MotoRoute: Přes helmu se nevysmrkáš

V aktuálním vydání motoristického časopisu MotoRoute 4/2018 vyšel článek Markéty Kopčilové na téma Sprej První Pomoci. Téma se týká nejen motorkářů a link na magazín najdete například na https://www.alza.cz/

Sedím u kafe v dětské herně a najednou vedle mne časák MotoRoute. Listuji a padá mi čelist! Ach! S motorkou na pláži, v horách, v Laosu, ve Vietnamu, v poušti, na voru.. To snad není možné! Taková volnost. Vůbec se už nedivím, že tolik lidí motorkářský koníček pohlcuje. Osobně mám s “motorkou” pouze jednu zkušenost, konkrétně se strojem, který se jmenuje Pionýr. Jela jsem na něm s matkou jako dítě po revoluci do obchodu, kam dovezli šusťákovky. A vrazila do nás Avie. Obešlo se to sice jen s malou popáleninou o výfuk, ale přesto jsem se pak motorce celý život vyhýbala. Jenže, ty fotky v tom časopise! A také určité charisma lidí kolem motorek. Prostě borci pohodáři a jejich holky, hudba. Hm, budí se ve mně zvědavost, dobrodružná duše a odvaha.

A teď vám řeknu, proč bych se dnes svezla bez obav. Mám dva důvody. Zaprvé: protože vím, že vy, motorkáři, máte již mnoho kvalitních ochranných prvků, ať už se jedná o oblečení, helmy, rukavice nebo boty. Vaše stroje jsou stabilní, žádné třasořitky a díky vaší lásce k nim jsou neustále vymazlovány. A zadruhé: i já sama mám fantastické ochranné prostředky. Nejen na odřeniny, popáleniny, štípance či pohmožděniny. Ale také na karpální tunely, prochlazená kolena, brnící prsty, pálení žáhy, rýmu, atp. Hm, myslím, že bych mohla být váš docela fajn “batůžek”, co vy na to?

Zkusím vás více nalákat. V mé poradenské praxi se setkávám s lidmi, které silně obtěžuje častá opakující se rýma a nachlazení. A co čert nechěl, zrovna před dovolenkovým nebo byznys tripem, popř. v jejich průběhu. Ví, že nemají v tomto čase tolik možností jít k lékaři a rýma je silně omezuje při cestování nebo pracovním jednání. A tak např. u tvrďáků přichází na scénu pravá moravská slivovice nebo návštěva lékáren pro nákupy kapek do nosu. Jenže, ono to s těmi kapkami do nosu není často vůbec sranda. Ne každý naslouchá upozorněním lékařů, že nosní kapky, které nejsou přírodního charakteru, se musí používat velice obezřetně a jen stanovenou dobu. Praxe ukazuje, že lidé na toto omezení kašlou. Je jasné, že se jim prostě líbí, že na počátku zmíněné kapky fungují rychle. Nepřírodní účinné látky v nich obsažené dokáží zlikvidovat otok nosní sliznice, a tak najednou člověk konečně dýchá, smrká. Co na tom, že je účinek jen chvilkový, však za chvíli stříknou zas. Jenže, je tu velké ale.

Pokud jsou zmíněné kapky používány hodně často a mnoho dnů po sobě, bohužel se, dle varování odborníků, obrací proti nám. Jak? Účinné látky, které nám v kapkách nejdříve pomáhaly nyní mohou škodit. Sliznice nosu někdy začnou naopak otékat a člověk neustále cítí plný nos. Stává se tak závislý na dalších a dalších kapkách. Myslím, že tato sitauce je dost nepříjemná v okamžiku, kdy má člověk na hlavě helmu a ví, že např. na benzínku, kde ji může sundat a kvalitně se vysmrkat, je ještě sakra daleko. Takže co tedy s tím? Mám pro vás inspiraci.

Vysledovala jsem, že je velice výhodné a následně i levné mít opravdu jasnou diagnózu, se kterou pomůže odborný lékař. Řešení pak sedne jako “prdel na hrnec”. Někdy je problém rýmy ve snížené imunitě, někdy v kontaktu s alergenem, někdy je to již poškozená sliznice dle výše uvedeného. Ať je to tak nebo tak, ucpaný nos i tekutou rýmu člověk řešit potřebuje. A existuje zde pomocník – příroda.

Můžete do nosu aplikovat mořsko vodu, minerální prameny, bylinné kapky, které pomáhají ulevit. Nabídka je široká. Jenže jak zlikvidovat zmíněný otok a obnovit dech rychle? V praxi se mi velmi osvědčilo použití Aloe Vera v kombinaci s dvanáctero bylinami. Takový produkt skutečně existuje. Jmenuje se Spray první pomoci a je z dílny německého výrobce LR Health & Beauty. Díky velmi vysokému obsahu aloe vera dochází ke kvalitnímu prokrvení sliznice, ustupuje otok, hleny odtékaji, dech přichází. Jednotlivé byliny pak v nose působí analgeticky, protibaktriálně, detoxikačně, atd. A to bez hrozby návyku. Není to super? A pozor, taková kombinace umí daleko více. Pomáhá akutně řešit např. zmíněné štípance, bolest v krku po vypití studeného pivka, popáleniny od výfuku, puchýř na noze i zapařeninu kolem konečníku. Mít “batůžek” s takovým zázrakem je “zabití mnoha much jednou ránou”. A víte co? Čtěte webový online magazín helou.cz. Hodně o tam o tomto produktu píšeme.

Přeji vám mnoho šťastných kilometrů, zážitků i relaxace.

Ing. Markéta Kopčilová
Matka dvojčat, manželka vizionáře a kreativce, pěstitelka česneku. Bronzová Organizační Manažerka LR Health & Beauty, zakladatelka edukačně-inspirarační plaftormy Helou!, dlouholetý poradce v oblasti zdraví a krásy.

Více informací:
http://www.motoroute.cz

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.