JednotaZdraví

Chci pomáhat handicapovaným k návratu do života

Nedávno jsem vedla rozhovor se známou, která mne navedla na myšlenku toho, že je dobré vědět, co člověka naplňuje. A tak bych se s vámi ráda podělila o svůj osobní pohled. V našem životě máme každý nějaké poslání, které prostě cítíme. Já jej vnímám v pomoci potřebným lidem v mém širokém okolí, především v oblasti skupiny lidí, kterým byly amputovány končetiny.

Můj otec vybudoval Ortopedicko-protetickou firmu a má několik poboček, kde aplikuje své zkušenosti. Jako malá holka jsem vyrůstala s rodiči a velmi často jsem jezdila k babičce a dědovi do Šanova u Jevišovky. Babička i děda byli po traumatické amputaci v oblasti bérce. Jako starší dívka jsem zažívala šťastné a hrdé chvíle, když jsem babičce i dědovi podávala protézu a když jsem ji mohla i zašňerovat. Byl to pro mne fascinující pocit, který mne drží dodnes. A tam to všechno začalo.

Čím jsem starší tím více mám záměr a přání pomáhat právě lidem s tímto omezujícím handicapem. Občas mi přijde, že okolí se stále dívá na tyto lidi skrz prsty, což mne v dnešní době velmi překvapuje. V době kdy vládne internet! Je dobré si uvědomit, že každého z nás může tato situace potkat. A to jak osobně, tak v blízkém okolí.

Nejvíce mne fascinuje podpůrná péče o lidi před nebo po amputaci. Nadchly mne totiž lékařské kazuistiky prezentované na lékařském semináři, který jsem absolovala v říjnu 2018. Případ, kdy špičkoví odborníci z řad lékařské veřejnosti prezentovali případ diabetické nohy a uřezaného prstu. Když jsem viděla, jak významně dokázaly vhodně nasazené produkty od LR Health & Beauty zkrátit rekonvalescenci, věděla jsem, že toto je moje cesta. Z praxe mého otce vím, že když se povede po amputaci rychle zhojit pahýl, pacient nespadne na psychickém zdraví a je možné velmi rychle vyrobit mu protetickou pomůcku pro návrat do života. V opačném případě hrozí, že se na nezhojený pahýl nedá brzy vyrobit protéza, což je značně stresující.

Pojďme tedy hovořit o tom jak stav hojení a rekonvalescence výrazně zkrátit. Cítím to jako velké téma, protože návrat do běžného života je po takovém zásahu zásadní. Přeji si, aby žádný člověk, který čelí této situaci, nemusel opouštět své oblíbené aktivity. Věřte, je to možné.

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Jednota