Aloe ViaNovinkyZdraví

Aloe vera nejen do lednice, ale i do ložnice!

Aloe vera nejen do lednice, ale i do ložnice!

Přiznám se, že moc na květiny nejsem. Zatím. Díky manželovi a zahradě se začínám vzdělávat pomalu i v této oblasti. Něco málo do základů mi daly pěstitelské činnosti – předmět, ve kterém jsme vypomáhali na školní zahradě a starali se o květiny ve škole. Ale kromě růže, divizny, sedmikrásek a blatouchu jsem znala jen pár dalších. O dost hůř jsem na tom byla ve znalostech, která potřebuje jak často zalít a kdy přesadit, zastřihnout. Pamatuji si, že v dětství jsem měla doma na okně hodně kaktusů. Ty jediné byly ochotny přežít mou péči.

Nedávno jsem se začala zajímat o to, které pokojové rostliny jsou vhodné do ložnice. Pro navození lepších snů a kvalitnější spánek. Dříve jsme měli plný byt krásných orchidejí, které stačily jednou za týden pořádně prolít a prosperovaly. Jenomže pak jsem zjistila, že se jim přezdívá energetický upír a neměly by vůbec být na okně v odpočinkových místnostech. Na nové bydlení jsme tehdy nevzali ani jednu.

Jaké bylo mé překvapení, když na předních pozicích doporučeného seznamu květin do ložnice figurovala aloe vera. Rostlina, jejíž gel mám v tekutém stavu v lednici a popíjím téměř denně, protože mi pocitově velmi pomáhá zdravotně. Necítím se tak unavená, nezhoršuje se mi autoimunitní zánět štítné žlázy, nezvyšuje si mi cukr v krvi na odběrech a nechytám tolik nemocí přes zimu. Další velké plus – je to kaktus! Mohl by vydržet moje učení se v péči o květiny.

Pokud si dáte aloe vera do ložnice, pak vám bude čistit vzduch, navíc produkuje přes noc hodně kyslíku. Také vás tato rostlinka umí upozornit tmavými skvrnami na listech, že ve vzduchu je příliš škodlivin. Některé zdroje na internetu uvádí, že NASA vyzdvihla rostlinu aloe vera jako jednu z nejúčinnějších bojovníků proti špatnému vzduchu v domácnosti. A jako bonus je opravdu nenáročná na pěstování.

Jako další plus je to, že když se popálíte v kuchyni, můžete uloupnout lístek a gel, který z něj začne vytékat natřete na spálené místo, které se rychleji zahojí a nevznikne tak puchýř. Přiznám se, že mi přijde pohodlnější zastříkat mou nešikovnost s rozpálenou pánvičkou Sprejem první pomoci od LR Health and Beauty a natřít Koncentrátem z aloe vera od této firmy. Chladí, hojí a puchýř kolikrát ani nenaskočí.

Stejně tak jako aloe vera do ložnice, doporučují odborníci tchýnin jazyk. Tato rostlinka „vydechuje“ oxid uhličitý přes den a v noci produkuje kyslík.

Nastudujte si problematiku rostlin do ložnice, pořiďte si na okno a na poličku ty správné květiny a uvidíte, jak se budete ráno budit odpočatí a vyspaní dorůžova!

 

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.