BusinessNovinkyPříležitostiTechnologieŽivotní styl

Tenhle počítač si na fejsbůček ani na ty internety nekupujte. Je tu nový iMac Pro.

Apple iMac PRO

Tenhle počítač si na fejsbůček ani na ty internety nekupujte. Je tu nový iMac Pro.

Včera se začal oficiálně prodávat. Nejprve pro nezasvěcené, co je to iMac? Je to počítač tzv. vše v jednom, je to monitor, uvnitř počítač a to s mega výkonem a kvalitou. Proto ta cena. Pro koho to je dobré? Pro grafiky, vývojáře software i aplikací, animátory, 3D designéry, filmaře, ale i vědce, lékaře, fyziky atd. Ať vás nezdržuju, základní verze nového počítače iMac stojí 5.000,- USD, takže nějakých 110.000,- CZK. Jdete do mdlob? Dobře, tak posunu to na opačný konec – pokud si nakonfigurujuete jeho nejdražší verzi, tedy tecnhnologicky nejnadupanější, připravte si přibližně 350.000,- CZK. A uznejte, za to se dá koupit už malé auto 🙂 Na jednom starším iMacu z roku 2012 taky vznikají články pro Helou.cz a i po letech je to dobrý dělník.

Pokud bych si konfiguroval na webu Apple svůj nový iMac, vypadal by takto:
Procesor 2.3GHz 18-core Intel Xeon W processor, Turbo Boost up to 4.3GHz
RAM 128GB 2666MHz DDR4 ECC memory
Grafika Radeon Pro Vega 64 with 16GB of HBM2 memory
Disk 2TB SSD

Co je na novém iMacu tak fantastické, je Retina 5K !!! monitor s úhlopříčkou 27 palců a rozlišením 5120 × 2880 na 60Hz, s podporou miliardy barev. Wow. K tomu bestiální výkon a neotřelý černý design. Apple zase mění pravidla hry, takže v příštích třech letech, čekejte i od ostatních výrobců počítačů nejspíš zase černé počítače. Trend je trend. Připojit můžete přes rozhraní Thunderbolt 3 (nejrychlejší připojení na světě) další čtyři 4K monitory, nebo další datové úložiště atd. Dále jsou k dispozici čtyři USB 3.1 sloty, možnost vložení SDXC karty a 10GB ethernetu. Bluetooth je zde ve verzi 4.2 Prostě vše rychlé, nadupané.

Apple iMac PRO

Zajímavostí je, že tento počítač byl dle Apple testován ve výšce 5000 metrů nad mořem. Počítač je vyroben z recyklovatelného hliníku, neobsahuje rtuť, PVC, arzen, bromované zpomalovače hoření (BFR) a ani berylium. Apple myslí maximálně na recyklaci a ekologii obecně. Nový iMac je v mnoha ohledech revoluce, kterou docení i budoucnost. Prostě na fejsbůček, posílání vtipných obrázků kočiček nebo brouzdání na těch internetech to fakt není, na to si ještě dlouho vystačíte s vaším stávajícím kompjůtrem a ušetříte mnoho peněz. Ale že je to krasavec!

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Business