Krása

Tipy a triky na cesty s makeupem

Helou! V minulém článku jsme si řekli, jak se starat o makeup a kosmetické přípravky v létě. Také jsem vám dala mnoho tipů k líčení a trendům. Využili jste některé? Co jste vyzkoušeli? Co pro vás bylo nové? Budu moc ráda za zpětnou vazbu od vás.

Dnes pokračujeme v krasojízdě – nadváži na předcházející téma. S létem se spájí také cestování. Tento článek pro vás píši stylově v Pendolinu z Bratislavy do Brna, kam jedu na víkendové školení pro freelancery. Cestuji ráda. Proto mám pro vás několik tipů, jak efektivně “sbalit na cesty” svoji kosmetickou taštičku.

Nevím, jak vy, ale já už v minulosti zažila rozbité flakóny, rozsypané nebo rozbité oční stíny, vyteklý makeup, šampon… Nebo na letišti mě málem zabavili nový parfém, který jsem neobezřetně zapomněla uklidit do kufru… a tak dále. Podělím se s vámi tedy o moje triky, jak si efektně sbalit kosmetickou taštičku na dovolenou, abyste toho vozili co nejméně s největším efektem.

Základní potřeby

Jsem zastáncem cestovního minimalismu a snažím se balit na cesty a na dovolenou to nejnutnější. Dopředu si zjistím podmínky ubytování. Pokud jsem v hotelu s minimálně třemi hvězdičkami, vím, že sprchový gel, šampon, kosmetické tampóny a fén budou na pokoji, ty tedy nebalím. K cestování používám výrobky 2 nebo 3 v jednom. Ušetří místo. Když tedy musím brát sprchový gel a šampón, je pro mě nenahraditelný sprchový gel Aloe Via, který je na vlasy i tělo. Na dovolenou je skvělý. Dále beru krém – neberu si denní krémíky, ale zabalím jeden, který používám “na všechno”  a to je náš krém s propolisem. Mnoho let jej používám na pleť, mám s ním skvělé výsledky, a také je úžasný na běžné ošetření pokožky. Na cestách jej použiji na celé tělo. Potom obvykle beru deo kuličku, zubní pastu… a pro odlíčení naše kosmetické ubrousky s aloe vera – ty jsou skvělé také jako univerzální cestovní ubrousky, utřete si ruce ve vlaku, osvěžíte pleť, očistíte děti… Pokud potřebujete, můžete si kosmetiku přelít do cestovních balení, které koupíte v každé drogerii – jsou to množství povolena i do letadla.

Make-up na cesty

Co se týče dekorativní kosmetiky, opět – nevymýšlím a balím jen to, co skutečně používám a bez čeho se neobejdu. Podkladová báze – ideálně beru tu, kde je nejméně obsahu a je předpoklad, že mi vydrží celou dobu pobytu. Kdo má rád, může místo makeupu vzít BB krém. Minerální pudr je u mě nutnost. Oční stíny – beru takové, kde jsou barvičky, které mohu použít i k zvýraznění obočí, popřípadě místo tvářenky. Ideálně tedy 1 kazetku různých barev. Zkontroluji stav, zda nehrozí rozbití či vysypání a zabalím do bublinek či fólie, aby se nezničily. Případně beru stíny v tužce či krémové. Tvářenku brávám krémovou, nehrozí rozbití. Rtěnku co nejmenší a nejuniverzálněší, případně lesk. Řasenku a linku na oči musím mít – a to je vše. Vybírám tak, aby se barvy a líčení hodilo jak na procházku tak na večer. Upřímně, kdo z nás se například u moře líčí? (No dobře, občas já…) Obvykle se však nemaluji a upravím se až na večeři a večerní procházku či posezení při hudbě.

Na co nezapomenout

Samozřejmě, pokud se jedeme v létě slunit k moři, bereme solární kosmetiku. Pleť je potřeba chránit. To snad ani nemusím zmiňovat. Co se týká vůně – vezměte si s svůj oblíbený parfém, opět, je-li to možné, beru co nejmenší balení nebo třeba vapo vzoreček. Parfémované tělové mléko neberu, smíchám běžný tělový krém s kapkou parfému. Přibalte si také domácí lékárničku, tedy sprej první pomoci, gel po opalování, případně koncentrát, když to přeženete na sluníčku nebo dostanete sluneční alergii, rychle se vám uleví. Mám vyzkoušeno.

Přeji vám šťastnou cestu a krásnou dovolenou!

Doporučené stránky:
www.nadherna.sk

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Krása