BusinessNovinkyPříležitostiŽivotní styl

LR STORY: Eva Mikšovičová

LR STORY: Eva Mikšovičová

Vzpomeneš si, kdy jsi poprvé viděla logo LR, produkt LR, nebo kdy tě někdo oslovil, že je LR partner?
Musím prozradit, že s kolegou z rádia – Petrem Kopčilem se známe již dlouhá léta. Byl to jediný člověk, který byl ochotný se mnou v pondělí odpoledne slavit maturitu, ostatní totiž nadále „šprtali“. Příležitostně jsme se potkávali a já tak z povzdálí sledovala jeho životní příběh. Odjakživa byl kreativní, podnikavý, svůj a já mu vždy přála štěstí i v osobní oblasti. Proto mě zaujalo, když se na jeho profilu na sociální síti objevilo „zadaný s Markéta tehdy ještě Bublíková“. Klikla jsem ze zvědavosti na její profil a viděla, že je Organizační manažerkou LR Health and Beauty. Nic mi to neřeklo a moc jsem k tomu ani nenagooglila, nezajímalo mě to. Osobně jsem ji poznala, když jsme s Petrem moderovali akci v divadle. Došla za mnou, byla velmi milá. Co mě zaujalo – donesla Petrovi i mně do šatny vodu a oplatek. Málokdy jsem se setkala s partnerkou kamaráda, které by vůbec nevadilo se se mnou seznámit a ještě si chtít popovídat!

Dobře si na to období vzpomínám, bylo to takové zlomové období pro všechny!
Jenomže já byla v té době celkem unavená, měli jsme za sebou doma náročný měsíc prosinec. Samé kašle u dětí, podezření na zápal plic, a aby toho nebylo málo, dva dny před Vánocemi rotaviry. Starší dcera strávila štědrovečerní odpoledne na kapačkách a já večer sama v obýváku u Popelky a dívala se smutně na svítící stromeček a zabalené dárky pod ním. Marodi už tou dobou všichni vedle spali. Když mě s Markéta s Petrem v šatně oslovili na společný projekt, ptala jsem se „o co jde“. Už jen nástin mi zaváněl obchodničinou a něčím, co jsem si řekla, že už v životě dělat nechci. Sice ve mně vzbudilo zájem, že jde o přírodní produkty pro zdraví. Ale měla jsem dvě malé děti, byla unavená a neměla žádný volný čas. Jsem člověk, který má rád kvalitu, ale je ochoten si za ní připlatit pouze do únosné míry. Nerada podporuji placení značky. Nesnášela jsem multilevely a nebyla ochotná se o nich dozvědět více nebo je jakkoliv podporovat. A proč taky – je to letadlo a tomu se musí člověk vyhnout. Petr se ale nevzdal a napsal mi za týden znova, jestli se s Markétou nechci přece jen potkat. Nechtěla jsem mu zase říci ne, chvíli jsem váhala. Ale představa, že na hodinu zajdu do města sama a bez dětí byla lákavá.

Skoro bych řekl, že to byly tvé děti, které rozhodly o LR…
Když člověku přijdou do života děti, obrátí mu ho nohama nahoru. Kvůli nim je zase ochotný začít nasávat nové informace v oblastech, o které se dříve nezajímal. S prvními příkrmy je to zdravá výživa, s prvními soplíky je to sortiment lékárny. S opakovaným kašlem je to sortiment lékárny, plus hledání přírodních alternativ. Před mateřskou dovolenou jsem pracovala ve farmaceutickém odvětví a řekla bych, že přehled toho, co člověk může získat v lékárně mám velký.

Jen u multilevelu vidíte, kdo je z prodeje placený.

To tě musela tedy společnost LR hodně zaujmout! Vycházím z toho, že když jsi už měla tak velkou zkušenost s většinou produktů pro zdraví na trhu, mohla jsi srovnávat kvalitu, složení, ale i prodej a servis takových produktů.
Když jsme se s Markétou Kopčilovou sešly, přišla mi LR prezentace zbytečně dlouhá, ale byly tam momenty, které mě velmi zaujaly a já se rozhodla některé z produktů na sobě a dětech hned vyzkoušet. A jaké bylo mé nadšení, když po letech hledání něco konečně zabíralo! Takové, že člověku to nedá a chtěl by pomoci i kamarádkám, které sedí zavřené doma a opatrují děti s horečkami a nonstop kašly. Takové, že mě to donutilo nastudovat si, jak funguje multilevel a zjistila jsem, že je to naprosto totéž, jako když si jdu koupit něco do lékárny. Jen u multilevelu vidíte, kdo je z prodeje placený. U lékárny si to můžete domyslet skrz mezičlánky, ale ty lidi nikdy osobně nevidíte, nikdy s vámi nezajdou na kávu, nezeptají se vás, jak se máte, neposlechnou si vaše trápení, nikdy nebudou chtít pomoci se posunout v životě za svými sny.  Vy se můžete přidat, udělat ze sebe „lékárnici“, která poradí, doporučí, zajistí servis. Od LR dostanete svou marži za to, že si člověk koupil pastu u LR a ne třeba v lékárně. Navíc s tou od LR byl spokojený, protože mu vyřešila nejenom čištění zubů, ale i další problémy dutiny ústní.

