KrásaŽivotní styl

Zaostřeno na pudřenky

Zaostřeno na pudřenky

Když jsem byla malá, vždy jsem záviděla filmovým divám opulentní pudřenky s labutěnkou, kterou si pečlivě pudrovaly svůj delikátní nosík. Pleťový pudr je pro mě spolu s rtěnkou synonymem dámy velkého světa. To jsem vždy chtěla – nádhernou pudřenku, obří labutěnku, ideálně růžovou… a teatrálně opravovat svůj makeup. (A dělat přitom oči na zástupce opačného pohlaví)

Nevím jak u vás, ale u mě patřil pudr k jedněm z prvních kosmetických výrobků, které jsem začala jako mladá dívka používat. Tehdy jsem s ním chtěla maskovat začínající pupínky – nikdo mi totiž nevysvětlil, jakou má vlastně pudr funkci. Dnes už toho vím mnohem více a ráda s s vámi podělím.

K čemu slouží pudr?

Pudr fixuje makeup, aby vydržel celý den. Absorbuje maz a vlhkost z pokožky a tím reguluje její lesk. Dodává pleti sjednocený sametový vzhled.

Pudr může být sypký (práškový) nebo kompaktní (slisovaný do kazetky, podobě jako např. oční stíny). Bývá obvykle dodáván s houbičkovým aplikátorem, ale k aplikaci pudru doporučuji používat raději vhodný kosmetický štětec.

Práškový pudr se používá zejména k fixaci makeupu. Déle vydrží, lépe přilne k pokožce. Je vhodný pro zralou pleť, vyplní vrásky. Také lépe pohlcuje mastnotu, proto je vhodný pro mastnou pleť. Kompaktní pudr je praktický, nesype se, nepráší, nemá ale tak dobré vlastnosti jako sypký.

Jaký odstín pudru mám zvolit?

Na trhu je opravdu široké množství pudrů různých odstínů, od bílé přes tělové odstíny po žlutou, fialovou, zelenou… Který je tedy pro vás vhodný?

Ideální je pudr v neutrálním odstínu nebo se žlutým podtónem – krásně rozzáří pleť. Růžové podtóny pleť ztmaví a pleť působí starší. Univerzální je takzvaný transparentní pudr, který je bezbarvý, a přizpůsobí se barvě podkladového makeupu. Hodí se pro všechny typy pleti.

Pokud si kupujete pudr v odstínu pleti, vždy musí pudr ladit s odstínem podkladové báze.

Za sebe doporučuji náš transparentní Minerální práškový pudr –  neobsahuje mastek ani parabeny, pouze ryzí minerály. Neucpává póry a nedráždí pokožku. Pokud se nelíčíte, stále jej můžete používat jako “tričko pro pleť” – ochrání pleť v prašném prostředí, v městském smogu a pod…

Doporučené stránky:
www.nadherna.sk

 

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Krása