KrásaNovinkyŽivotní styl

Tři kroky pro dokonalý úsměv

Tři kroky pro dokonalý úsměv

Blíží se nám Valenýn, svátek zamilovaných, čeká nás rande nebo sladký romantický polibek od nového objevu… Která z nás by nechtěla být pro svého vyvoleného tip top? Dnes se tedy zaměříme na dokonalý úsměv. Jak si správně nalíčit rty a zaujmout na první pohled? Přinášíme vám absolutní vizážistické minimum, jak na to.

Krok jedna – určete hranice

Ať už si rty líčíte pravidelně, nebo “tomu moc nedáte”, nikdy nezapomínejte na to, že dokonalý tvar rtů definuje konturovací tužka. Tužku používejte v barvě rtěnky, případně velmi příbuzný odstín. Bohužel, stále vídáme na ulicích hit devadesátých let, který proslavila třeba Ilona Csáková – tmavou konturku a kontrastní světlou rtěnku. Prosím, toto opravdu již ne. I když se do módy vrací různé výstřelky, hitem je ombré, různé stínování, tmavé barvy rtů… držme se klasiky. Konturovací tužka svým složením zabrání rozpíjení rtěnky do mikrovrásek kolem rtů, což pro ročníky 35+ již začíná být nutností. (vyzkoušeno osobně.)

Krok dva – přiznejte barvu

Když už máme vyznačen tvar rtů, je čas na aplikaci rtěnky. Rtěnku můžete aplikovat přímo, nebo nanášet vhodným štětečkem. Pečlivě vyplňte celou plochu rtů. U matných rtěnek, které jsou nyní v módě, doporučuji ještě před nanášením rty ošetřit – jemně zbrousit měkkým zubním kartáčkem, čímž se odstraní šupinky a suchá kůžička, a následně jemně potřete tyčinkou na rty s obsahem aloe vera. Rty se zvláční, matná rtěnka na nich lépe drží a nevytváří efekt popraskané kůže. Barev se skutečně nebojte, v módě jsou nejrůznější syté odstíny. Pokud to ale není váš šálek čaje, stále nic nepokazíte jemnějšími krémovými rtěnkami nebo leskem.

Krok tři – bílé zlato

Úsměv nejsou jen rty, ale také zuby. Špatně ošetřované zkažené nebo zažloutlé zuby dokáží zkazit celý dojem. Pokud máte žluté zuby, není pro vás vhodná nyní ultramoderní rudá rtěnka. Toto řeší například zubní pasta Microsilver Plus. Kromě krásných bílých zubů také napomáhá ničit mikroorganizmy v ústní dutině, čímž zabraňuje nepříjemnému zápachu z úst.

Budete sebevědomá, usměvavá a v pohodě. Kdo by nestál o váš sladký polibek?

Doporučené stránky:
www.nadherna.sk

 

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Krása