ZdravíŽivotní styl

Jak na vánoční přejídání

Vánoční čas je tady!! Znáte to, nakoupeno, napečeno, nasmaženo. Oči by jedly, žaludek nestíhá a o žlučníku se ani nebavím. Jako Crohnař vím, o čem hovořím. A tak pár tipů, jak si dobroty užít a být v pohodě:

  1. Hned ráno si dejte kvalitní prověřená probiotika, pokud se přejíte, dejte si je i na noc. Vánoční přejídání narušuje mikrofóru a pakliže trpíte autoimunitní chorobou, může se projevit v lednu při imunitní zátěži.
  2. Nejezte vše dohromady. Zkuste si rozdělit jednotlivé skupiny dobrot a konzumujte je s odstupem alespoň 2 hodin. Např. si dáte pár kousků cukroví a za 2 hodiny pár kousků ovoce. Za další dvě hodiny rybu se salátem – po ní až za min. 3 hodiny ořechy… atp.
  3. Běžte 2x denně na procházku, i když prší. Můžete si u toho představovat, že na vás prší štěstí. Vytrávíte rychleji a zabijete čas, který byste strávili společně s jídlem. Tedy pokud si cukroví neberete také na výšlap.
  4. Po tučných a sladkých jídlech si dejte kvalitní minerály pro neutralizaci kyselin. U nás je pravidelným zachráncem produkt ProBalance od LR Health & Beauty. Díky němu na vánoce nikdy nenaberu kila navíc.
  5. Nebojte se říci NE! Pokud máte strach, že se babička, tchyně, návštěva urazí, je to pouze jejich problém. Dá se to zkomunikovat nebo se vymluvit na nevolnost.
  6. Pokud pijete alkohol, dejte si před konzumací dvojitou dávku Aloe Vera Drinking Gelu. Před spaním učiňte to samé. Nejvíce se nám v Helou! osvědčila z dílny LR Health & Beauty varianta s kopřivou. Pociťujeme vlivem tohoto postupu rychlejší odbourání alkoholu. Ráno vám pak nebute tolik špatně. Skvělý tip pro řidiče.
  7. Čistěte si 3x denně zuby. Zaženete chutě a průběžně likvidujete bakterie v cukerném zubním plaku.
  8. Hodně pijte neslazené tekutiny.
  9. Nechoďte na váhu, neměřte se, příliš to neřešte.  Za ty 3 dny se nic nestane.
  10. Mějte se rádi

Krásné svátky.

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Zdraví