chránit proti slunečnímu záření, zároveň se může roztékat při vysokých teplotách a k tomu v létě se snažíme odpočívat a sportovat, takže příliš mnoho makeupu nemáme rádi a snažíme se líčit lehce, vzdušně a co nejméně. Souhlasíte? Ale jak to všechno propojit a dosáhnout kýženého efektu? Povíme si níže:

Ochrana pleti v létě

Jak už asi tušíte, než začneme s líčením, opět je nutná příprava pleti a ochrana pleti jako taková. V létě je nutno pleť více hydratovat a také používat krémy a přípravky s adekvátním ochranným faktorem. Spoustu najdete také v nabídce LR Health and Beauty, a pokud si nejste jistá s výběrem, neváhejte se obrátit na vašeho LR partnera. V létě pro maximální hydrataci doporučuji Aloe Vera Hydratační Gel, který pleť osvěží a udrží intenzivně hydratovanou po celý den. Podívejte se také na naši luxusní solární kosmetiku. Anti aging opalovací krém na pleť je můj oblíbený.

Make-up nebo BB krém

Pro sjednocení pleti v létě mnohé z nás sáhnou raději po lehčím BB krému než po klasickém makeupu. BB krém je mimořádně vhodný pro mladé a sportovně laděné ženy, které nemají rády pocit “masky”, BB krém má menší krycí schopnosti jako klasický makeup a zároveň je více hydratovaný. Je skvělým kamarádem na dovolenou. Pokud používáte BB krém a nepudrujete se, pro rozzáření pleti doporučuji také tekutou či krémovou tvářenkou. Řídíme se jednoduchým pravidlem “krém ke krému a prášek k prášku – sem patří matný makeup, pudr + prášková tvářenka 🙂 Pozor: v létě používáme makeup o jeden až dva stupně tmavší – díky opálení. Určitě není vhodné používat stejný odstín jako v zimním období.

Dekorativní kosmetika v létě

V létě si můžeme dovolit několik trendů – vyřádit se ve volném čase výstřelky, barevnými kombinacemi, svěžím líčením… mnohé značky nabízí různé letní limitované edice, nebojte se po nich sáhnout a zařadit je v létě do svého denního líčení. Skvěle poslouží metalické třpytivé oční linky, lesky na rty a lehké krémové rtěnky, jako například Transparentní třpytivá rtěnka Colours . Návrat oslavují barevné řasenky, vyzkoušejte naši modrou! Kýženého opáleného efektu a luxusního vzhledu vašeho opálení dosáhnete bronzerem. Bronzer skvěle podpoří vaše přirozené opálení, nepoužíváme ho jen za náhradu nedostatečného opálení, naopak. 🙂 Aplikujte ho dle pravidel strobingu na lícní kosti, nos… také na dekolt a ramena. Budete na dovolené v šatech s odhalenými rameny vypadat skvostně.

Jak udržovat dekorativní kosmetiku v létě?

Malý bonus na závěr – kosmetika to výborně zvládá v běžných teplotách do 25 stupňů. Při vyšších teplotách může měnit strukturu, složení a rychleji se kazit!!! Proto doporučuji udržovat ji na chladnějším tmavém místě, některé produkty klidně v chladničce. Určitě není vhodné mít kosmetiku v koupelnách – zejména panelových bytů, kde není okno. V létě je v koupelně ještě větší horko a vlhko než obvykle a kosmetika se mimořádně kazí.

Tak to byly šikovné kosmetické tipy na dnes, krásné léto vám přeje Bohumila Ďurišová.

Doporučené stránky:
www.nadherna.sk

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Krása