Jaro 2020: alergie, astma

Jaro, alergie, koronavirus

Proč se k nám koronavirus “nastěhoval” v době počínajícího jara! Tedy v období, kdy naše tělo i duše tolik potřebují vzpruhu – slunce, energii, hodně čerstvého vzduchu po zimě? To ví jen Ten nahoře.

Všichni víme, že v době probíhající karantény je zásadní chovat se ohleduplně. Musíme být ohleduplní nejen k ostatním, ale hlavně k sobě. Je vhodné vycházet ven? Odbornící doporučují i v době epidemie přiměřené procházky, avšak bez shlukování lidí. Pro sílu je fajn vyhledávat energeticky silná místa – tedy přírodu. Především za mírného deště je velmi dobrý vzduch.

Jenže, je zde skupina lidí, pro kterou není toto období vůbec příjemné, a to bez ohledu na koronavir. Jedná se o skupinu alergiků a astmatiků. Tito lidé to s vycházkami nemají vůbec jednoduché, stejně jako s obyčejným větráním. Nekvalita dechu je silně omezující faktor.

Na našich poradách se s kolegy z platformy Helou! shodujeme, že o konzultaci často žádají lidé, kteří přiznávají, že např. řádně nedoléčili zimní nemoci dýchacích cest a další. Buď šli příliš brzy do práce, školy nebo zkonzumovali vícero antibiotik bez kvalitní zpětné obnovy střevního mikrobiomu. To vše se často v tomto dráždivém alergenním období projeví jako akutní vzplanutí těchto chronických chorob. Jako by jaro prověřovalo, co jsme s vlastní imunitou dělali po celý rok. V době apidemie koronaviru jsou jejich strachy o to více logické. Ovšem, vše má řešení, a my přinášíme inspiraci, jak své tělo podpořit.

Zatímco  “klasická” jarní alergie se projevuje nejčastěji kýcháním, vodnatou rýmou, očním zánětem, ucpaným nosem či kopřivkou, astma je jiný kalibr. Je o zánětu, který způsobuje zúžení dýchacích cest – husté hlenění, neschopnost se nadechnout i vydechnout, zvýšený krevní tlak a mnoho dalších nepříjemností. Je zde autoimunitní problém.

Jelikož sama trpím autoimunitním onemocněním, budu demostrovat situaci sama na sobě:

Jako žena s diagnózou Crohnovy choroby tenkého střeva jsem do doby komplexního řešení nemoci rovněž prodělávala těžké stavy alergií na jarní trávy. V kontaktu s kvetoucí trávou jsem dostávala takové záchvaty, že jsem musela ihned vyhledat vodovod namočit si celou hlavu do vody.

Zajímavé je, že poté, co jsem začala promyšleně a cíleně pečovat o střevní mikrobiom, podporovala imunitu a k tomu řízeně imunitní systém modulovala, začaly jarní alergie ustupovat, přestože já jsem primárně řešila především Crohn. Obě tyto choroby totiž souvisí s neharmonickým a neoptimálně fungujícím imunitním systémem. Proto posílení hlavního imunitního orgánu – tedy střeva –  vhodně podporuje terapii. Střevo bylo třeba jemně vyčistit a obnovit střevní mikroflóru, což trvalo cca 4 měsíce. Současně jsem využila účinnosti tzv. velmi dlouhých cukrů ve vitálním aloe vera gelu, které pomohly modulovat imunitní systém. Nebyl to až tak jednoduchý proces, zahrnoval postupné kroky, které bylo potřeba upravovat na základě znalosti nejen odborných, ale teké ze schopnosti poslouchat své tělo. Byly i stavy, kdy bylo potřeba zkonzultovat situaci s ošetřujícím lékařem. Výsledek mne však velmi potěšil.

V praxi sleduji, že astmatiční klienti v akutním stavu si zase jako podporu své terapie pochvalují produkt Colostrum, ovšem to, které je zpracované tzv. studenou technologií. Je všeobecně známo, že dobře nadávkované colostrum výrazně podporuje imunitní systém.

Z osobní praxe jsem také vysledovala, že astma a alergie se často objevují tam, kde je v rodině diagnóza atopického ekzému. Vše souvisí se vším.

A jak na ucpaný nos? Je vhodné jej provlhčovat, klienti si pochvalují Vincentku. Velmi se osvědčuje také aloe vera spray s bylinami. Nos se takto prokrví a člověk se téměř okamžitě nadechne. Jen pozor, zda byliny v něm přítomné, nejsou také vašimi alergeny.

V neposlední řadě připomínám logický fakt, že je třeba se vašim alergenům vyhýbat. A taky je fajn vyhnout se i situacím či lidem, na které jste alergičtí. Má to blahodárný efekt, věřte mi.

Přeji nám všem, abychom se do přírody mohli brzy vrátit bez omezení a možná si uvědomíme, jak vzácná pro nás je.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.