BusinessNovinkyPříležitosti

Markéta Kopčilová: Přednášet prázdnému kulturáku bylo psycho!

Markéta Kopčilová: Přednášet prázdnému kulturáku bylo psycho!

Poslední dobou stále častěji přemýšlím nad tím, co všechno musí člověk prožít, aby se dokázal dopracovat k úspěchu. Možná máte také pocit, že Život přináší mnoho příležitostí ke změně. A budeme-li se bavit o těch kariérních a finančních, platí to dvojnásob. Človek je na začátku nadšen z možností a přesto většinou ztroskotá na prvním neúspěchu. Možná čekáte, že začnu psát o tom, jak důležité je mít pevně stanovený hmotný a konkrétní cíl, jenž má být motorem pro výdrž a odhodlání jít dál. To dozajisté ano! Přesto si troufám říci, že tento cíl většině lidí problém nevyřeší. Tedy alespoň u mne to tak bylo.

Ačkoliv tak nepůsobím, jsem v jádru křehká žena, mám ráda samotu, klid a rovnováhu. A to se zcela neslučuje s potřebou jisté extrovertnosti pro byznys. Velmi mne trápilo jakékoliv odmítnutí, které jsem si brala osobně.  Nebyla jsem připravena na odkrytí faktu, že člověk zkrátka má ve svém okolí neupřímné lidi, kteří jsou dobrými kamarády jen když jste v problémech. Mnohokrát jsem řvala jako želva a nepomohl ani onen doporučovaný hmotný mega cíl. Život mne totiž testoval jiným směrem. Dnes vím, že šlo o to,  abych zjistila, že je sobecké hledat pochopení u okolí. Upřímně, proč  by mne mělo okolí chápat? Co by z toho mělo? Uvědomila jsem si, že jediný kdo mne může pochopit jsem já sama. To bych ale už zaběhla do jiného tématu. Dnes bych se chtěla podělit o jeden z příběhů, který silně prověřil moji schopnost bojovat do poslední minuty.

Přednáška zdarma? Přiznávám, to byla velká chyba

Když jsem byla partnerem LR Health & Beauty cca dva roky, rozhodla jsem se, že vyjedu s přednáškami o Aloe Vera Gelu, se kterým jsem zaznamenala fantastické zkušenosti a měla jsem pocit, že je třeba, abych ZDARMA! předala informace do společnosti. Štvalo mne, že lidé neví o tak zázračné rostlině. Vytvořila jsem si tedy skvělou prezentaci a domluvila jsem v nedaleké vesnici schopnou paní, která zorganizovala přednášku pro 50 lidí! Připravovala jsem se poctivě 14 dní, několik hodin denně jsem drilovala Powepoint, abych působila profesionálně.

V den přednášky jsem dokonce přijela na místo o 2 hodiny dříve, abych poskládala židle do divadelního uspořádání a roztrhla jsem si u toho silonky a zlomila nehet. Rozjela jsem Powerpoint a čekala na plný sál. V 17 hod měla akce vypuknout a jaké bylo překvapení, když v 17:15 seděli v sále 4 lidi, z toho dva byli moji rodiče. Nedokážete si představit, jak mi bušilo srdce zklamáním, nevěděla jsem co se stalo a nevěděla jsem, zda přednášku zrušit. Intuice mi ale řekla, ať začnu. Co se ale odehrávalo dále, nepochopíte.

Když jsem začala hovořit o německé kvalitě zpracování, divoce se ozvala jedna paní, která byla Ruska. Vynadala mi do fašistů, protože podporuji německé produkty a ze sálu odešla.

Když jsem začala hovořit o německé kvalitě zpracování, divoce se ozvala jedna paní, která byla Ruska. Vynadala mi do fašistů, protože podporuji německé produkty a ze sálu odešla. Přesto všechno jsem našla sílu odprezentovat vše tak, jak jsem si vytvořila, a to i se závěrečnými dotazy, které samozřejmě zbylí tři lidé neměli. Kulturák jsem následně sama uklidila. Doma jsem k tomu všemu vyslechla kázání, proč jsem tak hloupá a dělám ze sebe krávu. Tři dny jsem čelila pocitu, že do LR nepatřím, že nikdo nemá zájem o informace a nejsem na správné cestě.

Situace beznaděje se se ovšem změnila  po týdnu, a to telefonátem paní organizátorky, která mi volala s vysvětlením  dané situace. Důvod, proč hosté nepřišli byl takový, že hodinu před mojí přednáškou vyhlásil místní rozlas zkoušku krojů na hodový průvod a většina těchto lidí byla do hodového programu zapojena. Zvolili tedy svoji povinnost? Byla to náhoda? Takže zákon schválnosti? Možná to byla jen zkouška Života, která mne připravila hned na další situaci, kdy jsem 14 dní na to byla postavena naopak před plný sál v laser show hall v Brně – Bobycentru. Možná to byla závist někoho z místních, protože o této akci se vědělo hodně dopřdu, ale o zkoušce krojů nikdo nic dopředu nevěděl. A víte co, i v Bobycentru jsem byla silně prověřena. A o tom příště. Dokonce si myslím, že dávat tak cenné informace touto formou zdarma, byla chyba. Jakobych ukázala celému světu, nic to nestojí, tak vlastně je jedno jeslti příjdete a uděláte něco pro své zdraví. Myslím, že jsem si nedokázala ještě uvědomit a spočítat reálnou hodnotu kvalitních informací a přípravy, které jsem do této akce vložila.

Testy Života

Závěr? Dnes vím, že to nebyl onen hmotný cíl, ale silné osobní přesvědčení o vlastní hodnotě a přínosu pro společnost, co mi dalo sílu zvítězit v boji se strachem a frustrací. Vím, že nic není náhoda a vím, že se člověk nestane lídrem vlastního života, pokud nepochopí, že naprosto každý z nás má něco, čím může nejlépe za všech posloužit. Přeji vám, aby jste si dokázali uvědomit svou prospěšnost.  A přeji si, aby se stala tahounem vašeho úspěchu i přes testy Života.

 

Doporučené stránky:
www.marketakopcilova.cz
www.kopcilovi.cz

 

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Business