BusinessNovinkyPříležitostiTechnologieŽivotní styl

Prozkoumejte fantastický svět značky Apple

Prozkoumejte fantastický svět značky Apple

Dnes mám článek pro ty, kteří se nebojí změn, jsou připraveni na úspěch a plně respektuji to, že k pevnému životnímu postoji je třeba dozrát. Vím jaké to bylo v začátcích mého podnikání s penězi, byl jsem rád, že jsem zaplatil pravidelné platby, investoval do nutných nákupů a musel jsem se hodně otáčet, abych mohl peníze investovat, nikoli šetřit. Zcela chápu, že maminka na mateřské je stejně tak „ráda, že je ráda“ a na nějaké extra investice nemá prostor. Často jsou však například laptopy společným majetkům dvou parnerů a pracují na nich oba, nebo tablet apod. Pak je již zcela nutné kvalitně investovat. Vše o čem mluvím je pouze ukázka cesty, kterou jsem si prošel, proto dnes vím, že možné je zcela vše. Pojďme se tedy společně inspirovat ke kvalitě.

Na začátek vás ukážu, že je to u všech velmi obdobný uživatelský start. Zeptal jsem se manželky na pár otázek ohledně jejího pohledu na Apple kvalitu a technologie a zde jsou reakce:

Proč jsi měla strach přejít na technologie značky Apple?
Ve svém okolí jsem neznala nikoho, kdo by Apple používal, tím pádem jsem si nedovedla představit, jak bych Apple technologie sama rozjela. Strach byl ze servisu, aktualizací, co když tam vyběhne něco, co neznám. Kdo by mi poradil?  Takže kombinace mé ženské nelásky k technologiím a strach ze změny zajetého systému.

Co tě nejvíc štvalo na Windows a co naopak dnes oceňuješ na macOS?

Na Winows mne  v té době neštvalo nic, neměla jsem totiž srovnání. K macOS jsem se dostala po rozsáhlé referenci a snaze zapojit se do komunikace s tebou a společností Firestarter multimedia, která kompletně jede pouze na Applu. Jsem štastná za intuitivní jednouchost, propojenost Macu s hodinkami Apple Watch a telefonem iPhone. A hlavně: jelikož jsem kombinací manažera a dvojčatové matky, musím mnohokrát  vyřešit problém okamžitě mezi tím, než se dítě vyčůrá na nočník. Jsem úplně nadšená z toho, že Mac stačí otevřít a za 5 sekund pracuji. Když jsem používala Windows, bylo příšerné čekat na start systému. Stejně tak tento rychlý start je absolutní nutností pro mou práci v terénu, chci-li šetřit čas sobě i klientům a hlavně mým kolegům.

Dokážeš si ještě představit přechod zpět na Windows?
Představit si  dokáži  úplně vše, jsem přizpůsobivá.  Ale asi bych se zbláznila! Nicméně plně chápu, že dnes již existují laptopy velmi výkonné a každý může být spokojen jinde.  Víš dobře, že já doslova „nenávidím“ technologie. Můj EGO život je ale potřebuje a ta rychlost a bezproblémovost mi umožňuje splnit úkoly velice rychle a já s nimi nemusím trávit mnoho času.

Jelikož jsem kombinací manažera a dvojčatové matky, musím mnohokrát  vyřešit problém okamžitě mezi tím, než se dítě vyčůrá na nočník. Jsem úplně nadšená z toho, že Mac stačí otevřít a za 5 sekund pracuji. Když jsem používala Windows, bylo příšerné čekat na start systému.

V nové rubrice o technologiích se budeme na stránkách Helou.cz věnovat chytrým technologíím, internetu věcí, aplikacím, software, technologickým vychytávkám, které nám můžou usnadnit život. A velmi často si budeme povídat o značce Apple, protože je celosvětovým leaderem. Apple je standardem pro profesionály. Sám jsem propadl kouzlu této firmy již v roce 1999, kdy jsem poprvé pracoval s počítačem této firmy jako novinář v redakci deníku. Na Apple jako profesionálním stroji se vše psalo a tzv. sázelo do tisku. Stejně tak grafická úprava a zpracování fotek probíhalo na Apple. Tehdy to však bylo spíš utrpení, protože informací bylo málo a komunita u nás nulová. Dnes je situace zcela opačná, Apple produkty jsou všude kolem nás, dnes a denně. Apple mě již tehdy inspiroval v rámci podnikání i zábavy a jakmile to bylo pro mě finančně možné, udělal jsem v životě zásadní změnu. Změnu v myšlení. Již dříve jste ode mne mohli slyšet informaci, že ve firmě Firestarter multimedia jsme zatím proinvestovali přibližně 1.000.000,- CZK do Apple produktů a asi vás nemusím přesvědčovat o tom, že to nejen funguje, ale především vydělává peníze.

