KrásaNovinkyŽivotní styl

Jak na matnou rtěnku?

Jak na matnou rtěnku?

Helou! Dnes máme pro vás tip, jak snadno aplikovat matnou rtěnku, aby působila perfektně. Matné rtěnky jsou vysoce trendy, ale ne každá žena ji umí dobře nosit. Všeobecně více lichotí mladším ročníkům, protože matná rtěnka nekompromisně zdůrazní každou chybičku a vrásku. Navíc vysušuje rty. Při pečlivé aplikaci a přípravě rtů se jí vzdát nemusíte.

Co je matná rtěnka?

Matná rtěnka – jednoduše řečeno “bez lesku”, často se sametovým efektem. Rtěnka neobsahuje žádný lesk nebo třpytky, jen silný pigment. Jemně vysušuje rty. Může být tekutá (jako lesk) a nanáší se aplikátorem, nebo klasický pevná v pouzdře. Můžete vyzkoušet například luxusní rtěnky Deluxe High Impact v moderních odstínech. Matná rtěnka obvykle vydrží na rtech déle, než běžná rtěnka a hůře se odličuje. Skvěle vypadá ve vzhledu s kočičími očními linkami.

Jak na to

Jelikož matná rtěnka vysušuje, je nutná příprava předem, ale není to nic složitého. Před aplikací doporučujeme udělat peeling rtů – buď je jemně pomasírujte měkkým zubním kartáčkem, nebo můžete použít jemný peeling. Následně rty vyživte balzámem.

Nyní je čas určit kontury – vhodnou konturovací tužkou v odstínu rtěnky pečlivě obkreslete tvar rtů. Matná rtěnka neodpustí žádné chybičky. Potom můžete aplikovat rtěnku. Postupujte pečlivě od středu rtů k okrajům – mně se to tak osvědčilo nejlépe. Snažte se nepřetahovat, okraj rtů potom působí nedokonale a “okousaně.”

Někdo ještě před aplikací rtěnky nanese na rty tenoučkou vrstvu pleťového makeupu a otiskne do vatového tampónu. Tento krok může umocnit a sjednotit barvu rtěnky a zafixovat rtěnku na rtech, méně se otírá – i když matná se otírá všeobecně hůře.

Když máme hotovo, zkontrolujeme ještě kontury. Pokud se nám přeci jen podařilo přetáhnout, obtáhněte celé rty korektorem, krásně zakryje a sjednotí chybičky. Korektor doztracena vklepejte do stávajícího makeupu, aby krásně splynul.

Nyní jste dokonalá a můžete vyrazit do ulic. Jídlo, pití a líbání zvládají matné rtěnky skvěle.

Doporučené stránky:
www.nadherna.sk

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Krása