ZdravíŽivotní styl

Jsi amputářka? Ukaž ženství.

Krásný den vážení kolegové, čtenáři a příznivci on-line magazínu HELOU! Pokud jste již četli nějaké mé články, tak jste zjistili, že se aktivně pohybuji ve velmi blízkém okolí amputovaných. Ráda by se jim věnovala nadále a chtěla bych spoustu lidí zasvětit do možností, o kterých možná nemáte ani tušení. A to je škoda, protože jsou velmi účinné. Jedná se nejen o péči o pahýl, kdy mám zkušenosti s produky LR Health & Beauty, ale také o podporu prevence příčiny amputace (diabedes, neuropatie) a samozřejmě také o psychiku pacienta.

Jde tedy o design protézy. Jako dítě si pamatuji, že když měla má babička s dědou protézu, tak nebylo nic jiného než dřevo. Nyní jsme ve 21. století a technologie, materiály a vše možné jde čím dál více dopředu. Jsou možnosti jak být cool.

Jsem velmi ráda, že klienti se přestávají stydět a čím dál více volí speciální design. Nelpí už na jednobarevném tělovém, aby to nešlo tak vidět. Svůj handicap můžete přijat a dokonce si vymyslet, jak bude vaše protéza vypdat. Existují totiž speciální návleky které se do finálního lůžka zapracují. Jsem ráda, že mnoho pacietů chodí bez kosmetického krytí, které se tvarovalo a vyrábělo, aby byly lýtka stejná, a netrčela jen ta „tyčka“.

Divili byste se, kolik mužů i žen chodí právě jen s tou „tyčkou“, která je mezičlánkem mezi chodidlem a lůžkem nebo mezi chodidlem kolenním kloubem a lůžkem. Znám ženu, která si vybrala design své protézy – jen jsme ji lehce dobarvili a chodí zásadně v sukních nebo má kraťasy! A to je ono – nestyďte se za svůj handicap pořád jste to vy „jen“ o nějaký článek je vás méně. Nevnímejte tolik pohledy lidí, i když vím jak je vám to nepříjemné. Oni jsou jen zvědaví, nikdy se nesetkali s amputářem a neměli možnost vidět protézu. Hlavu vzhůru.

A závěrem bych chtěla připomenout, že ani ta nejkrásnější protéza nebude sloužit, pokud nebudete pečovat o pahýl a celkový stav organismu. Myslím, že by to byla škoda.

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Zdraví