Spojte se s námi

Ahoj, co jste hledali?

Krása

Jak přizpůsobit makeup každé pleti?

Helou! Jak se máte? Věřím, že úžasně. Dnes vám chci dát několik užitečných rad, jak přizpůsobit makeup nebo chcete-li, podkladovou bázi každému typu pleti a každé nositelce.

Možná už jste se s tím také setkaly – vybraly jste si makeup, který má dokonalý odstín – ale nesedí vám struktura, makeup teče, vytváří se šupinky, máte pocit masky na pleti, makeup se otírá, rozmazává, stéká se v mikrovráskách na čele… a tak podobně.

Jak tedy na makeup vyzrát, jak vybrat ten správný, případně co udělat, pokud se vyskytne některý z výše uvedených problémů?

Úplně nejdůležitější je zaměřit se na správný výběr makeupu. Už víme, že pro suchou až normální pleť jsou vhodné krémové makeupy na bázi oleje, pro normální, smíšenou až mastnou pleť se doporučují makeupy bezolejové na bázi vody. Také dbejte na krycí schopnost makeupu. Měl by být plně krycí (full coverage). Pokud je uvedeno, že je středně krycí (medium coverage), počítejte s tím, že zřejmě nezakryje vše, co zakrýt chcete.

Důležitá je také příprava a péče o pleť. Pokud o pleť kvalitně pečujete, čistíte, hydratujete, tonizujete, ošetřujete vhodným krémem, potom by měl makeup sedět bez problému. Pokud je pleť vysušená, tedy nedostatečně hydratovaná, mohou se po aplikaci makeupu tvořit šupinky, vrásky, mohou vystoupit póry a pleť vypadá hrubě, přesušeně, nezdravě. Předejtete tomu tak, že před aplikací ošetříte pleť jemným peelingem, následně tonikem, a vyživíte hydratačním krémem. Můžete přidat také aloe vera hydratační gel pro extra hydrataci pleti. Až následně aplikujte krémový makeup.

Pokud máte naopak pocit, že makeup teče, je dobré ošetřit pleť například naší sadou Microsilver, pleť bude krásně matná, kompaktní. Použijte bezolejový makeup colours.

V případě, že máte pocit, že makeup je na vás příliš hutný a vytváří vám na pleti masku, smíchejte jej v poměru 1:1 s vaším denním krémem. Můžete také aplikovat náš BB krém.

Pro luxusnější a elegantnější vzhled pleti použijte náš makeup Deluxe. Doporučuji jej opravdu na pěstěnou pleť, nemá tak vysokou krycí schopnost jako makeup Colours, je velmi lehounký, působí spíše jako fluid, dodává pleti vysoce sofistikovaný vzhled, ale neodpustí vám nedostatečnou péči.

Pokud mohu doporučit, bezolejový makeup Colours je možné v říjnu získat za výhodnější cenu, určitě neváhejte jej vyzkoušet, budete mile překvapeny.

Reklama

Tohle by se vám mohlo líbit

Novinky

Vzdělávání na platformě Helou! je základem všeho. Ale to je pouze začátek pro každého obchodníka – pak přichází na řadu sposta praktických postřehů. Jak...

Zdraví

Před nějakým časem jsem napsala článek do motorkářského časopisu MotoRoute s cílem podpory motorkářů v rámci ucpaného nosu. Myslím, že téma trvá i nadále....

Zdraví

Tak letošek je o tom, že stále více lidí vyhledává letní dovolenou v horách. Chybí jim klid? Chtějí čerpat energii z hor? Jsou přesyceni ...

Emoce

Helou! Tento článek jsem napsal 17. ledna 2019 – ano, před více než rokem a nevydal ho. Doma jsme už věděli, že je ekonomika...

Copyright © 2015 - 2020 Firestarter s.r.o.

error: Content is protected !!