Samospotřeba je jasná, děti byly najednou v lepší kondici, to je vidět hned a přirozeně dobře se to demonstruje ostatním. Co ale peníze, kariéra v LR? Co byl ten bod zlomu, že sis řekla, chci jít i touto cestou?
I když neumím bez práce žít, nejsem workoholik. Práce mě prostě baví, když člověk za sebou vidí výsledky, nechybí motivace a je zde možnost posunovat se. Což se mi v rámci moderování dařilo, dostala jsem se až na ranní vysílání Frekvence 1 s Tomášem Krausem. Ale protože jsem upřednostnila rodinný život, přešla jsem do zaměstnaneckého poměru. Tam už se na motivaci a kariérní posun moc nehraje. U LR jsem najednou pocítila možnost seberealizace i během mateřské dovolené. Proč si s kamarádkami vykládat jen o plínkách, když můžeme řešit přírodní kosmetiku pro děti, jak se udělat krásnou a štíhlou pro manžela nebo jak užít více výletů a chytit méně nemocí, které se pak doma řetězově šíří a točí. Více jsem doporučovala, mluvila, více mi chodilo peněz na účet. Jeden měsíc jsem hodně zabrala a najednou jsem splnila tři manažerské pozice v jednom měsíci. Chápete to? Že bych v práci zpracovala více projektů, dostala pochvalu a adekvátně tomu vyšší mzdu a posun nahoru? Tohle umí opravdu jen multilevel. A víte co? Venku je hezky, pojedeme na týden na dovolenou, nebudu pracovat. U multilevelu ale budou chodit peníze, ať si té dovolené v roce vezmu 10 nebo 50 dní. Nikdo vám je nepočítá. Zatím jsem nenašla nic, co by mi vadilo. Když se mi pracovat nechce, nepracuji. Mám chuť přilepšit si na výlety, začnu si více povídat s lidmi o jejich radostech i starostech. Svoboda podnikání.

Který z produktů je pro tebe absolutně TOP pro tvou potřebu?
Sofiina volba 😊 ale nikdy mě z kabelky neopouští Sprej první pomoci.

Pokud někdo prodá mamince na rodičovské dovolené se stále nemocným dítětem teď v horkém létě LR XXL šálu, je u mě fakt borec!

Který produktů je dle tebe absolutní prodejní hit, skoro bych řekl, že se prodává sám?
To nejde říci. Sto lidí, sto chutí, sto potřeb. Kdo je zdravý, řeší si parfémy, kosmetiku. Komu zdraví pokulhává, nedívá se na trendy odstíny rtěnek, ale hledá podporu řešení svého problému. Ale zdravý i nemocný – všichni by měli mít sprej první pomoci doma. Nahradí velký kus lékárničky.

A teď z jiného úhlu pohledu. Ty jako už zkušenější LR partner to můžeš posoudit, který produkt prověří kvalitu LR partnera při prodeji? Tzn. existuje dle tebe v portfoliu firmy LR něco jako “majstrštyk”, který když dokážeš prodat, tak pak už cokoliv?
U LR jsem dva a půl roku. A právě zkušenost mě naučila, že neprodáš tomu, kdo nechce a nehledá. Tam je naprosto zbytečné ztrácet energii. Nejsem prodejce a „obchoďák“ a nikdy nebudu. Ale doporučovat to s čím jsem spokojená a nadšená těm, kdo chtějí zrovna naslouchat nebo těm, kdo vím, že stále nenachází co hledají a já vím, že LR by jim s tím umělo pomoci – s tím nemám žádný problém. Ale vezměme to s humorem. Pokud někdo prodá mamince na rodičovské dovolené se stále nemocným dítětem teď v horkém létě LR XXL šálu, je u mě fakt borec!

Myslíš, že by tvé ekonomické výsledky byly stejné i bez Helou!? Neptám se pro pochvalu, ale reálně, když srovnáš ty, kteří nejsou součástí této platformy z jiných struktur.
Helou pracuje za vás. Tady se klidně s Markétou poplácejte po ramenou. Zaslouženě. I ten, kdo má LR pouze pro svou samospotřebu si díky Helou může najít pro sebe přesně to, co hledá. Reference a rozsáhlé informace k produktům, online vzdělávání, motivaci a tipy pro to, jak to udělat, aby jste si s LR vydělali na samospotřebu nebo si přilepšili k výplatě. Kdo pochopí výhodu všech platforem Helou a využije ji na maximum jako já, má napůl vyhráno a nakročeno k rychlejšímu kariérnímu postupu s minimem vynaložené energie.

Doporučené stránky:
www.helou.cz/eva-miksovicova/
www.moderatorka.cz

 

Fotogalerie

[envira-gallery id="1882"]

 

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Business