BusinessNovinkyPříležitostiTechnologieŽivotní styl

Recenze: iPhone X prakticky

Recenze: iPhone X prakticky

iPhone X – někdo mu říká „yksko“ a někdo zase „desítka“. Pravda, označení je lehce matoucí, ale správné je označení deset, iPhone deset – tedy dle římské číslice X. Proč Apple přeskočil číselnou řadu a nevyšel iPhone 9? A proč tolik lidí kupuje a miluje iPhone? V tomto článku vás nebudu nijak technicky zahlcovat, protože vím, že ho bude číst tak 75% žen, které technologiím třeba extra neholdují. Navíc by to bylo zbytečné, protože iPhone X je aktuálně TOP stroj a není důvod pochybovat, jestli něco zvládně a umí. Co výrobce mohl a měl k dispozici, nacpal do jeho tenkého těla. Na spoustu otázek vám dá odpověď můj článek a na spoustu otázek si budete muset umět odpovědět sami. Třeba, zda jste ochotni investovat přibližně 30.000,- CZK s DPH do „normálního telefonu“.

Takový normální telefon

Jako jak „normálního telefonu“? Ano, pro mě je iPhone X normální telefon, použiju-li termín normální. Tou normou je totiž kvalita. Přál bych každému zakusit kvalitní práci s takovým smartphonem, bez nutnosti se rozčilovat, proč něco nejde, proč fotka vypadá strašně a není použitelná atd. Tak by měl dle mého vypadat minimálně každý, nejen Apple smartphone. Ale… jaký je trh, takové jsou zařízení. Jaká je kupní síla, takové jsou ceny. Jaká je edukace… tak kvalitní nebo nekvalitní zboží se prodá. To platí u všeho, nejen u telefonů. Kdyby lidé věděli, jak skvělé funkce telefon iPhone má, rádi by si připlatili za něco skutečně vyjímečného. Jenže, pokud i mají volné prostředky, podívají se po kanceláři, kde většina má jiný mobil, různě starý, různě drahý a řeknou: „Franto, jak jsi spokojený s tím tvým xyz?“ a Franta řekne: „A jo, pro mě je to dobrý, já si potřebuju hlavně zavolat, mě na srandičky neužije. To spíš moje děcka s tím pořád blbnou, já tomu nerozumím a ani se to už nechci učit!“. Je vám to povědomé? Často se necháme strhnout většinou a podlehneme určité formě lenosti učit se něco nového. Záměrně se pak takové chování maskuje za „to je dobré, to mi stačí“. A co když je to naopak? Co když označení „ovce“, které se tak často používá pro uživatele Apple produktů, je správné? Jsou snad uživatele Apple produktů hloupí, že si neověří cenu a kvalitu? Kupují snad předražené šmejdy? Opravdu? Jen v rychlosti fakta:

Apple prodal od roku 2007 do srpna 2017 více než 1.2 miliardy kusů iPhone
iPhone X byl vyprodán v den uvedení na trh v rámci předobjednávek za DESET MINUT
iPhone X byl během letošního black friday žádaný v počtu 6.000.000 kusů

Ano, lidé, kteří používají Apple produkty musí být velcí hlupáci! Ale dost ironie, pojďme se podívat na praktické využití i pro vás.

iPhone X prakticky

Je velký, je těžký a nechutně drahý! Pravda je taková, že v posledních letech telefony obecně narostly do velikosti displaye a tím logicky i do váhy. Za to může především baterie, čím vyšší kapacita, tím větší váha. A pak už to narůstá krok za krokem s každým dalším komponentem. Jenže není to zcela pravda. Pro představu, telefony na začátku devadesátých let vážily okolo čtyřech kilogramů!!! V roce 2000, vážila legendární Nokia 5110 170 gramů. iPhone X v roce 2017 váží 174 gramů. A víte kolik stále u operátore EuroTel – dnes O2? 5995,- CZK včetně DPH. Vzhledem k tomu, že přepočet české koruny na tu dobu je tak trojnásobný, jsme přibližně v dnešních cenách na částce cca. 18.000,- CZK včetně DPH. Kolik lidí si mohlo koupit „jen tak“ nový mobilní telefon? Kdo nemusel počítat každou korunu? Je to snad dnes nějak zásadně jiné?

Ano můžete si postesknout a zavzpomínát si na ty malinkaté telefonky, které se nám skutečně vešly do dlaně. Byly lehké jako pírko, člověk o nich ani nevěděl. Jenže to se bavíme o době s dvouřádkovým displayem a jednou barvou, o době, kdy internet v mobilu byl sci-fi. Třeba takový Panasonic GD 90 vážil pouhých 88 gramů, pohoda. A teď to velmi důležité cena iPhone X. Začíná na částce cca. 30.000,- CZK včetně DPH, záměrně uvádím cca. protože dá se pořídit i za méně dle vašich odběrů Apple produktů u vašeho dodavatele. A teď příjde sprcha pro negáče. Na tento telefon si málokdo vzpomene – Nokia 9110. Byl to moc hezký telefon pro managery a stál 20.995,- CZK včetně DPH. Nekoupil si ho každý a nevedly se o něm žádné hloupé diskuze, že je to k ničemu. Tzn. opět fakta, dnes by stál přibližně 63.000,- CZK včetně DPH. Je tedy iPhone X drahý, drazí manažeři? Ne, je velmi levný, ale není to telefon pro každého a je zajímavé, jak lidi tento telefon přitahuje, protože jsou schopni ho hodiny a hodiny pomlouvat. Protože by ho sami rádi měli, to je ten důvod.

iPhone v mém případě vydrží nabitý určitě den a půl až dva a to hodně telefonuji a jsem neustále připojený na WIFI nebo datech, takže dostává hodně zabrat. Tato výdrž mě velmi mile překvapila. Bezvadně se páruje na jiné bluetooth zařízení bez problémů, což je případ spojení například s autem, hodinkami nebo jinými zařízeními.

