KrásaNovinkyŽivotní styl

Jak správně aplikovat tvářenku?

Jak správně aplikovat tvářenku?

Helou! Dnes se naučíme, jak správně aplikovat tvářenku, aby to nedopadlo, jako když se Marfuša chystala na návštěvu svého potencionálního ženicha v pohádce Mrazík. Úplně univerzální návod neexistuje, protože vše vychází z anatomie vaší tváře a všichni jsme jedineční, ale zde alespoň několik tipů.

Jaká může být tvářenka?

Prášková – jedná se o barevný pigment v práškovém základu. Práškové tvářenky jsou asi nejčastější. Nanáší se měkkým silným štětcem. Velmi snadno se s nimi pracuje, trh nabízí širokou škálu odstínů vyhovujících každému typu pleti. Je nejlepší pro mastnou pleť. Nanáší se obvykle jako poslední vrstva na pudr.

Krémová – pigment je v krémovém základu a vytváří svěží vlhký vzhled na tváři. Je skvělá pro suchou pleť, také se doporučuje mladším ženám a dívkám. Nanáší se na  makeup ještě před použitím fixačního pudru. Není vhodná při rozšířených pórech, protože je zvýrazňuje. Na mastné pleti nedrží. Aplikuje se prsty nebo houbičkou.

Gelová – jedná se o barevné pigmenty v silikonu. Je ideální na nenalíčenou pleť pro efekt jemného ruměnce a svěží vzhled. Aplikuje se a používá podobně jako krémová tvářenka.

Tekutá – používá se podobně jako krémová nebo gelová, ale protože je tekutá, je nutno s ní pracovat rychle. Aplikuje se houbičkou nebo prsty. Působí velmi přirozeně.

Jak správně nanášet tvářenku

Nejprve je důležité vybrat si vhodný odstín. Pomůže vám barevná typologie, dobrý kosmetický poradce nebo se inspirujte v časopisech či na internetu. Důležité je nevybírat si příliš nepřirozené barvy. Barva by měla co nejvíce harmonizovat s vaším přirozeným červenáním tváří.

Nejjednodušší způsob je nanášet tvářenku na lícní kosti od ucha do středu tváře a zpátky. Směrem dolů přitlačte na štětec, směrem zpátky veďte štětec volně. Tvářenka by měla působit přirozeně, nejtmavší je vzadu na tvářích. Důkladně se ujistěte, že obě strany tváře jste si nalíčila stejně.

Další možností je usmát se, a nanést barvu pouze na jablíčka tváří, následně rozetřít jemně po lícních kostech. Tu je důležité používat co nejpřirozenější barvu tvářenky.

Intenzita tvářenky by měla ladit s celým make-upem a vytvářet dokonalý celek. Například při použití velmi výrazné rtěnky by měla být barva na tvářích jemnější. Pokud použijete jemný stín i rtěnku, můžete si dovolit výraznější tváře. Nebojte si s líčením hrát a zkoušet různé trendy. Dnes je v módě opravdu všechno.

Vyzkoušejte také různé luminesenční pigmenty s třpytkami nebo bronzery a pudry. Cílené projasňování různých částí tváře, tzv. strobing, je stále velmi módní a aktuální. Bronzery také mohou nahradit tvářenku, pleť bude působit přirozeně a opáleně.

Něco navíc: Co dělat, když jste to s tvářenkou přehnala? Nic se neděje, použijte pudr, kterým se běžně líčíte, štětcem nadbytečnou tvářenku oprašte a následně celou pleť přepudrujte.

Doporučené stránky:
www.nadherna.sk

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Krása