BusinessNovinkyPříležitostiŽivotní styl

LR STORY: Jana Vojtášková

LR STORY: Jana Vojtášková

Jaké bylo tvé “poprvé s LR”?
Poprvé jsem se setkala s LR na srazu spolužáků z vysoké školy, kde mi moje spolužačka Markétka, dnes už shodou neuvěřitelných náhod i tvá milovaná manželka, jen tak mezi řečí řekla, že při zaměstnání něco zajímavého rozjíždí. Samo sebou jsem byla zvědavá a natěšená o co jde, a tak jsme si domluvily kafe u mě doma.

Prostě náhody neexistují 🙂 Chvíli budeme ještě vzpomínat, co byl tvůj historicky první nákup u LR?
První nákup byl právě od Markéty. Byla tehdy u mě 4 hodiny. Její prezentace byla nekonečná a můžu-li být upřímná, když jsem zjistila, že mi nabízí mlm systém podnikání, přišlo z mé strany velké zklamání. Měla jsem totiž v sobě zarytý vzorec, že mlm je věc, kterou bych nikdy nedělala. Nicméně produkty se mi líbily moc, hlavně tedy z aloe very, a tak jsem si tehdy spíše ze zdvořilosti, objednala celou sadu na pleť právě z aloe very, aby Markét neodešla s prázdnou, protože smlouvu na spolupráci jsem ji tehdy nepodepsala.

A nakonec přeci jen podepsala, proč? Byla to intuice? Nebo vidina jednoduchého podnikání?
Nepodepsala jsem přímo Markétě smlouvu, ale vstoupila mezi nás ještě jedna společná kamarádka Andrea Stredová, a tak jsem si řekla, že nakonec proč to nezkusit, že nebudu na to sama, ale budeme se vzájemně všechny tři podporovat. Ptáš se, proč jsem nakonec změnila názor?. Pamatuji si na ten moment dodnes velmi dobře. Byla to obrovská touha. Byla jsem maminkou na mateřské dovolené s tříletou a roční holčičkou a začala jsem si silně uvědomovat, že mi skončí za dva roky mateřská. Do původního zaměstnání jsem se vrátit z časových důvodů nechtěla. Tím motorem byly děti. Chtěla jsem s nimi zůstat doma. Čím víc se blížil konec mateřské, tím touha začít podnikat byla silnější. Cítila jsem, že pokud se o to nepokusím právě na mateřské dovolené, kdy si vlastně můžu podnikání vyzkoušet „nanečisto“ a bez jakéhokoliv rizika, tak promarním čas a už nenajdu nikdy odvahu začít.

Neměla jsem do té doby žádné podnikatelské zkušenosti, nikdo mě neučil podnikatelskému myšlení, byla jsem plná strachu, ale nakonec jsem v sobě tu odvahu našla a začala na sobě pracovat. Snažila jsem se naslouchat zkušenějším, inspirovat se a učit se od nich. Zpočátku s knedlíkem v krku a obrovským strachem se spoustou výmluv, ale brzy se ukázalo, že není důvod se ničeho obávat. Mateřská se tehdy pro mě stala odrazový můstkem k novému podnikatelskému životu.

Protože budu upřímná, rodina nebyla moc nakloněná mému nadšení začít podnikat. Všichni byli přesvědčeni o tom, že není lehké v dnešní době podnikáním uspět. A už vůbec ne s dvěma malými dětmi.

Píšeš podnikatelskému životu – jaké byly tvé náklady na start podnikání? Co k tomu bylo třeba, mimo to odhodlání a překonání strachu.
Náklady byly opravdu minimální. Dodnes si pamatuju, že to byla částka 1955,- Kč. Pořídila jsem si základní vybavení a to testery vůní, lexikon produktů, kde bylo vše vysvětleno ke všemu zboží, nějaké katalogy a prospekty o produktech. A přiznám se, že to byly moje poslední peníze z měsíční  mateřské. Další věc, s kterou jsem bojovala, bylo prosadit si svůj podnikatelský sen doma. Protože budu upřímná, rodina nebyla moc nakloněná mému nadšení začít podnikat. Všichni byli přesvědčeni o tom, že není lehké v dnešní době podnikáním uspět. A už vůbec ne s dvěma malými dětmi. Je fakt, že jsem znejistěla, jestli zvládnu skloubit podnikání s dětmi, ale měla jsem kolem sebe lidi s LR – moje partnery, kolegy, kteří mě podporovali a vždy, když přišlo období splínu, mě podrželi.  Jsou to dnes mí přátelé a kamarádi, kteří mě naučili mnoho věcí.  Především dobře a efektivně plánovat svůj čas, přemýšlet o tom, které věci jsou důležité, a které naopak ne. Naučila jsem se i díky nim naslouchat, řešit věci efektivně, v klidu a ne zbrkle a nahodile.

