KrásaNovinkyŽivotní styl

Jak vyzrát na oční linku

Jak vyzrát na oční linku

Kočičí oči, svérázné oční linky, jsou na vrcholu módní vlny již několik sezón. Jděte s dobou a nebojte se linky – je vhodná pro všechny, pro starší i mladší, jen je důležité naučit se ji nakreslit ji správně a použít vhodný produkt. Všeobecně – u zralé ženy lépe působí jemnější a přirozenější oční linka nakreslená kajalovou tužkou nebo stínem, mladší dívky mohou volit extravagantní oční linky, maximálně prodloužené, nebo si vybrat s pestrých barev, doplnit je třpytkami a kamínky…

Jak tedy na dokonalou oční linku?

Oční linky na trhu

Tužka –  je nejčastěji používaným typem oční linky. Je možné použít různé struktury tužky, nejoblíbenější jsou měkké kajalové tužky. Tužka pro kresbu oční linky by měla být ostrá, dostatečně pevná a odolná proti rozmazání.

Tekutá linka je barevná tekutina, která se nanáší tenkým štětečkem. Nejdéle vydrží a je velice intenzivní. Nanáší se pouze na horní víčko pro efekt kočičích očí, na dolním víčku by působila tvrdě a nepřirozeně.

Fixka – je variantou tekuté oční linky. Snadněji se aplikuje, je vhodná i pro začátečníky.

Krémová/gelová linka – je barevná hmota v kelímku, nanáší se aplikátorem nebo speciálním štětečkem. Vypadá podobně jako tekutá oční linka, jen je hustší a gelovější, neroztéká se tolik při aplikaci, rychleji zasychá.

Kompaktní linka je lisovaný pudrový výrobek, který se aplikuje navlhčeným štětcem. Vypadá jemněji a přirozeněji než tekutá oční linka, aplikuje se velmi snadno.

Jak na to?

Pro denní nošení a běžný makeup můžete aplikovat oční linku v tužce. Začněte u vnějšího koutku oka a v jemných čárkách postupujte k vnitřnímu koutku. Následně celo linku spojte. Pro jemnější efekt ji můžete na závěr přetřít podobným očním stínem. Linka přirozeně orámuje a zvýrazní oko. Nezapomeňte také přejet tužkou mezi řasami, zakreslí se tak viditelná kůžička mezi řasami a oko nabyde plnějšího a hlubšího vzhledu.

Pokud máte klesnuté oční víčko nebo mandlové oči, nikdy nekopírujte tvar očního víčka až do konce, dosáhli byste efektu smutných očí. Raději ukončete linku o několik milimetrů dříve a zvedněte ji nahoru. Oko bude působit mladistvým a svěžím dojmem.

U tekuté oční linky jde zejména o cvik. Začněte u vnitřního koutku oka a nakreslete tenkou linkou podél řas směrem ven. U vnitřního koutku by měla být linka nejtenčí a postupně se rozšiřovat. U vnějšího okraje víčka linku mírně zvedněte pro efekt kočičích očí. Tento koneček můžete nakreslit zvlášť a následně spojit s tenkou linkou podél řas. Mnoho návodů najdete dnes na inernetu, na pinterestu nebo youtube. Je důležité jen si to nacvičit na sobě a najít pro své oko ten ideální tvar.

Mé oblíbené současné módní ikony, které to s linkou prostě umí.

Americká burleska Dita von Teese

Americká burleska Dita von Teese

Bloggerka a herečka Tavi Gevinson (The Style Rookie)

Bloggerka a herečka Tavi Gevinson (The Style Rookie)

Vizážistka a bloggerka Kandee Johnson

Vizážistka a bloggerka Kandee Johnson

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Krása