NovinkySong na tento víkendŽivotní styl

Song na tento víkend: Guns N‘ Roses – November Rain

Song na tento víkend: Guns N‘ Roses – November Rain

Tak nejdříve fakta: více než 898 682 000 zhlédnutí na Youtube dává informaci, že existuje spousta lidí, kteří milují písně o lásce a také legendární kapely. A takovou „gáni“ jak jsme jim říkali familiérně u nás, jsou. V devadesátých letech měli žně a vydali skutečně řadu super hitů na paradoxně velmi malém počtu nosičů. Jejich nejslavnější alba se jmenují Use Your Illusion I a Use Your Illusion II – kdo byl někdy na trhu v Polsku, mohl si stejně jako já koupit i III, která však nikdy oficiálně nevyšla. Už ani nevím, co na tom bylo za písničky, ale ukazuje to, že zákon trhu je prostě neoblomný, prodá se všecko 🙂 Na posledním turné 2017 Not in This Lifetime… Tour., vydělala kapela pouze v USA 55.000.000,- USD. Tak co, jsou do šrotu? No spíš na šrot 🙂 Dnes vynechám všechen bulvár ohledně klipu November Rain, zajímavé jsou čísla. Klip měl mít původně 20 minut! nakonec je zkrácen pouze na 9 a stál 1.500.000,- USD, což z něho dělá jeden z nejdražších videoklipů vůbec.

Mezi top hity Guns N‘ Roses patří Don’t cry, Wellcome to the Jungle, Sweet child O’Mine, Civil war, Live and let die, Since i don’t have you. Kapela se navždy zapsala do dějin filmové tvorby, když se objevili ve snímku Terminátor 2, mega úspěch. Guns N‘ Roses jsou právem považováni za formaci, která změnila rockovou scénu konce 80. let. Ozzy Osbourne prohlásil na jejich adresu, že jsou novými Rolling Stones. V roce 2002 je časopis Q nominoval na seznam 50ti kapel, které musíte vidět dříve než zemřete. Nebo spíš někdo ze členů… alkohol, drogy, sex. Vše bez limitu.

Kapela prodávala miliony CD, triček, placek, všeho, kde jste našli pistole a růže. Jejich zpěvák se stal živoucí legendou, když kapelu stále vnitřně rozvracel až do okamžiku, kdy se skutečně členové naštvali a řekli zdarec. Do roku 1994 vše šlapalo, alespoň tedy pro média a fanoušky. Od roku 1997 až do roku 2016 byla kapela pouze vzpomínkou a pohled na obtloustlého stárnoucího alkoholika Axla byl spíše smutný. Na solo dráze se nejlépe chytil extravagantní kytarista Slash, který hostoval na albech top umělců jako například Michael Jackson, v klipu Black or white. A na toto se doporučuji podívat https://www.youtube.com/watch?v=XsHipQol9CA.

A to je pro dnešek vše, hezký prodloužený víkend.

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Novinky