KrásaŽivotní styl

Jaký účes pro plesovou sezonu 2019?

Plesová sezóna je v plné proudu. Šaty máte připravené, ale stále nevíte jaký vybrat účes? Každá žena chce po boku svého milého zazářit! Proto jsem se dnes rozhodla napsat pár rad a tipů, které vám pomohou s výběrem účesu.

Nejprve bych se zaměřila na to, jak moc jsou zdobené šaty. Ne nadarmo se říká, v jednoduchosti je krása. Pokud tedy máte šaty zdobené krajkou s perličkami, určitě bych zvolila jednoduchý účes. Ať stažené vlasy do romantického drdolu a nebo nechané volně rozpuštěné s lehkými vlnami. Pakliže, jsou šaty jednoduché, nebála bych se zvolit vlasy více natočené a nebo vyčesané do většího drdolu s ozdobou, ale tady pozor! Ozdoba by se měla shodovat s ostatními  doplňky.

Také nezapomínejte na tvar obličeje, který je velmi důležitý při výběru účesu. Pár mých tipů. Ke kulatému obličeji půjdou spíše vlasy rozpuštěné a nebo jen z části stažené. Ženy, které mají vysoké čelo, doporučuji nechávat tzv. patku. Také dávejte pozor na odstáté uši, zde nebude vhodné vlasy vyčesat do hladkého drdolu.

A jak se správně postarat o vlasy po plese? Tady dělá spousta žen chybu. Pokaždé, když češu některou z mých klientek, upozorňuji na správnou péči. Pokud není dostatek sil si po návratu z plesu domů mýt vlasy, je alespoň dobré sundat veškeré sponky a doplňky. Aby vlasy držely v požadovaném tvaru, tak musíme použít různé fixační gely, laky, tužidla atd. Po vyndání všech sponek vlasy důkladně propláchneme vodou a naneseme šampon (doporučuji ucelenou řadu Aloe Vera Nutri-Repair od LR Health & Beauty – perfektní) opláchneme a znovu naneseme šampon a omyjeme. Po druhém dostatečném opláchnutí vlasy vytamponujeme ručníkem a naneseme regenerační masku  z ucelené řady (nedáváme až ke kořínkům). Necháme alespoň 10 minut působit a poté začneme vlasy rozčesávat od konců ke kořínkům. Po rozčesání opět opláchneme a dále vlasy upravíme dle požadovaného tvaru.

Vážené dámy, přeji Vám, ať si letošní plesovou sezonu užijete v plné kráse. Mějte krásné zimní dny!

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Krása