Proč si ho koupit

Je nádherný. To zjistíte když ho vezmete do ruky, je to prostě krasavec a když ho zapente budete uchváceni displayem, protože nic podobného jste v životě nejspíš ještě neviděli. Jasné, syté barvy, vše ostré, dynamické. Pokud rádi fotíte, pak je iPhone X jasná volba, protože co zaznamenáte bude pro vás použitelné jak pro digitální použití, tak pro tisk fotky. Pokud rádi natáčíte videa na telefon, připravte se na rozlišení 4K a a 60 FPS, což je pro laiky těžko vysvětlitelné dokud to nevidíte. Takže zjednoduším vám to – Hollywood ve vaší kapse 🙂

Je rychlý což doceníte při jakémkoliv úkonu, který budete dělat. Co může být horšího, než když vám starý telefon tzv. vytuhne a nekonečně čekáte na odezvu. Tady se nic takového neděje, vše šlape jak má. Má geniální zvuk se stereo reproduktory, což nemá každý smartphone, takže je radost si pustit online vysílání televize, rádia, Spotify nebo jakoukoliv jinou hudbu, kterou máte uloženou v paměti telefonu. A ta je velká a dostačující pro běžnou práci – 64GB.

Odezva při psaní je pohotová, tak jak to jen iPhone umí, tady není nad čím dále uvažovat. Tedy psaní SMS, mailů, zpráv do messengeru je ok. Posílat můžete přirozeně i soubory z iPhone na jiný Apple počítač nebo jiný iPhone apod., takže sdílení dat funguje dobře nejen online ale i fyzicky. A když už jsme naťukli sdílení dat, iPhone se po nastavení automaticky zálohuje do cloudového řešení Apple, takže není možné přijít o data, kontakty atd. Další zálohu, fyzickou si můžete vytvořit pomocí iTunes do vašeho počítače, do jakéhokoliv počítače. Velkou výhodou je, že pokud začnete používat i jiná Apple zařízení, například tablet, laptop, stolní počítač nebo hodinky, vytovříte tak geniálně propojený ekosystém, který vám zjednoduší a zpříjemní práci i zábavu.

Takto fotí iPhone X BEZ ÚPRAV s minimem světla předním fotoaparátem:

https://www.instagram.com/p/BcvDWOBlqx6/?taken-by=firestartercz

 

Takto fotí iPhone X BEZ ÚPRAV ve stínu lesa na portrétový mód:

Foceno iPhone X - bez úprav

Foceno iPhone X – bez úprav

 

A takto natáčí iPhone X obraz a zvuk BEZ ÚPRAV na rušném večírku ve formátu 4K / 30FPS:

https://www.instagram.com/p/BcxqOjNlXsJ/?taken-by=heloucz

 

A takto natáčí iPhone X obraz a zvuk BEZ ÚPRAV venku ve formátu 4K / 30FPS:

Co je zajímavostí, iPhone X se odemyká vaší tváří. Ano čtete dobře. Technologie postoupily vpřed, takže můžete si vybrat – zadáte číselný kód nebo se stačí do iPhone podívat a pokud vás telefon rozpozná, že se jedná skutečně o vás a telefon se odemkne. Je to velmi praktické a bezpečné, ale toto oceníte a pochopíte teprve používáním. Mimochodem na toto téma koluje vtip, že většina žen si tak ráno jednoduše bez makeupu nezavolá 🙂 Uklidním vás dámy, technologie funguje spolehlivě, takže pozná vás s i bez make upu, s brýlemi i bez nich, s kloboučkem, šátkem i kapucí.

Závěrem

Jak jste si sami mohli přečíst, iPhone X je to zcela normální telefon, se kterým si zavoláte, pošlete zprávu, můžete natáčet a fotit, brouzdat po netu. Ale jakmile ho jednou budete používat, nedáte ho z ruky a budete se těšit na každý další model iPhone, který společnost Apple představí. Sám jsem s telefony Apple začal v roce 2007, kdy mi jeden kousek poradil a dodal přímo z USA můj kamarád Libor Zezulka. Od té doby jsem měl každý model, který vyšel – mimo iPhone 7, který jsem přeskočil rovnou na model X. Stejně tak jsem nikdy nekupoval varianty „plus“, protože jsem od první generace mohl používat tablet, takže tato varianta mně přišla zbytečná. Pokud hledáte „levný“ iPhone a nikdy jste žádný neměli, doporučím začít od modelu iPhone 6s a výše. Neuděláte chybu.

 

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Business