Životní styl

Prázdnou konví květiny nezaleješ

Prázdnou konví květiny nezaleješ

Tuto větu jsem pronesl o víkendu v Londýně. V metru, v neděli odpoledne, myslím, že to bylo u Piccadilly Circus. To, na které stanici metra to přesně bylo však není podstatné. Důležitější je, že se tak stalo na naší mikrodovolené s manželkou Markétou. V pátek přílet, v pondělí odlet, takže nic velkého. Nutno dodat, že doma jsme nechali dvě, v tu chvíli samostatně fungující firmy, a především pak naše dvojčata, kteří mají dva a čtvrt roku v péči rodičů manželky. Rodičovství je záhul, o tom budu dnes uvažovat „nahlas“.

Ne, nebavili jsme se o záhonech, o pěstování kytek. Bavili jsme se o tom, že spousta lidí žije v zacykleném světě a nevidí už nic jiného, než svou vlastní realitu. Bohužel zkreslenou realitu. Myslí si, že už není cesta ven ze začarovaného kruhu. Pokud vidíte pouze problémy, negace, máte úzkost ze života, žádnou radost, žádný optimismus, pak nemůžete do svého okolí předat stejně tak nic pozitivního. Matky, které jsou na mateřské dovolené vyčerpané, nevyspané, unavené každodenní rutinou ve starosti o své děti, logicky nemůžou vidět extra pozitivní svět. I kdyby se sebevíc snažily. Pod nátlakem emocí jsou na stupnici radosti tak mínus sto procent. Nemůžeme jim to mít za zlé, že to cítí. Je třeba jim však říct, že to lze změnit. A že je to nutné změnit. Manželka je na tom obdobně. Miluje naše děti, stará se o ně na jedničku, stará se stejně tak i o dalších několik set LR partnerů. Ale už málo času jí zůstává na starost o její duši, o mě jako manžela, o náš domov.

Odlétala ještě stále ne vyléčená, dlouhodobě nevyspalá a ještě navíc na místě chytila „depku“, že jsme zde bez dětí. Ano, také jsem na ně myslel, každý den. Ale umím se, protože je to nutné! povznést nad celou situaci a vyhodnotit, že chci-li pomoci někomu druhému, musím nejdříve umět pomoci sám sobě. Bez vody prostě nemůžete vyrazit s konví v ruce do záhonu! Tu konev musíte mít čím naplnit, to je přece logické. A tak jsem ženě vysvětlil, že dětem musíme mít co předávat – naše zkušenosti, naše zážitky, naši pohodu. Ne stres, nemoci, naštvanost, únavu. A tak se taky stalo. Užili jsme si Londýn na jedničku a to i přes sněhovou vánici a chladné počasí. Ať už to byl muzikál Thriller Michaela Jacksona na West endu, typické historické stavby Londýna, fantastická mše ve Westminster Abbey, kde se jako turista nedostanete, oslava 80tých narozenin válečné lodi HMS Belfast, jídlo v čínské čtvrti, noční bar v centru, národní galerie… prostě několik dnů mimo naši realitu. A díky tomu, že LR Health & Beauty může fungovat i bez vás a vydělávat vám peníze, netrápí vás běžné kafe v Costa kavárně za 75,- nebo pizza na Trafalgar square za 400,-. Víte, že pracujete celý rok na xyz procent, takže si to prostě chcete užít. Dám to čistě jako příklad k zamyšlení – být třeba v pozici prodavačky v supermarketu, nevyskakovala by si tak, že? Multilevel marketing má něco do sebe i z tohoto pohledu. Když jsme doma stále „počítáme“ a nejsme s manželkou zvyklí okázale utrácet. Nemáme to zapotřebí, máme hojnost ve všech směrech. Včera jsme cestou na ležiště začali počítat země, které jsme s manželkou spolu navštívili za dobu těhotenství a na mateřské dovolené: Německo, Polsko, Itálie, Slovensko, Anglie, Srbsko, Madarsko. Ano, jde to. Jen mít dobré vztahy s rodiči, nové myšlení – tedy, že se děti bez vás nepototo a také dost peněz.

Viděli jsme toho v Lodýně skutečně hodně, ochutnali kuchyně z celého světa, potkávali lidi všech národností a barvy pleti. Usmívali se, a my taky. Po návratu byly děti zcela v pohodě, šťastné, že jsme zpět – bez pláče, bez smutku. Pamatujte na to i vy rodiče – prázdnou konví květiny nezalejete. Někdy je nutné být hluboko sami v sobě, jen se svými myšlenkami a dost daleko od místa, kde věci považujete za samozřejmé. Třeba k tomu nebudete muset být desítky metrů pod povrchem tepající megapole, tisíce kilometrů daleko od domova. Ale i tak, cestujte, poznávejte nové lidi, myšlenky a předávejte je svým dětem.

 

Doporučené stránky:
www.firestarter.cz
www.petrkopcil.cz
www.marketakopcilova.cz
www.kopcilovi.cz

 

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.