Novinky

Markéta Kopčilová: 10 let s LR Health & Beauty

2009

Do společnosti LR Health & Beauty jsem vstoupila v listopadu 2009 s jednoduchou vizí:  výhodného nákupu produktů v době životního pádu. Ten byl spojen s propuknutím Crohnovy choroby agresivního typu. V této souvislosti jsem zakusila také dno finanční, vztahové, nízké úrovně sebehodnoty a pocitu beznaděje. Netušila jsem tehdy, jak významné období startuje v rámci mého života a co mne naučí.

2010

Díky kombinaci medicíny, kvalitní výživy, produktům pro ozdravení poškozených sliznic a práci na sobě jsem se vrátila do únosné zdravotní kondice.  Začala jsem vnímat, že jsem obdržela dar – příležitost pokusit s o návrat do života v plné síle a radosti. Opustila jsem ekonomický směr a mnohaleté zaměstnání na úřadě a vydala se na cestu poradenství v oblasti zdraví. Byla to odvaha. Bylo potřeba zabrat, vzdělávat se a každý den pracovat cca 2-3 hodiny v terénu.  Jako každý LR partner jsem procházela mnoha překážkami, ale byli kolem mne lidé, se kterými jsem mohla své kroky konzultovat. Takže velké díky manželskému páru Nadi a Jiřímu Šedkovi seniorovi za tuto podporu. Tímto každodenním úsilím se povedlo vytvořit spotřební a distribuční sítě pro LR o takovém obratu, který mne v tomto jednom roce vykvalifikoval v rámci kariérního žebříčku na pozice Junior manažer, Manažer, Junior Týmový Manažer a Týmový manažer. Co to znamená? Že se začíná vracet vaše úsilí po všech stránkách. Peníze, sebehodnota, radost, chuť tvořit.

V rámci tohoto kariérního roku jsem využila možnost využit LR autokoncept VW POLO. Moje milované auto s velkou nálepkou aloe vera na zadních dveřich! Nikdy nezapomenu na vzkazy za stěrači: “Léčím se na Žlutém kopci, hledám dýlera aloe vera gelu.”

2012

Struktura se rozvíjela a já jsem se učila ji zapracovat, školit, podporovat, inspirovat. A učila jsem se od lidí v ní. Něco jsem pokazila, něco naopak provedla extrémně dobře, důležité bylo věřit si a být v kontaktu s manažery a úspěšnými lidmi. Vykvalifikovala jsem se na pozici Organizační manažer. Je to takový kariérní stupeň, kdy už začíná o “něco jít”. V té době jsem ale vůbec nechápala, jak jsem se tam vyšplhala. Moje mysl byla plná každodenní práce. Cíl byl – každý den jít spát s pocitem dobře odvedené práce. Možná proto jsem se jako organizační manažer necítila mentálně. Jaký já jsem manažer? Nevyužila jsem tak ani autokoncept, tzv. “velký mercedes”, který k tomuto stupni přísluší. Opět jsem si objednala VW POLO. A bylo to dobře, neboť jsem v něm dozrála a byla lidem blíž.

V době tohoto posunu jsem také zjistila, že si sice stojím ekonomicky celkem dobře, přesto nejsem úplně šťastná.  Nemám žádného partnera, manžela, děti. Moje kariérní myšlení se zcela zastavilo a rozhodla jsem se to změnit. Několik let jsem pak pracovala spíše pro službu nemocným lidem a rozíjela se na úrovni zdraví. Přijala jsem nabídku stát se lektorkou Akademie třetího věku a pracovat se seniory,  což trvá dodnes. Vzdělávala jsem se v různých oblastech na úrovni duševní, duchovní, přitahovala mne dobročinnost. Moje myšlenky se silně překlopily na naplnění touhy po běžném poslání ženy, tedy být matka, manželka, žena, bylo třeba pozvat do života více ženské energie.

2013 

V této době jsem si pronajala prostory pro svou kancelář. Místo, kde mohu přijímat a vyslechnout klienta v klidu, beze svědků ve vlastním zázemí. Současně jsem chtěla vytvořit zázemí také svým LR partnerům a ušetřit jim tak peníze za kavárny. Na tomto místě v Uherském Brodě dodnes pracuji a jsem zde šťastná.

2014

Seznámila jsem se s budoucím manželem Petrem. S ním přišla nejen láska, manželství, ale také těhotenství – dvojčata. Byl to docela šok, neboť jako crohnařka jsem si nedokázala představit, jak zvládnu donosit děti, udržet nemoc v klidovém stavu i po porodu a pečovat o dvojčata a ještě řídit LR strukturu. Ale Petr mi byl snad od Boha seslán. On, jeho podpora, jeho mediální, marketingové zkušenosti a naše výrobní firma Firestarter se svým multimediálním zázemím. Bylo třeba to využít.

