NovinkyŽivotní styl

Tři týdny v lázních s LR a s proslulými slatinnými koupelemi byl ráj na zemi

Magda Chromá Gažová, lázně, LR produkty
Magda Chromá Gažová, lázně, LR produkty

Když jsem před rokem poprvé jela do lázní, vybrala jsem si lokalitu podle referencí na lázeňskou péči.  A také jsem kladla důraz na prostředí, hlavně okolí lázní, abych měla kam vyrážet na výlety. Má volba byla šťastná. Královské městečko Bechyně s jeho nádherným okolím mě chytlo za srdce a lázeňské procedury mi velmi pomáhají.
Kromě přímého působení procedur na  zdraví je to i ohromná relaxace a možnost být sama se sebou. Nemáte žádné starosti s vařením, úklidem. Po každodenních procedurách máte spoustu volného času a je na vás, jak ho trávíte. V duchu sloganu: “ špatné počasí neexistuje, je jen špatně oblečený turista“, vyrážím každý den na dlouhé procházky po okolí. Doslova se nabíjím jako baterka.  Zbývá mi čas i na čtení a poslech zajímavých rozhovorů z oblasti kultury, a také se dál věnuji svému celoživotnímu vzdělávání , které se týká zdravého životního stylu, zdravé výživy .

I v lázních se účastním výborně organizovaných on-line seminářů o produktech společnosti LR Health & Beauty, které velmi zajímavě vede Markéta Kopčilová. Lázně mi vycházejí vstříc v plánování procedur tak, abych i tady mohla vést on-line výuku francouzštiny pro seniory.

Odpočinek – to je to, co se všichni učíme a lázně jsou k tomu skvělou příležitostí.  Čas zpočátku plyne pomalu, protože vám jaksi stále nedochází, že máte jedinou povinnost –  přijít včas na procedury a na jídlo a potom zbývá spoustu volného času…….Ale najednou se přehoupne polovina pobytu  a jsou tu poslední dny. Trochu s nostalgií si říkáte, že už končí to hýčkání těla i duše, ale je tu i těšení se  na domov, rodinu, přátele a mého čtyřnohého parťáka.

Nejspíš někdy napíšu samostatný článek o Bechyni, protože toto královské město má co ukázat a příroda mě okouzlila. a víte o tom, že Karel Kryl zde vystudoval keramickou školu? Moudrost plynoucí z jeho písní je stále živá!
A teď se možná ptáte? Kolik jsem si vezla kufrů? Vezla jsem jich tolik, abych je unesla, cestovala jsem vlakem. Tedy jeden kufr a batoh na zádech a příruční kabelka. Oblečení jsem si brala praktické, dále nezbytný notebook, pár knížek a samozřejmě můj kosmetický kufřík, ten jsem zvyklá balit ať cestuji na dva dny nebo déle pořád stejně. A co v něm mám ? Nezbytné přípravky na péči o pleť i tělo, dekorativní kosmetiku a samozřejmě můj oblíbený parfém. Postupem času, jak jsem se seznamovala s produkty firmy LR jsem si oblíbila řadu Aloe Vera, Krémy dobře hydratují a uklidňují pleť i pokožku .Už od února začínám používat i  krém s UV faktorem 20, později s UV faktorem 50, tak jsem zvyklá  již mnoho let a považuji to za nezbytné pro udržení zdravé pokožky. Dekorativní kosmetika firmy LR mě také překvapila svoji kvalitou, takže jsem na tuto značku přešla  a jsem velmi spokojená. Vždy mám sebou nezbytný make-up, tvářenku a pudr.  Aloe Vera Box první pomoci, který je pomocníkem pro hojení kůže a sliznic v jakékoliv fázi poškození je už na cestách pro mě samozřejmostí. Balzám na rty mám vždy po ruce v kapse nebo kabelce, suché rty nejsou nic příjemného a opět aloe vera výborně hydratuje.  Řasenka na obočí mi v dnešní době, kdy návštěva kosmetičky je stále v nedohlednu pomáhá každý den. Bez Colostra a Cistus incanus spreje už nevyrážím vůbec nikam. Umím je používat tak, že běžné nachlazení buď zaženu, nebo zvládnu velmi dobře během pár dnů.

Takže, dámy a pánové, lázeňské pobyty mohu jen doporučit i v této době.  A na jak dlouho? Ideálně 3 týdny, ale i týden nebo prodloužený víkend nám dodá tolik potřebnou energii. 

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Novinky