Jak na zdravou vaginu a penis

Jak na zdravou vaginu a penis

Začíná babí léto a s ním spojené období plísní. To můžete poznat např. tak, že si všimnete, že v období zrání švestek rychleji plesniví chléb. Je tedy vhodné být na pozoru, zvláště, trplí-li člověk některou chronickou nemocí.

Dnes bych vás ráda inspirovala v problematice začarovaného kruhu chronických gynekologických výtoků, přičemž nabízím zjednodušený pohled pro snadné pochopení čtenáře. Bohužel západní medicína se příliš nesoustředí  na příčinné a nemoc podporující souvislosti, a tak je člověk neustále v koloběhu doživotního boje o pár příjemných dní. Těmito dny myslím čas,  kdy   pohlavní orgány nepálí, nesvědí, nezapáchají, atd. Velkým problémem je právě zmíněná chronicita, tj. častá opakovanost těchto obtíží. Lidé si v mnoha případech na nepříjemnosti zvyknou a myslí si, že to tak má být, že je to určitý osud, neuvědomují si vážnost problému opakovaných infecí. Můj názor, který vyplývá z osobní crohnovské zkušenosti je takový, že je vždy nutné kvalitně dořešit  naprosto  každý problém. Vyplatí se to, šetří to energii různého typu, včetně té peněžní. Každá chronická nemoc časem přináší druhotné problémy, které si člověk ani neuvědomuje. Tento článek je o naději a systematických krocích, které váš gynekologický problém mohou zcela vyřešit, popř. vás nasměrovat. Nabízím tedy souhrn osobních několikaletých poznatků ze své praxe:

1)

Chronicita je vždy o určitém zanedbaném  stavu, kdy se buď přes veškerou snahu nepovedlo nemoc vyléčit, popř. jde o laxnost člověka. Je-li něco zanedbané, věřím, že i tak to lze řešit. VŽDY! Počítejte ale s tím, že je to věc pevného rozhodnutí, nalezení na míru sestaveného postupu, trpělivosti,  a také je třeba počítat s tím, že řešení takového stavu již něco stojí i v ekonomické rovině.

2)

Praxe mi ukázala několik nejčastějších příčin, které startují chronický stav gynekologických problémů:

 • Kvasinky nejsou pouze na v pohlavních orgánech, ale jsou již rozšířeny v celém těle, např. za nehtem, na kůži, atp.
 • V posledních cca 2 letech byla člověku několikrát nasazena ATB, ale nedošlo již k systematickému obnovení střevní mikroflóry.
 • Ženy dlouhodobě velmi nevhodně pečují o vaginální sliznici, a to již od malinkých holčiček, které rovněž často velmi brzy trpí chronickými gynekologickými problémy.
 • Nebyl léčen také sexuální partner, jeho hygiena je rovněž nevhodná.
 • Nemocný nemá systém v úpravě jídelníčku a nevědomě podporuje začarovaný kruh problému.
 • Pohodlnost.

3)

Je velmi dobré zajímat se o  problémy spojené s chronickými stavy. Častý gynekologický zánět může způsobit např. srůsty. Strůsty znamenají možné mechanické problémy s otěhotněním. Záněty poškozené sliznice dělohy, vaginy, atd. přináší často problémy v průběhu těhotenství. Současně jsem vysledovala, že je-li příčina v nedostatečné střevní mikroflóře, vyskytují se častěji akutní fáze dalších autoimunitních chorob. Jde např. atopický ekzém, astma, alergie, bronchitidu, Crohnovu nemoc, ulcerosní kolitidu, lupénku, revma, aj. Současně jsou lidé náchylnější na běžné virové infekce.

4)

Co tedy udělat? Existuje zajisté mnoho skvělých cest a je třeba najít tu svou. Zde je jedna z možností terapie, kterou v praxi doporučuji já, a to u těžších stavů, tedy u lidí, kteří prochází agresivní léčbou (ATB, kortikoidy, imunostupresiva) autoimunitních nemocí. U každého takového člověka je však třeba vyhodnotit individuální postup vzhledem k léčené nemoci, jejímu stádiu a rovněž je v mnoha případech velmi vhodné zkonzultovat vhodnost také s lékaři. Obecně inspiruji  k těmto krokům:

– Zlikvidovat plísně z celého organismu, nikoliv jen lokálně ve vagině a na penisu.   Velmi dobře a poměrně rychle působí detoxikace živým vitálním Aloe Vera Gelem (pozor, je umění vychytat dávku a správné načasování vzhledem chronicitě problému. Dále je třeba přihlížet k lékům a dalším doplňkům stravy, které většina lidí ještě formou pokus-omyl  užívá). Někdy je totiž méně – více.