Tzn. z hlediska prvotní investice, pokud pominu čas, se z LR příležitosti stal dobře placený čas, který jsi mohla věnovat rodině. A přesto to manžel nesl tak špatně, jak změnil od té doby pohled na věc?
Nedá  se říct, že by manžel nesl věc špatně nebo mi LR zakazoval. Podporoval mě, jen nevěřil, že by se mi to mohlo s tak malými dětmi podařit. Bylo potřeba si sednout, promluvit si o  celé věci. Překopat trochu náš rodinný život a začít oba efektivněji plánovat. Do té doby to totiž u nás fungovalo jako ve většině domácností. Byla jsem na mateřské, starala se o děti a domácnost. Jezdila s dětmi po kroužkách a muž byl živitel rodiny. Odcházel do práce ráno v 8 a přijížděl kolem 19.00 hodin večer. Nedovedl si představit, jak a hlavně kdy bych tento byznys rozjížděla, když on mi nemůže s hlídáním pomoci. Přesto jsem cítila, že pokud se o to nepokusím a nevyužiju tuto příležitost, tak na mateřské promarním čas a už nikdy nenajdu odvahu začít podnikat. Taky mi vadilo, že nejsem soběstačná, ale závislá jen na příjmu manžela. Sebrala jsem proto veškerou odvahu, odhodlání a šla do toho. Z  počátku jsem nahodile plánovala čas, nahodile i pracovala  a tomu odpovídala i finanční odměna- nebyla nic moc. Brzy jsem pochopila, že pokud chci v tomto obchodě uspět, musím se naučit lépe plánovat a nastavit si svůj bysnys tak, aby byl výdělečný a měla jsem přitom čas na děti, manžela a rodinu.

Dnes se snažím můj pracovní plán a čas pokud možno neměnit, abych nenarušovala soukromí lidem kolem sebe. Proto jsem zavedla pevné dny a časy kdy bude hlídat manžel, kdy kamarádka, která také podniká, a kdy na oplátku pohlídám já její děti. Všichni dopředu víme, kdy můžeme pracovat, kdy relaxovat a kdy máme čas na své vlastní aktivity a soukromí. Docílila jsem toho, že jsme všichni spokojeni. Takže pokud čte tento článek jakákoliv maminka, která uvažuje o podnikání na mateřské dovolené a neví jak na to, tak je to jen o tom sednout, vzít si papír a tužku a naplánovat si vlastně co doopravdy chce a nechce. Udělat si takový malý bysnys plán, jak k tomu vysněnému cíli chce dojít. Pokud to udělá, potom je totiž velká pravděpodobnost, že nebude mít problém u svého partnera svůj sen prosadit. Já jsem na začátku tento plán neměla. Věděla jsem sice, proč chci podnikat, ale netušila jsem, jak to udělám. A to byl ten důvod, proč nebyl můj partner z mého podnikatelského nadšení poněkud happy. Dnes už chápu, že ten důvod byla změna. Změna pro nás oba, rodinu, děti, z které měl možná trochu obavy. Pokud si to předem společně vykomunikujete, máte prakticky vyhráno.

