NovinkyPříležitostiŽivotní styl

MLM jsem vděčná za bohatě prostý život

MLM jsem vděčná za bohatě prostý život

Hned na začátku tohoto článku bych chtěla upozornit, že nejsem srdíčkový člověk. Považuji se spíše za člověka, který stojí nohama a zemi, ošlehaného životem a dívám se na praktické rozměry. Není tomu tak dávno, co jsem se zamýšlela nad posledními 7 lety, které jsem věnovala budování distribučních a spotřebitelských sítí pro německou společnost LR Health & Beauty. V době, než jsem do spolupráce s LR vstoupila, měla jsem vlivem svých osobních pádů v hlavě myšlenku, že život je složitý, náročný, je bojem. Proto je potřeba tvrdě pracovat. Když budu mít dostatek peněz, postavení, bude tento bojovný život vyřešen. A troufám si, říci, že na tom něco je.

Když člověk přichází do MLM byznysu, je často vnitřně i zvenčí motivován především ve hmotné rovině, přestože se hovoří také o  myšlence mít čas pro sebe, sloužit společnosti, atd. Jenže v době kdy člověk počítá každou korunu do výplaty, když je nemocen nebo když se cítí nenaplněn, nedokáže většinou takto myslet. Jeho potřeba je dána především uspokojit aktuální zatěžující nedostatky. Zkrátka hladový sytému nevěří, proto většina společnosti bere slova o poslání, vyššímu cíli  jako klišé. Vzpomínám si na to velmi dobře u sebe. Hlásím se jako první, kdo to tak cítil a vidím to i ve své každodenní  manažerské činnosti. Potřebovala  jsem se odrazit ode dna v ekonomické a zdravotní rovině, chtěla jsem auto a poprvé letět letadlem k moři. Jako každý člověk mám také ráda životní možnosti, tj. např. hezké a kvalitní věci, bezpečná auta i já ráda cestuji. Mohu říci, že vím, co je žít s dostatekem i v nedostatku. A v tom dostatku se žije opravdu lépe. Otázkou však zůstává, co je pro daného člověka ten dostatek…

Cítím, že když má člověk v daný okamžik stabilní ekonomickou situaci, tak je role mámy či manželky tak nějak lehčí, klidnější. Člověk nemusí být myšlenkami u starostí o zaplacení hypotéky, koupě dětských botů, nemusí si tahat pracovní problémy na společný výlet.

Zjistila jsem, že bohatství není jen o penězích. Ano, v knihách  jsem to čítávala často, ale nevěřila jsem. Začínám to vidět až poslední léta.  Zajímavé je, co se u mne stalo, když došlo k nasycení a uzdravení. Pocítila jsem hlubokou touhu po zdánlivě prostých a  obyčejných záležitostech, které jsem neměla, a na které člověk dnešní doby ve svém spěchu a strachu o živobytí často zapomíná. Jsou to pro někoho samozřejmé záležitosti – mít děti, mít na ně čas, nemuset je dávat do jeslí kvůli návratu do práce, mít čas na odpočinek, pečovat o manželský vztah, zajít si to kina i před výplatou. Ano, možná si člověk řekne:  “Vždyť to všechno mám!”. Jenže kolik lidí si to dokáže naplno užít? Cítím, že když má člověk v daný okamžik stabilní ekonomickou situaci, tak je role mámy či manželky tak nějak lehčí, klidnější. Člověk nemusí být myšlenkami u starostí o zaplacení hypotéky, koupě dětských botů, nemusí si tahat pracovní problémy na společný výlet. Jsem přesvědčena, že skutečné naplnění těchto – opakuji – zdánlivě samozřejmých situací přichází až tehdy, pokud člověk nepotřebuje řešit problémy moderní doby, která ve svých pozitovech i negativech vede člověka k dost výrazným materiálním povinnostem, ale také fantastickým možnostem.

Jsem velmi šťastná, že jsem se vydala cestou MLM s LR. Na počátku jsem viděla potřebu zabezpečit sebe sama, uzdravit se a užít si nějakou dovolenou a kvalitnější oblečení. Následně jsem pocítila potřebu najít skvělého partnera a mít děti. To je totiž docela věda, opravu! Nyní je moje touha směřována nejen do hmotné kvality života (to je zde na Zemi  stále ještě nutnost), ale také k tomu abych tvořila a naplňovala i jiné cíle. A jedním z nich je např. udělat hezký domov. Chci, abychom dobře jedli, aby jsme na sebe měli čas, abychom se nemuseli hádat v nervozitě.

Miluji přírodu a velmi dobře se cítím, pokud mám dostatek času  a vnitřní klid na práci v zahradě, kde se učím pěstovat hodnotné biopotraviny pro sebe a svou rodinu. V tomto je MLM fakt geniální, mít na to čas. Ano, možná se od organizačního manažera LR očekává něco jiného, ale já v tom vidím něco velmi luxusního a jedinečného.  Ze své minulosti vím, že bych nebyla schopna si to takto užít, kdybych se hodiny musela honit z jednoho zaměstnání do druhého, kdybych byla roztěkaná, rozčarovaná a v permanentním neklidu do výplaty. Je rozdíl pěstovat zeleninu a ovoce z důvodu touhy jíst kvalitu a je rozdíl pěstovat kvůli odlehčení peněžence. Ačkoliv, proč to nepřiznat, je super ušetřit nějakou  mini kačku i tímto způsobem. Takže vlastně zabít dvě mouchy jednou ranou.

Víte, síťový obchod (MLM) u dobré společnosti je úžasný, je o lidech, je o dobrém pochopení. Díky rozptýlení práce mezi více lidí získává každý – bez výjimky – šanci na změnu, včetně obrovského benefitu, a to je  osobní čas. Jeho výhody jsou skvělé a vidíte, nejsou jen o penězích, ačkoliv i tyto jsou důležité a příjemné, pokud z nich člověk nezblbne a s pokorou přijímá jejich přítomnost. Závěrem bych ráda uvedla, že jde o můj osobní příběh, nemyslím si, že každý má svou životní cestu v MLM, ale cítíte-li k němu pozitivní vztah a přitahuje vás, nechť je vám tento čánek inspirací.

Přeji vám krásné podzimní dny, ať se vám hodně daří.

 

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Novinky