Apple MacBook Air

Apple MacBook Air

CO MÁ SPOLEČNÉHO LR A APPLE

Počítače a práce s nimi jsou základem mého podnikání, pro zhmotnění mých vizionářských představ počítače potřebuji. Dnes je vlastně počítačem i váš smartphone nebo tablet. Záleží jen na tom, jak kvalitní je, jak se vám s ním pracuje a kde vám staví limity. Roky jsem pracoval s PC a operačím systémem Microsoft. Byly to náročné časy a po technické stránce na ně velmi nerad vzpomínám. I když nezastírám, že i tak jsem dokázal v podnikání vydělat hodně peněz, ale za jakou cenu? Stále strach, že to „spadne“, že příjde „modrá smrt“, že něco nebude kompaktibilní, že dostanu vir z internetu atd.. Pak přišel zlom, změna, časy hojnosti, úspěchu a růstu. Je to náhoda, že se to stalo v čase, kdy jsem začal ve firmě používat produkty Apple a jejich operační systém?

Čtěnáři webu Helou.cz se o kvalitě LR produktů přesvědčili již dávno a nikdo jim nevyvrátí, že to prostě funguje. Co však spojuje značky LR Health & Beauty a Apple? Bezesporu kvalitní produkty, značka, která je na trhu desítky let a dá se jí věřit, inovativní produkty, které definují trh. Loajální, často až fanatické uživatele a fanoušky. Ale víte co ještě? Vysoká cena za produkt. Jenže, co je kvalitní má svou cenu a pokud začnete reálně počítat a jdete hlouběji pod povrch produktu, pak zjistíte, že je to vlastně velmi velmi levné. Zapadá vám to do sebe, že? Co je zajímavé, když jsem poprvé potkal tváří v tvář obě značky zaznělo u mě to, co u většiny lidí: Co to jako je? Proč to je tak jiné? Proč je to tak drahé? Proč to nedělá to, co si myslím, že by to mělo dělat, protože můj stávající produkty značky XYZ dělá právě toto. Našli jste se v tom? Ano, co je jiné, nové a neprozkoumané, je bohužel často tak negativně vnímáno. Lidi mají strach z nepoznaného a bohužel to také odsoudí, než aby to do hloubky zkoumali.

FAKTA O APPLE

Nechci vás zahltit mraky dat, takže jen ve zkratce. Společnost Apple byla založena v Cupertinu v Kalifornii v roce 1976. Její specializace byla na vlastní software a hardware, což platí i dodnes s přesahem do mnoha nových oborů – automobilový průmysl, zdraví, zábava atd. Když se řekne Apple, myslí se Steva Jobs. Celým jménem Steve Paul Jobs, zakladatel společnosti, ředitel. Ten zemřel v roce 2011 na rakovinu v Palo Alto v Kalifornii a jeho úmrtí bylo pro firmu velmi nepříjemné, společnost tak ztratila nejen svou marketingovou tvář, ale zároveň i vizionáře společnosti. Apple dal světu hudební přehrávače iPod, talbety iPad, telefony iPhone, počítače Mac, ale třeba taky počítačovou myš. A všichni ostatní jejich kroky pouze kopírovali a následovali. Apple je tak inovativní značka, že ve svém segmentu je prakticky nedostižná, ale pouze kopírovatelná. Aple je trendová značka, takže ve filmech po celém světě, seriálech, na vědeckých konferencích, u profesionálů v multimédiích, u lékařů, vědců – všude vidíte počítače Apple. Podívejte se na reklamy, pokud je tam počítač, tablet, telefon, je to Apple. A pokud nevidíte typické logo s nakousnutým jablkem, je bezpečně vyretušováno, ale produkt je Apple. Není to náhoda, je to fakt.

