KrásaLifestyle

Jak pečovat o vlnité vlasy

Známe to všichni. Ten kdo má vlnité, chce rovné. Kdo má rovné, chce vlnité. Stále jsme se svými vlasy nespokojení. Ale příroda a geny nám předem určily co, nám bude slušet. I já jsem měla období, kdy jsem si vlasy žehlila a nechala chemicky narovnat,což nebylo nejlepší volbou.

Nejdůležitější je se o své vlasy dobře starat. Vlnité vlasy jsou náročnější na péči, neboť mají hrubší strukturu než vlasy rovné. Mnoho žen si své vlnité vlasy raději žehlí, než aby věnovaly více času péči a stylingu. Základem péče však je nejít proti přirozenosti vlasů. Takže nežehlit! Každodenní žehlení a rovnání vlasů nenávratně poškozuje jejich strukturu. Přitom je to tak jednoduché. Proto se podělím o své rady a zkušenosti ve čtyřech krocích.

1. Omýt vlasy vhodně zvoleným šamponem a použít kondicionér. Já na vlnité vlasy používám Aloe Vera Nutri-Repair šampon od LR Healht & Beauty a kondicionér ze stejné řady. Obsahuje 7 přírodních olejů, které jsou velmi důležité právě pro vlnité vlasy. Jednou až dvakrát do týdne je důležité použít masku ze jmenované série a nechat min 5 minut působit. Poté důkladně opláchnout. V jenom z minulých článků jsem popisovala správné mytí, můžete dohledat.

2. Netřete vlasy v osušce, ale zabalte a nechejte přebytečnou vodu vsáknout do osušky.

3. Pokud vám to čas umožňuje, nechejte vlasy volně uschnout a po chvilkách vlasy promačkejte. Já si kápnu pár kapek arganového oleje a vmačkávám do vlasů. Podpoříte tím lepší zvlnění. Pokud vlasy sušíte fénem, je vhodné použít difuzér a prosoušet vlasy chladnějším vzduchem. Před sušením doporučuji použít Aloe Vera Nutri-Repair Závěrečnou kúru, která chrání vlasy proti teplému vzduchu.

4. A na konec vlasy můžete zafixovat. Opatrně s lakem na vlasy, ten vlasy vysouší. Důvodem je přísada laků, což je alkohol.

Bohužel mi praxe ukazuje, že stále více žen má vlasy poškozeny a návrat k přirozenosti potřebuji systematické řešení, kterému se velmi ráda ve své praxi věnuji. Pokud si nebudete vědět rady se svými vlasy, neváhejte se obrátit na svou kadeřnici, která Vám ráda poradí. Přeji Vám krásné mrazivé dny.

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Krása