NovinkyŽivotní styl

Soňa Patáková: Vědecká rada, klinické studie, patentované produkty, certifikáty kvality. To je to „gros“!

Soňa Patáková
Soňa Patáková

Soňa Patáková je LR partnerka, která je doma ve Slušovicích. Povídali jsme si na téma zdraví, co je pro ni v LR „to“ top, jak ji ovlivnil Baťa i Čuba, o čase pro rodinu a podnikání a kdo by měl obohatit její obchodní team.

Soňo s LR spolupracuješ krátce, to bys mohla mít ještě v živé paměti tvou první reakci, když jsi se dozvěděla o možnosti obchodu s LR produkty? A kdo ti vlastně LR představil?
Nevím, jestli krátce, ale pokud se zaměřím na myšlenku LR více šířit a jít do toho i businessově, tak ano. Rozhodla jsem se tak až loni v červenci – budovat si svůj tým a postupně registrovat více nových partnerů. Jinak jsem u LR skoro 6 let (od roku 2015,) kdy mne několikrát oslovila Evka Mikšovičová. Nejprve mi předávala své nadšení z vitamínů, ale upřímně, mi tenkrát přišly docela drahé v porovnání s „Céčkem“ z lékárny. Neznala jsem jiné alternativy, natož přidanou hodnotu. Jsem ráda, že jsem se nechala přesvědčit a vyzkoušela. Postupně jsem sobě i dětem „ordinovala“ Colostrum a po roce užívání v kombinaci s Aloe Vera Drinking gely od té doby nevím, co je zánět dutin a ATB…

Neuvěřitelné jak ten čas letí, mně to přišlo jako dva tři roky zpět. A tom porovnávání s lékárnou – ano chápu, to je častý argument lidí i u jiných kvalitních produktů – a nejen těch pro zdraví. Takže vlastně dnes patří Evě velké díky za zlepšení zdraví v rodině, že?
Ano, to jistě a řekla bych, že zejména moje. Děti mají nejspíš kvalitní imunitu po tatínkovi. Toho si nepamatuji nemocného. Jinak samozřejmě klasické nachlazení nebo chycené průdušky ve školkovém období, to jsme párkrát zažili. To pak vždy nastoupilo zmíněné Colostrum. Na manželovi ale také využívám některé produkty, nejvíce z řady Aloe Via.

A když jsme u manžela, jak se díval na tvé aktivní kroky v LR tzn. Že jsi si mimo vlastní nákup produktů vybrala i další možnost a to je síťování nebo přímý prodej?
Manžel v tento systém moc důvěru nemá, tak je to občas těžké. Mám klienty, kteří se ozvou sami, pokud něco potřebují a čas to nezabere. Horší je to v případě, kdy potřebuji vyjet mimo domov, zařídit hlídání a opravdu si alespoň ty 2 hodinky času najít na to, ať mohu lidem pořádně vysvětlit veškeré výhody a poskytnout i kvalitní servis. Také mám hodně lidí, kteří si jen volají o radu a potřebují nasměrovat, poradit jak dávkovat, atp. Někdy trvá hovor 10 min, jindy i 3/4 hodiny. Mě to dělá radost, že se na mne lidé s důvěrou obrací, a věřím tomu, že rodina za čas pochopí, že i tento čas je investicí, která se mi vrátí dalším doporučením či jinou cestou.

Čas je vzácná komodita, i ty píšeš, že se o čas musíš dělit s rodinou a pochopením pro práci v LR. Myslíš si, že kdybys měla více času – prostě by se nějak sám udělal – že bys byla v rámci LR edukace, prezentace, obchodu – prostě tomu říkej jak chceš, více aktivní?
To je to kdyby. Určitě vím, že kdybych měla víc času, víc bych na sobě pracovala. Ať už se to týká mého oblíbeného sportu nebo sebevzdělávání. Co se týká obchodu, velmi se mi osvědčilo setkávat se ve více osobách na předem dané téma. Bohužel doba takovým schůzkám moc nepřeje a hodně věcí se nyní odehrává online. Na tom aktuálně pracuji a učím se. 

Eva Mikšovičová má mimochodem zcela nový firemní vůz – je to pro tebe osobně lákadlo a benefit?
Ano, zaregistrovala jsem. Popravdě jsem ještě začátkem loňského roku tvrdila, že auto jde mimo mě, protože jsem spokojená se značkou a vozem, který mám. Ale dovedu si představit značku LR prezentovat i tímto způsobem včetně výhod, které autokoncept nabízí. 

Čím to, že ta myšlenka na obchodní aktivity přišla až po takové prodlevě od vyzkoušení produktů?
Popravdě jsem se k LR dostala v období 3. rodičovské dovolené. Tehdy jsem se ještě starala o babičku, kterou jsem měla doma 24 hodin denně a moc jsem se nikam nedostala. Čas od času jsem se zmínila po rodině nebo nejbližším kamarádkám a třeba jsme se naskládaly na výhodnější balení Kolostra nebo si rodina poobjednávala produkty, které jsem měla vyzkoušené i já. Neměla jsem potřebu a ani moc času se do toho víc zabrat. 

Zlom nastal v loňském roce. Vlastně to přišlo jako prozření. Dostala jsem nabídku na spolupráci v oblasti financí. Pro mne je to také zajímavé téma, protože lidé v dnešní době řeší buď zdraví nebo finanční svobodu a zabezpečení. Ale já už jsem se za ta léta u LR zúčastnila tolika školení, seminářů (využívala jsem materiály, workshopy i jiných firem v oblasti zdraví, navíc jsem vystudovaná zdravotní sestra) a popravdě jsem si řekla, že ten investovaný čas přeci nebudu zahazovat, nebudu se učit zase zcela něco jiného, což bylo i více časově náročné, i když zajímavé. Rozhodla jsem se zkrátka využít svých zkušeností a konečně začít vše zhodnocovat.

