NovinkyZdravíŽivotní styl

Zadržujte v mysli hezké vzpomínky, ne vodu v těle

Zadržujte v mysli hezké vzpomínky, ne vodu v těle

Ranní pohled na svou tvář do zrcadla nemusí být každé ráno stejný. A nemyslím tím jen fakt, že jste se předchozí večer po firemní party zapomněli odlíčit a ráno vás při pohledu na sebe poleká pestrobarevný klaun. Jsou rána, kdy jste vyspaní do růžova a přesto máte pocit, že tváře jsou buclatější než kdykoliv předtím. Pak se obléknete, nasnídáte a při odchodu do kanceláře zjistíte, že vás tlačí palec v botě víc než před týdnem. Na vině může být zadržování vody v těle.

Když tělo odmítá vypouštět vodu a schraňuje si ji v našich buňkách, má to svou příčinu. Nejčastěji překyselení organismu. Takže svůj podíl na tomto stavu má nadměrné solení (otok vzniká v důsledku vysokého množství sodíku v organismu), konzervované potraviny, slazené nápoje a potraviny (kdo z nás si nedá k odpolednímu kafíčku něco sladkého), užívání antikoncepce, alkohol a další. Kromě stravy si tento stav můžeme způsobit sedavým zaměstnáním nebo nadváhou. U žen pak svou roli hraje i menstruační cyklus. Všimněte si, že půlku měsíce drobně „odpucháte“, kdežto druhou polovinu měsíce můžete vnímat oteklejší prsty, víčka, nafouklé břicho aj. Že zadržujete vodu se projeví také na obtížném hubnutí a spalování kalorií nebo celulitidou.

Proti zadržování vody v těle můžete vyrazit do boje tak, že omezíte sůl, alkohol a sladké. Ale také zařadíte draslík (meruňky, brambory), vápník (květák, mák, brokolice), močopudné potraviny (zelený čaj, okurka). Důležité je také pravidelný sport. Takový, u kterého budete správně dýchat (př. jóga, plavání). Odvodu vody z těla pomůže i lymfatická masáž. Já osobně ráda používám několikrát do roka minerály Probalance od LR Health and Beauty. Podle mě je v dnešní době obtížné sehnat vysoce kvalitní potraviny s nízkým obsahem pesticidů a vysokým obsahem minerálů. A abych do sebe dostala dostatečné množství draslíku, hořčíku a vápníku, musela bych jíst tyto potraviny pro kilech. Je proto pro mě pohodlnější dopřát si kvalitní minerály na trhu v tabletce.

Že jste se se zadržováním vody v těle vyrovnali v dobrém směru poznáte nejen na otoku, ale také na drobném úbytku na váze. A navíc i nadále se vám bude lépe hubnout. Nebudete tolik unavení a pocítíte více energie.

Doporučené stránky:
www.helou.cz/eva-miksovicova/
www.moderatorka.cz

 

 

 

 

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Novinky