PříležitostiZdravíŽivotní styl

Jaro, alergie, astma

Jaro, alergie, koronavirus
Jaro, alergie, koronavirus

Přišlo jaro a příroda nás volá ven. Jenže je zde skupina lidí, pro kterou není toto období vůbec příjemné. Jedná se o skupinu lidí s dýchacími obtížemi, tedy např. alergiků a astmatiků. Tito lidé to s vycházkami nemají vůbec jednoduché, stejně jako s obyčejným větráním. Nekvalita dechu je silně omezující faktor.

Na našich poradách se s kolegy z platformy Helou! shodujeme, že o konzultaci často žádají lidé, kteří přiznávají, že např. řádně nedoléčili zimní nemoci dýchacích cest a další. Buď šli příliš brzy do práce, školy nebo zkonzumovali vícero antibiotik bez kvalitní zpětné obnovy střevního mikrobiomu. To vše se často v tomto dráždivém alergenním období projeví jako akutní vzplanutí těchto chronických chorob. Jako by jaro prověřovalo, co jsme s vlastní imunitou dělali po celý rok. Ovšem, vše má řešení, a my přinášíme inspiraci, jak své tělo podpořit.

Zatímco  “klasická” jarní alergie se projevuje nejčastěji kýcháním, vodnatou rýmou, očním zánětem, ucpaným nosem či kopřivkou, astma je jiný kalibr. Je o zánětu, který způsobuje zúžení dýchacích cest – husté hlenění, neschopnost se nadechnout i vydechnout, zvýšený krevní tlak a mnoho dalších nepříjemností. Je zde autoimunitní problém.

Jelikož sama trpím autoimunitním onemocněním, budu demostrovat zkušenost sama na sobě:

Jako žena s diagnózou Crohnovy choroby tenkého střeva jsem do doby komplexního řešení nemoci rovněž prodělávala těžké stavy alergií na jarní trávy. V kontaktu s kvetoucí trávou jsem dostávala takové záchvaty, že jsem musela ihned vyhledat vodovod namočit si celou hlavu do vody.

Zajímavé je, že poté, co jsem v souvislosti s léčbou Crohn začala promyšleně a cíleně pečovat o čistá střeva a kvalitní střevní mikroflóru, dále podporovala imunitu a k tomu řízeně imunitní systém modulovala, začaly jarní alergie ustupovat. Není dívu, obě tyto choroby totiž souvisí s neoptimálně fungujícím imunitním systémem. Střevo bylo třeba jemně vyčistit a posílit střevní mikroflóru, což trvalo cca 4 měsíce. Současně jsem využila účinnosti tzv. velmi dlouhých cukrů ve vitálním aloe vera gelu pro podporu normálního stavu imunitního systému. Nebyl to až tak jednoduchý proces, zahrnoval postupné kroky, které bylo potřeba upravovat na základě znalosti nejen odborných, ale také ze schopnosti poslouchat své tělo. Byly i stavy, kdy bylo potřeba zkonzultovat situaci s ošetřujícím lékařem. Výsledek mne však velmi potěšil.

V praxi sleduji, že klienti s nemocemi dýchacích cest si jako podporu své terapie pochvalují i dary přírody, jako je např. kravské colostrum. Ovšem takové, které je cenné a hodnotné. O colostru je všeobecně známo, že při pravidelném používání podporuje dobré zdraví a imunitu.

Z osobní praxe jsem také vysledovala, že astma a alergie se často objevují tam, kde je v rodině diagnóza atopického ekzému. Vše souvisí se vším.

A jak na ucpaný nos? Je vhodné jej provlhčovat, klienti si pochvalují Vincentku. Velmi se osvědčuje také aloe vera spray s bylinami. Nos se takto prokrví a člověk se téměř okamžitě nadechne. Jen pozor, zda byliny v něm přítomné, nejsou také vašimi alergeny.

V neposlední řadě připomínám logický fakt, že je třeba se vašim alergenům vyhýbat. A taky je fajn vyhnout se i situacím či lidem, na které jste alergičtí. Má to blahodárný efekt, věřte mi.

Přeji nám všem, abychom byli v takové kondici, že nám žádná nemoc nezmaří čerpat z přírody vzduch a dýchat dle libosti.

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.