Tři týdny v lázních s LR a s proslulými slatinnými koupelemi byl ráj na zemi

Když jsem před rokem poprvé jela do lázní, vybrala jsem si lokalitu podle referencí na lázeňskou péči.  A také jsem kladla důraz na prostředí, hlavně okolí lázní, abych měla kam vyrážet na výlety. Má volba byla šťastná. Královské městečko Bechyně s jeho nádherným okolím mě chytlo za srdce a lázeňské procedury mi velmi pomáhají.
Kromě přímého působení procedur na  zdraví je to i ohromná relaxace a možnost být sama se sebou. Nemáte žádné starosti s vařením, úklidem. Po každodenních procedurách máte spoustu volného času a je na vás, jak ho trávíte. V duchu sloganu: “ špatné počasí neexistuje, je jen špatně oblečený turista“, vyrážím každý den na dlouhé procházky po okolí. Doslova se nabíjím jako baterka.  Zbývá mi čas i na čtení a poslech zajímavých rozhovorů z oblasti kultury, a také se dál věnuji svému celoživotnímu vzdělávání , které se týká zdravého životního stylu, zdravé výživy .

I v lázních se účastním výborně organizovaných on-line seminářů o produktech společnosti LR Health & Beauty, které velmi zajímavě vede Markéta Kopčilová. Lázně mi vycházejí vstříc v plánování procedur tak, abych i tady mohla vést on-line výuku francouzštiny pro seniory.

Odpočinek – to je to, co se všichni učíme a lázně jsou k tomu skvělou příležitostí.  Čas zpočátku plyne pomalu, protože vám jaksi stále nedochází, že máte jedinou povinnost –  přijít včas na procedury a na jídlo a potom zbývá spoustu volného času…….Ale najednou se přehoupne polovina pobytu  a jsou tu poslední dny. Trochu s nostalgií si říkáte, že už končí to hýčkání těla i duše, ale je tu i těšení se  na domov, rodinu, přátele a mého čtyřnohého parťáka.

Nejspíš někdy napíšu samostatný článek o Bechyni, protože toto královské město má co ukázat a příroda mě okouzlila. a víte o tom, že Karel Kryl zde vystudoval keramickou školu? Moudrost plynoucí z jeho písní je stále živá!
A teď se možná ptáte? Kolik jsem si vezla kufrů? Vezla jsem jich tolik, abych je unesla, cestovala jsem vlakem. Tedy jeden kufr a batoh na zádech a příruční kabelka. Oblečení jsem si brala praktické, dále nezbytný notebook, pár knížek a samozřejmě můj kosmetický kufřík, ten jsem zvyklá balit ať cestuji na dva dny nebo déle pořád stejně. A co v něm mám ? Nezbytné přípravky na péči o pleť i tělo, dekorativní kosmetiku a samozřejmě můj oblíbený parfém. Postupem času, jak jsem se seznamovala s produkty firmy LR jsem si oblíbila řadu Aloe Vera, Krémy dobře hydratují a uklidňují pleť i pokožku .Už od února začínám používat i  krém s UV faktorem 20, později s UV faktorem 50, tak jsem zvyklá  již mnoho let a považuji to za nezbytné pro udržení zdravé pokožky. Dekorativní kosmetika firmy LR mě také překvapila svoji kvalitou, takže jsem na tuto značku přešla  a jsem velmi spokojená. Vždy mám sebou nezbytný make-up, tvářenku a pudr.  Aloe Vera Box první pomoci, který je pomocníkem pro hojení kůže a sliznic v jakékoliv fázi poškození je už na cestách pro mě samozřejmostí. Balzám na rty mám vždy po ruce v kapse nebo kabelce, suché rty nejsou nic příjemného a opět aloe vera výborně hydratuje.  Řasenka na obočí mi v dnešní době, kdy návštěva kosmetičky je stále v nedohlednu pomáhá každý den. Bez Colostra a Cistus incanus spreje už nevyrážím vůbec nikam. Umím je používat tak, že běžné nachlazení buď zaženu, nebo zvládnu velmi dobře během pár dnů.

Takže, dámy a pánové, lázeňské pobyty mohu jen doporučit i v této době.  A na jak dlouho? Ideálně 3 týdny, ale i týden nebo prodloužený víkend nám dodá tolik potřebnou energii. 

Předchozí Příspěvek
Další Příspěvek
error: Content is protected !!