2015 – 2019

Období mateřské a primární péče o děti. Mazec! Bylo třeba požádat o pomoc. A za to jsem velmi vděčná svým rodičům.  Z hlediska LR bylo třeba zabezpečit péči o již vybudovanou strukturu. Nemohla jsem  nikam cestovat, telefonovat, školit semináře. V této souvislosti jsem navázala spolupráci právě s manželem a naší firmou Firestarter. Bylo to velmi těžké, neměla jsem žádné multimediální zkušenosti. Ze dne na den jsem se z Windows musela překlopit na Apple, abychom se sladili. Jelikož jsem hluchá na jedno ucho, navštěvovala jsem logopedii, abych byla schopná vyslovit souhlásky s-z-c, které neslyším. S Petrem jsem vedla stovky hodin debat o tom, kdo jsem – co chci – kam jdu. Jak chci uchopit svůj život, jak do něj zapasovat příležitost LR, kým se chci stát, jak nezblbnout. Současně jsem věděla, že moje místo je hlavně u dětí, a to do jejich 4 let.

V roce 2015 tak v režii vizionáře Petra a v produkci Firestarter vznikla platforma Helou! Utvářela jsem vše v noci a využívala technologie k rychlé práci. Myslím, že si lidé v naší vesnici dodnes myslí, že jsem se při kočárkování zbláznila a trpěla jsem samomluvou. Ale věřte, že 80% obsahu jsem nadiktovala do chytrých hodinek v tomto čase. Každé natáčení bylo tzv. “na ostro”, nebylo možné nebýt připraven, nebylo možno blokovat filmové studio, nahrávací studio, lidi v něm. Např. vnitřní online vzdělávání o produktech s názvem Podpultovky, 25 dílů o 30 minutách jsem natočila za 16 hodin čistého natáčecího času. Produkčně a postprodukčně to bylo přirozeně daleko déle, byla a je to prostě jízda.

V rámci Helou! platformy:

  • vznikl projekt Dýlerka, film o mém životě s Crohnovou chorobou
  • online magazín Helou.cz s vlastní, unikátním obsahem, který vytváří tým našich tvořivých LR partnerů
  • dokument o mém životě
  • interní vzdělávací sekce s profi online semináři, komunikačnimi fóry a další inspirací
  • online Helou! RADIO.

Ačkoliv byla platforma Helou! primárně určena především pro možnost vzdělávat formou online, úlevu času a zastabilizování struktury, došlo tímto krokem k zásadnímu nárůstu obratu a naše organizace dosáhla pozice Bronzová organizace. Teprve zde jsem pochopila, že jsem zralá žena. Matka, manželka, poradkyně, ženská, co ví, o čem je život.

2019

Poté, co děti odrostly, splnila jsem si svůj sen. Jaký? Využila jsem výhod MLM a částečné časové svobody k tomu, abych se vrátila k dobročinnosti. Po celý rok spolupracuji jako dobrovolník v Charitě Uherský Brod, a dále v našem online rádiu Helou! v rámci pořadu Kafe s Markétou pomáhám zviditelňovat charitní projekty a další dobročinné skutky. Velmi podporuji také  obor Nemocniční kaplanství. Myslím, že  v příštím životě budu Nemocniční kaplan. S manželem Petrem tyto projekty podporujeme také ekonomicky. V rámci LR mám super tým. Lidé, na kterých mi záleží a jsem ráda, že s nimi mohu spolupracovat.

A co mi LR za 10 let dalo?

Nebudu rozebírat auta, párty, večírky, kongresy, vzdělání. Dokonce ani tolik vzácná setkání. Ani obchodní a podnikatelské zkušenosti a dokonce ani pocity radosti z pomoci lidem. Ani výhry, ani zklamání. Toho všeho si velmi cením, to je logické. Ale dovolím si být možná více sobecká:

Toto složité a přitom krásné období s LR mne výrazně posunulo na duchovní úrovni.  Přineslo mi vědomí VÍRY a NADĚJE, které není klišé, ale je propsáno do reality. Přesvědčení, že se neskutečné může stát skutečným. To, že vždy, když se vyskytne problém, existuje k němu i řešení. Žiji radostněji, neboť jsem prožila a vědomě procítila cyklus pádu a růstu a situaci rozumím. A vím, že je proti zákonu přírody, aby byl člověk neustále jen dole. Jsem silnější než dříve. Troufám s tak říci, že už jsem zakusila ten skutečný život a otvírám tak novou etapu, kterou vám chci dnes představit. A to je Helou! LIFE. Ať se vám velmi daří.

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Novinky