Nemáš při mateřské čas? Bude hůř!

Zdravím vás, milí čtenáři. Jsem pracující máma dvojčat a chtěla bych se s vámi podělit o jeden pohled na LR Health & Beauty. O produkty této firmy jsem se začala zajímat v roce 2016, kdy jsem již byla několik měsíců po mateřské dovolené zpět v pracovním procesu. Více jak rok poté jsem zjistila, že mě hodně zajímají nejen produkty, ale i to, jak pomoci přírodní cestou ostatním lidem. Zjistila jsem, že mě baví se vzdělávat a nejen to, hlavně získávat zkušenosti od ostatních LR partnerů a také možnost si přivydělat. Zkrátka mi vše do sebe zapadá a dává mi smysl. Co mi však někdy chybí, je ČAS. Ve srovnání s časem, který jsem měla, když jsem byla doma s dětmi na mateřské dovolené a teď, si říkám, proč jsem se nevěnovala a nevzdělávala již na mateřské dovolené. Neříkám první rok a půl. Ten byl náročný s dvojčaty a moje role mámy byla vykonávána na 100 %, ale postupně se to začala zlepšovat a určitě toho času bylo více než teď.

Letos jsem si zavedla diář, kde mám vytyčený čas pro práci, pro rodinu a ostatní aktivity a pak čas, kdy se můžu věnovat LR a sebevzdělávání. Proto bych ráda vzkázala: “Maminky na mateřské dovolené, které váháte a říkáte si, že nemáte čas, počkejte, až budete v plném pracovním nasazení! To teprve zjistíte, jak je pro vás čas cenný a začnete přehodnocovat, kam svou pozornost směřovat”. Může se stát, že pokud tak neučiníte, budete mít chaos ve všem a stále budete říkat, že nemáte čas na nic. Znám to z vlastní zkušenosti. Není to snadné, ale z mého pohledu, kolik mám času teď a kolik jsem měla času, když jsem byla na mateřské dovolené, je to nesrovnatelné. Kluci tehdy spali dopoledne, odpoledne, což byl čas, kdy byla možnost „pracovat“. Momentálně opouštíme dům v půl sedmé ráno a vracíme se ve čtyři hodiny. To začíná čas, kdy se můžu věnovat dětem. Jsme na zahradě, takže někdy si poslechnu LR seminář – „Podpultovky“, který naštěstí máme online, ale přesto daný díl stejně obvykle shlédnu ještě jednou, jelikož všechno nepochytím. Zkrátka kluci neustále něco potřebují a já se nemohu dobře koncentrovat.

Někdy kluky vyzvedne ze školky dědeček, tak to mám čas pro sebe, zajít si na kosmetiku nebo nakoupit a někdy pohlídá manžel. Lidé se mě ptají, kdy tedy mám čas se věnovat LR Health & Beauty? Řeknu vám to. Kluci chodí spát už v půl osmé, za což jsem moc ráda. Do čtvrt na devět většinou spí a pak nastává „můj“ čas. Ne každý den to jde, ale když se mi podaří „vyšetřit“ třikrát až čtyřikrát do týdne půl hodinky až hodinku, jsem za to moc ráda. Nedokážu pracovat dlouho do noci, jelikož ráno vstávám v půl šesté, abych přichystala rodině snídani a stihla se nachystat sama do práce.

Nechci tento pohled nikomu nutit, ale opravdu na mateřské dovolené je více času než když pracujete ve firmě 8 hodin denně, musíte dopravit děti do mateřské školky a také je vyzvednout. Jsem ráda, že to stíháme sami a nejsme odkázání na pomoc druhých, ale někdy je to opravdu honička. Přesto se nechci svého pracovního koníčka vzdát a budu se stále učit pracovat s časem tak, aby vše šlapalo a já tak mohla naplňovat to, co mi dává radost a smysl. A vím, že to i s dětmi bude lepší. Děkuji, že jste dočetli až sem a přeji krásný sluncem projasněný den, Mirka Konečná.

Předchozí Příspěvek
Další Příspěvek
error: Content is protected !!