Apple iPhone

Apple iPhone

JAK TO FUNGUJE?

Skvěle. Když vám to jako nováčkům hodně zjednoduším, Apple má ve svých produktech prémiový hardware a vlastní software, proto to funguje mezi sebou uvnitř stroje. Apple produkty mají výhodu, buď fungují nebo nefungují vůbec. Nefungují v případě, že takový produkt utopíte v moři, přejedete tankem nebo ho hodíte do kamen a tam shoří. Jinak funguje bezvadně a jsou pouze minimální problémy. To, že média informují o problémech jejich produktů je marketing. V životě mi iPhone nevybuchl, neohl se, baterka nehořela, prostě nic takového, co si můžete přečíst v médiích. Apple na svých počítačích nezná tzv. “modrou smrt”, nesmyslné update několikrát týdně svého operačního systému. Apple má mnoho let několikatinásobnou formu a možnost zálohování, je prakticky nemožné přijít o data v iPhone nebo iPadu – pokud není chyba v uživateli. Apple udělal geniální ekosystém svých produktů, takže co si například rozepíšete do textového editoru v jednom počítači, to si hned můžete otevřít v druhém počítači a pokračovat v práci. Přirozeně vše se automaticky ukládá, takže uživatel nemusí mít strach, že když zavře víko laptopu, že příjde o rozdělanou práci. Počítače Apple startují okamžitě, pokud je pouze zavřete a tím uspíte, opět po otevření víka laptopu začínají pracovat – řádově v sekundách po zalogování uživatele. Geniální, jednoduché. Ano, je mnoho počítačů, které se toto snaží technologicky dohnat a napodobit.

PŘECHOD Z PC NA MAC JE VELMI SNADNÝ

Pokud se ponoříme do hloubky informací, zjistíme, že Apple je nad věcí a podporuje přechod uživatelů z Windows na macOS Apple. O Microsoftu se to říct nedá. Na PC strojích nejde běžně macOS nainstalovat, pokud z počítače nechcete udělat tzv. hackintosh. Pro vysvěltení – hackintosh je computer používající operační systém macOS Apple. Skládá se ze slov hack a Macintosh, tak se označuje počítač společnsti Apple. Ovšem toto je dle stanov Apple nelegální, což je logické, protože porušujete pravidla užívání. Navíc co funguje není důvod měnit. Naopak na počítače Apple můžete naprosto legálně Windows nainstalovat a funguje to. Jedná se o tzv. virtualizaci systému a můžete používat jak Windows, tak macOS. Zároveň na Apple můžete otevřít, upravovat, používat balík Microsoft Office, na počítačís s Windows naopak balík tzv. kancelářských programů od Apple neotevřete. Z čeho má ten Microsoft strach, že? Je to úsměvné a jen to ukazuje na rivalitu a strach ze strany Microsoft. Znám spoustu nadšených uživatelů, kteří přechází z PC na Mac, ale naopak ne.

PRO KOHO JE MAC NEJLEPŠÍ?

Pro každého, kdo nechce ztrácet čas. Pro každého, kdo potřebuje rychlost a spolehlivost. Pro každého, kdo miluje design a estetiku. Pokud patříte do alespoň jedné z těchto skupin, pak zkuste projít oficiální český web www.apple.cz a inspirujte se produkty. Prozkoumejte doporučené ceny, které v žádném případě nejsou finální, protože na českém trhu můžete koupit od tzv. APR prodejců Apple produkty i za ceny nižší – cenu určuje pouze trh. Poptávka je obrovská, ceny proto nemají důvod být nízké. A pokud máte jakýkoliv dotaz ohledně Apple produktů, obraťte se s dotazem přímo na mě, rád vám poradím a doporučím produkt, aplikaci, software nebo službu, kterou mám osobně vyzkoušenou. Náš generální dodavatel je www.istores.cz, kterého vám můžu také doporučit – škoda, že toto nefunguje tak dobře, jako doporučení v LR – hned bych měl nějakou provizi 🙂

Doporučené stránky:
www.apple.cz
www.istores.cz

 

 

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Business