Krása

Jak se kvalitně oholit

Krásný den Vám přeje Adéla Smolíková. Dnešní téma bude spíše pro pány, ale věřím, že i dámy se rády dozví, jak pečovat o mužskou pleť.  A možná Vám, dámy, ulehčím práci při výběru kosmetiky pro Vašeho úžasného muže.

Žijeme v takové době, kdy se i muži o sebe starají, což nám –  ženám dělá dobře. Nedokáži si představit mít po svém boku neupraveného a nepříjemně vonícího muže. Jako kadeřnice se denně setkávám s muži, kteří chtějí mít nejen upravené vlasy, ale dbají celkově na svůj vzhled včetně outfitu. Musím přiznat, že příjemně navoněný muž se stříhá jedna radost. Nejen že pánové dbají na upravené vlasy, ale také se starají o svou pleť a úpravu vousů. Jsou muži, kteří se u mne radí jak si správně upravovat vousy a musím přiznat, že někdy je to velmi náročné.

Když si vzpomenu na školní léta a na to,  jak jsme se učili holit břitvou, jde mi mráz po zádech. Ono holit břitvou není žádná sranda. Musí se dbát na řádně vypnutou pokožku, jinak by mohlo dojít k zaseknutí a následnému říznutí. A dnes se k tomu opět muži vrací a využívají tzv. Barber shopy. Což jsou kadeřnictví jen pro muže. Zde se pánové nechávají stříhat a holit proškolenými kadeřníky a holiči.

Dodržují správný postup při holení a používají muži vhodnou kosmetiku? Proto Vám poradím jak na to a představím Vám a doporučím kosmetiku, díky níž bude vaše holení bezbolestné a pečující.

  1. Nejdůležitější je změkčení vousů. To spočívá ve velmi důkladném napaření vousů a pokožky teplou vodou a nebo namočením ručníku do teplé vody a přiložením na obličej.
  2. Nanesení gelu  a nebo pěny na holení. Můj muž má rád gel od LR Health and Beauty. Díky Aloe Vera Zklidňujícímu gelu na holení  má vyřešené zarůstání chloupků. Tento gel hydratuje a ošetřuje pleť již před holením. Oholená pleť je velmi hladká a jemná.
  3. Po oholení následuje opláchnutí vlažnou vodou a umytí zbytků pěny.
  4. A na konec se musí pleť ošetřit. Po holení je pleť nabobtnalá, ztratila část svého tuku, podrážděná, někdy i mírně poraněná.  Proto je velmi důležitá péče po holení.  Aloe Vera balzám po holení od LR, který snižuje podráždění pokožky a následně jí uklidňuje, hydratuje a ošetřuje. Vhodný pro každý typ pleti, zejména pak pro citlivou pleť. Ideální je pro citlivou a suchou pokožku. Nadstavbovým produktem, se kterým je můj muž spokojen,  je Aloe Vera Antistresový krém, který obsahuje 50% aloe vera a extrakt z bio bílého čaje, vitamíny A a E dodávajícím pleti energií, hydratuje a vitalizuje.  Je to denní krém pro muže vhodný pro náročnou mužskou pleť.

A co říci závěrem? Každý muž z mé rodiny byl mnou obdarován pečující  kosmetikou a nyní nechtějí nic jiného než tuto kosmetiku LR Aleo Via pro muže. Přeji Vám všem krásné slunečné dny!

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Krása