Spojte se s námi

Ahoj, co jste hledali?

Business

Otevřela jsem si pomyslný eshop s drogerií a doplňky stravy. Chcete taky?

Pracuji rychle. Bohužel. Bohužel pro zaměstnanecký poměr a bohudík pro mé podnikatelské vyhlídky do budoucna. Podnikání je super a o to více, když máte tah na branku a rychlý start. Ne každý ho má, nicméně ne každý uvnitř každým koutkem duše touží po nezávislosti. Ale i pomalu se dá dojít do cíle, když od toho nečekáte okamžité zázraky.
Brigády typu tkaničkování bot a roznos novin při škole, mám za sebou. Časem jsem si našla mnohem zajímavější práci v rádiu a zvládala ji i při vysoké škole. Pracovat umím a dá se říci, že jsem si hodně prokousala pílí od píky. Prakticky to bylo od natáčení reportů do lokálního rádia z terénu, až po ranní vysílání na celoplošném rádiu Frekvence 1. Jediný můj “problém” je, že jsem i přes pečlivost rychlá. Asi takový boží dar! V čem to vadí? Mně osobně v tom, že si stihnu své pracovní povinnosti a něco málo k nim navíc udělat rychle. Vadí mi, že musím zůstávat v kanceláři jen kvůli tomu, že si musíte odrazit v docházkovém systému až po 8,5 hodinách. A vadit to může také někdy kolegům, se kterými jste ve firmě. Máte hotovo rychle a pak – „se flákáte“? Mohou mít ten pocit.

K jádru věci. Odjakživa jsem hledala, v čem bych mohla podnikat. Se znalostí online marketingu jsem si během mateřské dovolené chtěla vytvořit eshop s dětským zbožím. Obeslala jsem si velkoobchody a vyřídila si nákupní ceny. Narazila jsem však na to, že nový eshop je pořizovací položka v řádu desítek tisíc korun! A také jsem měla dítě, které téměř nespalo a potřebovalo neustálou pozornost. Šance, že bych vyřizovala objednávky, balila balíčky, objednávala u velkoobchodů a jezdila denně na poštu, fakturovala, byla téměř nulová. Další překážkou byl fakt, že v době, kdy eshop má skoro každý, bych musela investovat plno peněz (sto tisíc je málo) do reklamy a marže bych tak musela mít téměř nulové, abych mohla konkurovat větším eshopům. Doménu detskykout.cz jsem nechala proexpirovat a myslím si, že je volně k mání, pokud po ní zatím nikdo neskočil.

Vždy jsem potají v koutku duše záviděla těm, co se nebáli a pustili se do franchízy třeba s obchodem s oděvy nebo McDonaldem. A z duše jsem opovrhovala letadlovými multilevely. Do doby, než mi Markéta Kopčilová – bronzová organizační managerka LR Health and Beauty ukázala tabulku, jak funguje multilevel. Člověk se na škole stále učí tabulku marží výroba – distributor – velkoobchod – maloobchod – reklama – zákazník. Sama mám v práci na stole takový řetězec mezičlánků. A tabulku od výrobní ceny produktu až po cenu v lékárně. Tak proč mě nikdy neťuklo, že vlastně pořád toužím po tom, stát se jedním mezičlánkem a získávat marži. A přesně toto splňuje multilevel?

A tak jsem si vzala franchízu od LR Health and Beauty a otevřela si pomyslnou lékárnu a drogerii. A zvu vás k nákupu a nahlédnutí! Nebylo to hned. Z principu a paličatosti jsem prohlásila, že produkty mě nadchly složením a účinky, ale chci je jen pro sebe a rodinu a nikomu nic prodávat nebudu. Ale touha splnit si svůj sen byla silnější. Stala jsem se mezičlánkem mezi LR výrobcem a mými zákazníky. Prodávat a vozit zboží, konzultovat co by komu a v jakých dávkách pomohlo – je u dvou dětí celkem časově náročné. Je to, jako kdyby jste měli jeden obchod. A já se rozhodla svůj obchod „rozšířit o další pobočky“. Investice? Možná tak časová. Jde o to vysvětlit těm, co mají produkty od LR Health and Beauty rádi, kde si je mohou u LR přímo zakoupit a jak. Poté také jak se produkty správně užívají, čím umí pomoci. A pokud nešlo pouze o samospotřebitele, tak vysvětlit, že trh je široký a musíte hledat lidi, kteří chtějí do vašeho „obchodu“ zajít podívat se. Prodavačky Teta drogerie také nestojí před DM drogerií a netahají zákazníky za ruku pryč a nepřesvědčují – pojďte nakoupit k nám. Tohle se a nesluší. Když toto vysvětlíte lidem a oni si příležitostně najdou své klienty, kterým chtějí nabídnout zdraví, krásu nebo finance do budoucna – gratuluji. Založili jste si další “pobočku svého řetězce” a z maloobchodu se časem můžete dostat na marže sítě velkoobchodů.

Hodně štěstí, chuti pomoci zdravotně nebo finančně sobě nebo vašim blízkým. Přeji vám i dostatek vlastní motivace, hravosti a lehkosti. Investujete maximálně svůj čas. Protože díky nástrojům Helou! nepotřebujete financovat online marketing a vzdělávání. Když zákazníky a své pobočky napojíte přímo na LR výrobce přes jeho eshop, fakturace za Vás vyřizují oni, balíky posílají vašim zákazníkům přímo domů. Vám přijde provize za zprostředkování obchodu – jste mezičlánek. Jednoduché. Už máte svou franchízu i vy? Tak pokud po ní toužíte a současně si uvědomujete potřebu dnešní doby, tj. online podpory bez vlastních finančních nákladů, využijte poradce platformy Helou.cz. Pracujeme zde pro sebe i lidi tak, abychom  ušetřili sobě i všem v okolí čas i peníze.

Reklama

Tohle by se vám mohlo líbit

Emoce

Říká se, že jedinou životní konstantou je změna. Svět, naše tělo, náš nervový systém je jako neustále se měnící améba. Každá vteřina je ztělesněním...

Emoce

Čas od času mne navštíví klient s dotazem na smysl života. Scénář je vždy velmi podobný: hledá něco, co jeho existenci naplní smyslem, co mu...

Emoce

Berete do ruky tužku a diář a říkáte si, hmm, konečně článek, který mě naučí správně si naplánovat život? Ach, omlouvám se, ale musím...

Káry

V pátek 23. října 2020 se to stalo a já jsem v Ostravě převzala své první manažerské LR auto. Radost veliká, sen i cíl...

Copyright © 2015 - 2021 Firestarter s.r.o.

error: Content is protected !!