Obchodovat umí každý, ale slova NE se stále bojím

Obchodovat umí každý, ale slova NE se stále bojím

Obchod se mi prolíná celým životem. Kromě toho, že obchoduji s exkluzivními produkty pro podporu zdraví, krásy a pohody značky LR Health & Beauty, obchoduji také jako matka.

Nejdříve jsem byla nucena být máma generál, abych ukočírovala naše dvojčata a nastavila režim. Takže jsem jim i okolí neustále říkala, kam, co, kdy, kde mají dát, udělat. Po pár měsících přišlo ono obávané dvojité NE! Cože? Jako v byznysu mne slovo NE fakt už nerozhodí, ale když přichází od dvojčat, tak cítím, že jsem jej asi dost dobře nezpracovala. Ok, změnila jsem strategii a začala jsem s nimi obchodovat: ” Takže když sníš polévku, dostaneš lentilku nebo Vita Active. Když se nebudeš oblékat, budeš nemocný a budeš muset pít Cistusový čaj!” To sice pomohlo, ale  taky jen na krátký čas. A jak je to dnes? Obchodují oni se mnou! Viz dnešní komunikace mne-matky s dvoletými dvojčaty před návštěvou zubařky:

Matyáš: “Maminko, ja nebudu otevírat pusu u zubařky!”

Eliáš: “Ne ne ne, my jí tam jen zašpiníme křesílko!”

Matyáš: “Ty ale budeš otevírat pusu, Eline!”

Eliáš: “Ne ne, já jen zašpiním křesílko!”

Já: “A proč nebudete otevírat pusu?”

Eliáš: “Já budu otvírat pusu, ale maminko koupíš něco dobrého. (smích)”

Matyáš: “Já budu taky otvírat pusinku, když koupíme něco dobrého.”

Já: ”Dobře, půjdeme koupit jablečné trubičky, hm?”

Eliáš: “Ne ne ne, maminko, jen čokoládku (smích)!

Matyáš: “Koupíme linecké kolečko se srdíčkem, jinak neotevřu pusinku. (smích)!

Takže při představě zapatlaných ručiček, pusy, vlasů, bundy jejich i mé, kalhot, botů a následně autosedaček i Mercedesu od marmelády se o mne pokusily mdloby. Každopádmě, zvládla jsem to a  posílám pozdrav z pekárny od lineckého kolečka a přeslazeného pitíčka s obrázkem!

Co vy a obchod?

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.