Pokud se na LR produkty podíváš jako odborník – zdravotní pracovník – co vše jsou pro tebe neprůstřelné argumenty pro jejich používání?
Super otázka. Díky za ní. Pro mě je naprostá špička, že produkty vyvíjí vědecká rada složená z odborníků z celého světa, klinické studie!, patentované produkty, certifikáty kvality. To je to „gros,“  které zmiňuji i svým klientům, ať vědí, s čím mají tu čest. Potom se i lépe vysvětluje cena. Zrovna nedávno mi pomohl odkaz na klinické studie k Aloe veře versus pomoc s Diabetem. Vždy se najde někdo nevěřící, ale po tomto argumentu a důkazu „černé na bílém,“ přišlo WOW a nebylo nad čím váhat. A jako třešnička na dortu, pokud už se rozhoduje o registraci, je pak linka na lékaře, podpora Helou a dalších platforem, za které velmi děkuji 🙂

Soňa Patáková
Soňa Patáková
Když je řeč o vzdělávání, o platformě Helou! a seminářích atd. Představ si dobu bez připojení na internet. Možná i bez telefonu. Pro někoho děsivé, chápu, ale kdo myslíš, že v takové době uspěje v rámci LR?

Představit si to umím. Zažila jsem to u svého otce, který dělával Herbalife, potom finančního poradce. Dokonce jsem nedávno díky LR potkala člověka, který byl dříve partnerem, úspěšným partnerem, více méně v době, kdy LR v ČR začínalo. Slyšela jsem, jak obvolával kontakty, jak se jezdilo na semináře a dnes, dnes má naopak z toho strach, že by online nezvládl. Jak jsem už uvedla, online doba je rychlá, člověk se v tom musí umět pohybovat, pro mě to byla a vlastně tak trochu pořád je „španělská vesnice,“ navíc jsem také člověk, který se s lidmi raději potkává osobně. V mé práci si vždy užívám, pokud se mohu potkávat s lidmi z terénu, předávat si zkušenosti navzájem. Já povykládám, co máme nového v sortimentu, oni mi naopak dají informace z trhu. Pro mě jsou tyto vazby důležité, nabíjí mne novou energií.

Jsem ze Zlína a musím říct, že Baťa je tady i po století téma a pro spoustu firem i lidí vize. Ty bydlíš ve Slušovicích, jak se na tobě podepsalo JZD Slušovice Františka Čuby? Teda pokud vůbec – existuje u vás stále nějaký odlesk dávných dní družstva nebo je to už totálně vyčpělé téma
Petře já jsem také zlíňačka, narodila jsem se zde, a do 24 let bydlela přímo v centru. Pak jsem se stěhovala za manželem na Klečůvku (část Zlína, ale mimo hospodu tady nebylo vůbec nic…) Ve Slušovicích jsme teprve necelé 4 roky. Nicméně si jako malá pamatuji, jak se jezdívalo na dostihy, kolotoče a letadlo do Slušovic. Pracuji v jedné z místních firem, která se jako  spousta dalších po převratu odtrhla od bývalého JZD. Když bys se přijel podívat do Slušovic teď, myslím, že ze slavné éry tady toho moc nezbylo (pokud pominu výstavbu budov, zařízení, atd.,) snad jen zchátralý dostihový areál, na který nemá město peníze, aby udržovalo toto místo v provozuschopném stavu, i když dostihy v menším rozsahu přes sezónu probíhají a travnatá plocha se využívá pro golf. Ostatně k bývalému JZD Slušovice a slavné éře existuje spousta dokumentárních filmů, které se dají v případě zájmu dohledat, například i na youtube.

Je ale pravda, že mnoho z mých kolegů, kteří jsou rodilí slušovjané, na tyto časy vzpomínají v dobrém. Dokonce i náš současný firemní areál fungoval dříve jako kravín a díky ustájení krav na dvě patra mělo JZD největší výtěžnost/dojnost na m2 🙂 Nicméně jak jsem napsala na začátku, víc mě ovlivnilo myšlení Pana Bati. V práci v šuplíku mám jednu  z  jeho knih. Doma na nástěnce v pracovně pak krátký výňatek z jeho myšlenek  na téma: „Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek.” O tom by se však dalo ještě dlouho vykládat.

A jsme na konci povídání, díky za to. Koho teď hledáš do teamu? Jaké vlastnosti jsou pro tebe klíčové u člověka se kterým se ti dobře pracuje a kterého máš posunout vpřed a něco naučit?
Nevím, z které stany začít. Hledání do teamu je náročné vždy. Zaměřila jsem se hodně na maminky, které řeší nemocnost v rodině a jakmile vidím, že  investice je vyšší, rovnou doporučuji vyřídit vstup do eshopu, tedy registraci. Jsou to sice lidé na samospotřebitelské úrovni, kteří si objednají dle potřeby, ale kdo ví, třeba se jednou jako já pustí i do obchodní příležitosti. Pokud bych si mohla vybírat kolegy do teamu, samozřejmě se nejlépe pracuje s těmi, kteří jsou stejného smýšlení, tzn. pozitivní přístup ke zdraví, sportu, zdravé stravě, osobnostnímu růstu. Tam je vždy na co navázat, a když to dobře rezonuje, potom se i velice dobře spolupracuje  🙂 

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Novinky