 • Pokud jde o akutní infekční stav – svědivý zapáchající žlutý zánět –  velmi se osvědčilo najít si nějaký přírodní produkt, který má silné antibiotické účinky a přitom nezničí střevní mikroflóru. Pokud jsou ATB nasazována opakovaně, vznikne opět začarovaný kruh a člověk začíná s terapií od nuly. Dochází pak ke ztrátě motivace a chuti problém řešit. Osobně bych doporučila produkt Colostrum (pozor na kvalitu, musí být nepasterizováno, kvalitní zdroj suroviny a ve vhodný čas odebráno). Colostrum funguje velice rychle,  obsahuje mnoho přírodních protilátek širokého záběru. Ovšem nutno říci, že existují také skupiny lidí, pro které není ani nejkvalitnější colostrum k terapii vhodné. Jde např. o lidi s alergií na bílkovinu kravského mléka.
 • Pokud byla nasazena ATB je bezpodmínečně potřebné dodat zpět do střeva kvalitní živá probiotika o mnoha kmenech. Obnovení mikroflóry je záležitost několika měsíců, a to za předpokladu, že máte probiotika živá, nikoliv mrtvá, a ještě je výrobcem myšleno na ochranu probiotik před zničením v žaludku. Toto je dle mých zkušeností zásadní krok. Bez dobře osídlených střev prospěšnými bakteriemi dochází nejen ke snadnému průniku patogenů do krevního řečiště a přetěžování imunity, ale současně takové prostředí velmi podporuje růst kvasinek. Velmi doporučuji zajímat se o kvalitu probiotik!
 • Je třeba se pověnovat také stavu vnitřnímu prostředí. Kupte si v lékárně PH proužky a zkontrolujte, zda vaše tělo není v acidobazické nerovnováze. Chronicky nevhodně kyselé PH prostředí je opět živnou půdou pro množení kvasinek.
 • Vhodně pečujte o sliznici vaginy i penisu. Nepoužívejte mýdla na saponátové bázi, hledejte pouze saponinové mycí produkty, které nenaruší přirozenou ph ochranu vaginy. Vagina má specifické PH, které je kyselejšího charakteru, což znemožňuje množení patogenů. Člověk však toto PH velmi často narušuje nevhodnout kosmetikou s ropnými produkty.
 • Noste pouze bavlněné spodní prádlo a vyhněte se “tangáčům”. Spodní prádlo vždy vyžehlete horkou párou. Pozor si dejte také na intimní vložky. Lepicí proužek není prodyšný. Muži, máte-li problém, můžete se při volbě spodního prádla inspirovat např. Bohušem z Dědictví.
 • Vyhněte se bazénům.
 • Nechoďte do sauny v plavkách.
 • Nepoužívejte pěny do koupele. Pěna je ve většině případů způsobena  chemickými saponáty, což opět narušuje přirozené PH pohlavních orgánů.
 • Je třeba přeléčit vždy také sexuálního partnera.  Bohužel pro muže je toto téma stále velké tabu.
 • Vzdělávejte se také v dietě, která nepodporuje překyselení a růst kvasinek. Dieta je rovněž velmi zásadním krokem a troskotá na ní mnoho nemocných.
 • Vyhledávejte vysoce kvalitní potraviny a vodu. Potravinové doplňky žádejte vždy tzv. bioaktivní, tzn. živé. Vzdělávejte se v kvalitě a certifikacích.
 • Je velmi vhodné zamyslet se také nad psychosomatikou. Nápadná chronicita často poukazuje na volání duše.
 • Sledujte náš web helou.cz a FB Helou! Najdete zde hodně inspirace. Konkrétně na téma plísně jsem namluvila několi dílů krátkých inspiračních audiocloudcastů, kde jsou plísně rozebrány zdravým rozumem pro snadné pochopení problematiky.

TIP na závěr:

Než se rozhodnete vyřešit problém natrvalo, můžete si alespoň provést úlevnou (nikoliv dlouhodobě řešicí) terapii. Velmi dobře pomáhá aplikace Aloe Vera Spraye první pomoci od LR Health & Beauty. Pálení, svědění okamžitě ustupuje cca do 15 minut. Doporučuji jej i jako prevenci po návštěvě bazénů a po pohlavním styku. Znovu však opakuji, že máte-li chronický problém,  vede tento tip pouze k úlevnému řešení a chronický problém sám o sobě trvale nevyřeší. Přeji krásný zbytek léta.

 

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.