Alergie, astma – obnovte si jarní dech

Alergie, astma – obnovte si jarní dech

Krásný den z Helou! přeje Markéta Kopčilová. Tyto krásné jarní dny milujeme. Chodíme do přírody, která kvete, voní a dodává nám energii. Jenže jsou lidé, kterým právě toto období energii ubírá.  Tito trpí alergiemi na pyly, trávy a bohužel někdy, přídá-li se k tomu neřešená chroničnost infekcí dýchacích cest, dále jiné alergeny v domácnosti (kočka, prach, peří, ptáčci, nevhodné potraviny, prací prášky) nebo dráždivé látky v zaměstnání (barvy, silikonové oleje, agresivní saponáty, atp.), je imunitní systém natolik přetěžován, že se často vyvine další problém, a to je astma. To pak  vlivem nekvality dechu člověka velmi omezuje v užívání života.

Zatímco  se “běžná” jarní alergie projevují nejčastějí kýcháním, vodnatou rýmou, očním zánětem, ucpaným nosem či kopřivkou. Astma je jiný kalibr. Je o zánětu, který způsobuje zúžení dýchacích cest – husté hlenění, neschopnost se nadechnout i vydechnout, zvýšený krevní tlak a mnoho dalších nepříjemností. Je zde autoimunitní problém.

Bohužel, zima na přelomu 2017/2018 byla velmi nepříjemná, pokud se týče chřipek a nemocí dýchacích cest. V současné poradenské praxi se s kolegy z Helou! shodujeme, že k nám velmi často přichází lidé, kteří přiznávají, že řádně nedoléčili zimní nemoci. Buď museli příliš brzy do práce, školy, školky nebo zkonzumovali vícero  antibiotik bez kvalitní zpětné nápravy střevního mikrobiomu. To vše se často v tomto náporovém alergenním období projeví jako akutní vzplanutí zmíněných chorob.

Jako žena s diagnózou Crohnovy nemoci tenkého střeva jsem  do doby kvalitního řešení diagnózy rovněž prodělávala těžké stavy alergií na jarní trávy. Nejvíce mne omezovala ta tráva, kterou když mezi prsty strhnete, tak z ní je slepička, kohoutek nebo ježek. Znáte ji? V kontaktu s touto kvetoucí trávou jsem dostávala takové záchvaty, že jsem musela ihned vyhledat vodovod namočit si celou hlavu do vody.

Zajímavé je, že poté, co jsem začala kvalitně pečovat o střevní mikrobiom produktem Pro 12 a dlouhodobě pít Aloe Vera Drinking Gel, začaly jarní alergie ustupovat, přestože jsem řešila předeším Crohn. Obě tyto choroby totiž souvisí s neharmonickým a neoptimálně fungujícím imunitním systémem. Proto silné posílení hlavního imunitního orgánu – tedy střev – musí logicky podpořit terapii. Jak? Přece vyčištěním střeva, promodulováním  imunity, dodáním protilátek a obnovení přirozené střevní mikroflóry. K tomu skvěle slouží Aloe Vera Drinking Gel, který nejen že čistí, vyživuje, ale jeho důležité látky, tj. tzv.  dlouhé cukry,  mají silný imunomodulační efekt. O mikrobiom se postará produkt Pro 12.

Astmatiční klienti v akutním stavu si zase pochvalují produkt protizánětlivý – kravské Colostrum za studena zpracováno neboť ten přímo působí jako pomoc při likvidaci zánětů dodáním imunoglobulinů.

Z praxe jsem také vysledovala, že velmi často se vyskytuje astma a alergie tam, kde je v rodině poblíž atopický ekzém či časté záněty močových cest a naopak. Proto dbejte také o kvalitní kosmetické ošetření pokožky a nechoďte na studené meze.

A jak na ucpaný nos? Zaměřte se na Aloe Vera Spray první pomoci. Nos se prokrví a rýma začne odtékat. Jen pozor, zda byliny v něm přítomné nejsou také vašimi alergeny.

V neposlední řadě chci zdůraznit, že je třeba se vašim alergenům při terapii důsledně vyhýbat, stejně jako je vhodné, tedy pokud je to možné, se vyhnout i situacím či lidem, na které jste alergičtí. Má to blahodárný efekt.

Přeji vám příjemný pobyt ve kvetoucí přírodě a děkuji, že jste četli a šíříte informace dále.

 

Předchozí Příspěvek
Další Příspěvek
error: Content is protected !!