Krása

Kajalová oční linka

Kajalová oční linka

Věděli jste, že jedním z nejstarších způsobů líčení byla právě oční linka? Kajalové oční linky pochází ze starověké Indie, a určitě nebyly podobného složení jako ty naše. Navíc jejich aplikace byla v dávných časech velmi komplikovaná. Kajalová směs se nanášela dřevěnou tyčinkou na obě víčka zároveň.

V moderní době to máme snažší – dnes můžeme zakoupit kajalové tužky nejrůznějších značek. Mají různou tvrdost, odlišné struktury. Správná kajalová tužka by měla být dostatečně měkká, pigmentovaná, že když běžným tlakem kreslíte oční linku, snadno se aplikuje. Neměla by se příliš rozmazávat a téct při zpocení nebo se roztékat za horkého letního dne.

Kajalové tužky jsou věrnými pomocníky téměř každé ženy. Pomáhají dokreslit vzhled očního víčka, přidat mu intenzitu, hloubku, oko tolik neplave. Aplikace kajalové tužky je různá, také je možné zvolit si širokou paletu barev. Obecně se pro denní líčení doporučují tlumenější neutrální barvy jako tmavě hnědá, olivová, ocelově modrá, šedá, fialová. Černá bývá příliš tvrdá.

Kajalovou tužkou vytvarujete horní i spodní víčko dle potřeby. Nanášejte vždy těsně k linii řas. Kajalové tužky udržujte vždy dostatečně zastrouhané, ostré. Některé se prodávají v plastových aplikátorech se speciálním strouhátkem na hrot kajalu. Osobně je moc ráda nemám, protože kajalová “náplň” v nich vysychá rychleji a později se značně drolí.

Doporučené stránky:
www.nadherna.sk

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Krása