Krása

Vybrat správnou podkladovou bázi není problém

Helou! Dnes vám přináším oblíbené a na našich sociálních sítích velmi diskutované téma, jak si vybrat pro sebe správný makeup, případně jak ideálně doporučit vhodný odstín někomu jinému. Naučím vás, že to není žádná věda, stačí se jen správně ptát.

Před samotným rozhodováním o odstínu potřebujeme nejprve zjistit tyto fakty:

  • Jaký je typ mojí pleti a v jakém je stavu?

Už víme, že máme suchou, smíšenou, mastnou pleť. Také pleť citlivou. To je velmi často pleť, o kterou jsme se v minulosti nevhodně starali, a teď nás trochu zlobí. Reaguje na nevhodnou kosmetiku,stravu, prostředí… Vznikají pupínky, šupinky, různé žilky, ucpané póry, můžeme pocítit svědění. Pokud je naše pleť citlivá, je velmi důležité nejprve ji dát do pořádku vhodnou čistící kosmetikou, například sérií Aloe Via s vysokým obsahem Aloe Very.. Tento proces trvá přibližně tři měsíce. Následně můžeme vyhodnotit, jaký typ pleti máme. Nejčastěji míváme pleť smíšenou, s tzv. lesklou a mastící se T zónou, tváře bývají suché.

Pokud mám mastnou nebo smíšenou pleť, je vhodné zvolit BEZOLEJOVÝ make-up s vysoko krycí schopností, který vytváří na pleti matný sametový povrch.

Je-li naše pleť SUCHÁ, případně citlivá, zde můžeme sáhnout po KRÉMOVÉM make-upu, který pleť zároveň vyživí a udrží hydratovanou.

V naší nabídce existuje 6 odstínů makeupu, jak v krémové tak v bezolejové verzi. Jednotlivé odstíny jsou téměř totožné, rozdíl je ve složení. Také nabízíme 2 odstíny odlehčeného BB krému, který je skvělý na léto, jeden odstín je světlejší a druhý je ideální pro opálenou pleť.

  1. Jaký odstín je pro mě vhodný?

Pokud již víte, jaký druh makeupu budete potřebovat, přichází čas na výběr správného odstínu. To nejlépe zjistíte samotnou zkouškou makeupu přímo na pleti. Vyzkoušejte si aplikovat zvolené preferované odstíny na tvář. Ten, který nebude po aplikaci téměř vidět, je správný odstín. Testujte makeupy ideálně na přirozeném denním světle.

Pokud si nejste jistá, zvolte nejbližší podobný odstín. Makeupy od LR se výborně přizpůsobí přirozené barvě pokožky a jeden stupeň rozdílu naše pleť “unese.”.

Tip pro vás: nejčastěji se prodávají odstíny 2 a 3, z krémových číslo 7 (odpovídá 2ce bezolejové). Pokud si nejste jistá, ráda vám s výběrem a objednávkou pomohu.

 

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Krása