KrásaŽivotní styl

Proč se mastí vlasy v zimě?

Na dnešní článek mě přivedli sami zákaznici. V posledních pár dnech dostávám ve svém kadeřnickém salonu jednu a tu samou otázku. Proč se mi tak v zimě mastí vlasy?

Na to je jednoduchá odpověď. Málo kdo si uvědomuje přechod z vyhřátých prostor do zimy. Pokud se pohybujeme v teplém prostředí, naše tělo je zahřáté a kůže vykonává běžnou funkci. Jestliže vyrazíme ven –  ať do práce, školy, školky či jen na procházku, naše tělo (tedy hlava) dostane teplotní šok. V ten moment se pokožka stáhne a snaží se ubránit úniku tepla. Pokud tedy chodíte často ven a do prostor, kde je teplo, pokožka je více namáhaná díky teplotním rozdílům a vlasový sval pracuje více a zde je ten moment. Jak se pokožka chrání před únikem tepla, tak dojde ke stažení vlasového svalu. Tím jak sval pracuje, podporuje větší funkci mazové žlázy a dochází k větší produkci mazu.

Ještě bych se chtěla zmínit o kondicionérech a maskách na vlasy. Když se ptám zákaznic, zda používají ošetřující péči po umytí, stává se, že mi odpoví NE. Což není dobré. A proč? Vrchní vlas se skládá z mikro-šupinek. Představte si třeba klasickou šišku ze smrku. Tak přesně vypadá náš vlas pod mikroskopem. Tyto šupinky se po umytí otevřou a my je potřebujeme opět zavřít. Pokud by se tak nestalo, vlasy se budou zacuchávat a těžko se rozčešou. Díky kondicionérům a se šupinky zatáhnou (jako mokrá šiška) a vlas jde lépe rozčesat a upravovat. Doporučuji Aloe Via Nutri Repair od LR Health and Beauty. Mějte krásné zimní dny Adéla Holubičková

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Krása