KrásaLifestyle

Tipy pro zdravé opalování

Tipy pro zdravé opalování

Přijde vám brzo načínat na jaře téma opalování? Omyl. Právě jarní sluníčko může naši kůži spálit a pěkně poškodit. Po zimě jsme všichni lační na první sluneční paprsky a rádi se jim vystavíme. Už v této chvíli bychom ale měli myslet na ochranu kůže.

Jarní paprsky určitě nepodceňujte. Jednak je silnější než to letní, a pak naše zimou pobledlá kůže nemá žádný základ, na který by navazovala. Spálením kůže nejenom, že urychlíte její stárnutí, ale zvyšujete si riziko její rakoviny.

Abyste docílili zdravého opalování, je důležité si umět spočítat faktor, který vyberete. Krém by měl splňovat jak ochranu před UVA a před UVB filtrem a neplatí, že se faktory sčítají. Jak si vybrat UV faktor, a kterým natřít třeba vaše dítě do školky, podrobně rozebíráme na Helou!info FB platformě, kam se můžete dostat přes některého z LR poradců Helou.cz.

Mezi další tipy pro opalování patří pořádné zahydratování minimálně týden před opalováním se. Před letní dovolenou si na sluníčko zvykejte postupně už před jejím začátkem. Opalovacím krémem se namažte už půl hodiny před vystavením kůže slunečním paprskům. Vhodné je také užívat betakaroten, který zvyšuje přirozenou obranyschopnost kůže proti UV záření. Neopalujte se přes poledne, kdy je sluneční aktivita nejsilnější. Sluníčko opaluje, i když jste ve stínu. A když už se náhodou spálíte, doporučuji mít po ruce cestovní balení Spreje první pomoci s chladivým aloe vera a bylinkami, které hojí a klidní sluncem podrážděnou pokožku.

Říká se, že pokud máte faktor opalování vyšší než 8, nevytváříte si při opalování vitamín D. Proto myslete i na jeho případné doplňování jinou formou. Já si čas od času dopřávám i přes léto, kdy nakupuji převážně u farmářů, Vita Active Red od LR Health and Beauty. Vitamíny v přírodní formě s dávkou vitamínu D.

Už jste vyzkoušeli opalovací kosmetiku obsahující 40% aloe vera od LR Health and Beauty? Obsahuje vyvážené filtry a díky aloe vera je velmi hydratační, proniká do hloubky kůže. Opalujete se do krásné hnědé barvy. Zamilovala jsem si i extra chladivý gel po opalování a zejména na jaře využívám Aloe Vera Anti-Aging Opalovací krém SPF 20 pro obličej, dekolt a krk. Krém SPF 50 oceňuji zejména pro mé děti, když si vydrží hrát odpoledne dlouhé hodiny na hřišti a na pískovišti. Z čeho jsem také nadšená – tento krém používám na místa, kde jsem obvykle chytala sluneční alergii. Mějte krásné první slunečné dny, Eva Mikšovičová.

Doporučené stránky:
www.helou.cz/eva-miksovicova/
www.moderatorka.cz

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Krása