NovinkyZdravíŽivotní styl

Sundejte zámek z lednice a mlsejte bez výčitek

Sundejte zámek z lednice a mlsejte bez výčitek

Když mě honí mlsná, málokdy se stane, že mě nedožene. Což o to, když mi bylo nějakých -náct, tělo spalovalo úplně jinak. Občasné prohřešky s večerní tabulkou čokolády, víkendovým grilováním nebo večírkem s přáteli můj organismus velkoryse přecházel a nemusela jsem si chodit vybírat větší konfekční velikost do obchodu. Po dětech a s přibývajícími roky je to jiné.

Taky máte pocit, že se můžete na zákusek ve výloze jen podívat a už máte ráno na váze o půl kila navíc? A to jste ho hltali jen očima. Přitom člověk by si s chutí dal. Po celodenním maratonu – vypravit ráno děti do školky, sedět 8 hodin v práci na židli, zajet pro děti do školky, hlídat je odpoledne na hřišti, úkoly, večeře, koupání, uspávání. Najednou je devět večer, uklidí se nádobí, hračky, vyřídí pár věcí a běžte si v deset večer zaběhat! Navíc na ten večerní úklid nezbývá většinou už moc energie, a tak se vždy odměním sýrem, sušenkami, čokoládou – čímkoliv co najdu v šuplíku nebo v lednici. Co je mi platné, že se snažím šuplík se sladkostmi nezaplňovat nákupem z obchodu. Vždy se najde nějaká návštěva, která vás chce potěšit. Ví, že málo spíte, máte moc práce – „na, dopřej si trochu dopingu, tady máš bonboniéru“.

Do 19-20 hod mám vždy ukázkový jídelníček, ale mezi 20 – 22:30 mi záhadně naskočí 40 – 80% kalorií denního limitu navíc!

Pořídila jsem si krokoměr a zjistila, že při tomto režimu za den nachodím sotva dva až tři tisíce kroků. Cože, tak málo? Nedávno jsem viděla dokument o indiánském kmeni, kde lidé za den nachodí dvacet až třicet tisíc kroků a jsou zdraví a déle žijí. Chůze navíc zlepšuje paměť a zastavuje tvorbu vrásek 😊 A já jen vysedávám na židli nebo postávám na místě. K tomu jsem si poctivě začala počítat kalorie přes pohodlný online portál kaloricketabulky.cz. Do 19-20 hod mám vždy ukázkový jídelníček, ale mezi 20 – 22:30 mi záhadně naskočí 40 – 80% kalorií denního limitu navíc! Snižovat kalorie se mi skrz únavu moc nedařilo, ale alespoň jsem začala více chodit a denně se dostávám na sedm až deset tisíc kroků. Změnu na sobě cítím velkou.

Od večerních nájezdů na šuplík a lednici mi začala navíc pomáhat vláknina s chromem od LR Health and Beauty. Jestli máte vlákninu spojenou s něčím zdravým a nedobrým, tak u této se bát nemusíte. Chutná kávovo čokoládově, je téměř bez kalorií a slazena přírodní stévií. Navíc velmi prospěšná na střeva. Dávám si ji i před tím, než jdeme na místa, kde prodávají skvělé zákusky a dorty (kavárna, dětská centra). Téměř vždy mi pomůže odolat a nepřecpat se sladkým. To si sice nadále dopřávám, ale díky vláknině od LR výrazně méně. Balení mi vydrží i na 50 dávek. Kde si dáte tak levnou, dobrou, sladkou dobrotu bez kalorií za desetikačku? Navíc dobrotu takovou, že díky ní víte, že vás příštích pár hodin mlsná nemá šanci dohnat.

A teď po pravdě – které mamince teď mluvím z duše, že to má podobně? 😊

 

Doporučené stránky:
www.helou.cz/eva-miksovicova/
www.helou.cz/lr-story-eva-miksovicova/

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Novinky