Máš další LR auto, tentokrát je to už Mercedes třídy A. Co se ti na něm nejvíc líbí?
Tak mám od firmy už třetí auto. První a druhé byly dvě WV pola. Teď mercedes a musím říct, że s každým jsem se velmi těžko loučila. Všechny mi přirostly k srdci a nejen mě, ale i dětem. Mercedes je pro mě poměrně nové auto. Mám ho od února, a tak si na sebe teprve zvykáme. Má spoustu hejblátek funkcí, které dodnes neovládám, ale musím říct, že pohodlnost, bezpečnost i vzhled auta mě dostala. Je krásné elegantní přesně pro mě. Auto mi hodně pomáhá v mém obchodě. Lidé se mě ptají co je LR. Nedávno mě na benzínce přímo paní u pokladny požádala o radu a katalog, když auto spatřila.  Zrovna včera na křižovatce vedle mě stál pán na červenou, stáhl okno a ukázal mi, že má u sebe spray první pomoci a Mind master. To jsou potom věci, které vás potěší, protože si uvědomíte, že LR pomáhá lidem kolem vás, a že vám tato práce dává smysl.  A to že máte LR auto už je jen taková třešnička na dortu, která vám v obchodě pomáhá. Podle mého názoru je úplně jedno jestli to je LR Smart, LR Polo nebo LR mercedes. Každý, kdo do LR auta sedne, už nebude chtít z něj ven . To mi určitě potvrdí každý LR kolega. Takže vřele doporučuji všem, kdo by ho rád měl, neváhejte ani minutu, stojí to zato.

Protože jsi u LR delší dobu, pamatuješ čas, který je nazýván před a po Helou! Zkus prosím pro nováčky u LR popsat ten rozdíl, který vnímáš s takovou platformou.
Ano patřím mezi služebně starší partnery a zažila jsem dobu, kdy takové možnosti jako nyní s Helou nebyly. Mohu je tedy objektivně srovnat. Když jsem na začátku mé spolupráce chtěla získat kvalitní informace o produktech nebo i obchodě, tak jsem si pro ně musela dojet několikrát a opakovaně například do Brna, Prahy, Ostravy nebo i na Slovensko. Platforma www.helou.cz  i facebookové stránky Helou, jsou opravdu velkou podporou tohoto obchodu, hlavně z toho důvodu, že i když se jakékoliv živé akce nemůžete zúčastnit, nepřijdete o žádné informace. Máte pořád aktuálně přehled co se děje a můžete si potřebné informace, zde načíst a naposlouchat z pohodlí domova.  Velkou podporou je, že se zde můžete poradit  s jinými partnery. Sdílet své zkušenosti jak s produkty, tak z obchodu.

On- line svět je v dnešní době důležitý a aktuální. Pomáhá velmi dobře podpořit tento obchod, nicméně pořád jsem, alespoň já, zastáncem osobního kontaktu. Ať už s klientem nebo s partnery. Na osobních setkáních můžete nejvíce předat své emoce. Ukázat v praxi svým klientům, či partnerům jak produkty či obchod funguje. Terén je podle mého názoru pořád nejlepší a největší učitel tohoto způsobu podnikání. Teorie můžete načíst, nastudovat, naposlouchat kolik chcete, ale nic vám nedá tolik, když se společně se svými kolegy, partnery, klienty budete stýkat pravidelně a předávat si své emoce a zkušenosti osobně. Budování výborných vztahů a důvěry je v jakémkoliv obchodě naprostý základ. Helou je perfektní v tom, že vám pomáhá s vaším obchodem. S vaší klientelou v době, kdy se s nimi nemůžete z jakéhokoliv důvodu setkat osobně.  Je zde vše jednoduše a srozumitelně vysvětleno. Můžete si informace poslechnout, přečíst několikrát, kdykoliv se k nim vrátit. Máte tu možnost se s kýmkoliv poradit a poměrně rychle dostat odpověď na vaše dotazy. Pokud se zrovna vy nemůžete věnovat svým partnerům, klientům osobně, nebo si nevíte rady co doporučit, tak to tu za Vás udělá bez problémů i kolega z jiného týmu.

Zastávám názor, že pokud chce člověk dělat kvalitně tento obchod, tak bez podpory on-line to nepůjde, tak rychle a kvalitně, protože nikdo nejsme dokonalý a nikdo nevíme všechno. Zde se vzájemně nejen informujeme, inspirujeme, ale si i s obchodem pomáháme. A to je to, co dělá tuto platformu výjimečnou. Proto patří tobě i Markétě velké poděkování, že jste ji vymysleli, založili a neustále ji rozvíjíte a vylepšujete.

Doporučené stránky:
www.helou.cz/jana-vojtaskova/
www.janavojtaskova.cz

 

Fotogalerie

[envira-gallery id="1969"]

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Business