Opalovací kosmetika je oblíbené a často řešené téma nás maminek. Řešíme jaký krém či mléko použít, ale většinou už zapomínáme na péči PO pobytu na slunci. Tedy péči o pokožku jako následek opalování. Jak si udržet to krásné opálení hodně dlouho. A pozor, už vůbec neřešíme, jak pomoci pokožce se imunitně nevyčerpat. Neboť spálení je pro imunitu slušný problém. 

Nebyla jsem výjimkou. U malé Aničky jsem  řešila neustálé nemoci a každý rok se stalo, že se spálila. Řešila jsem vždy čím ji namazat, obcházela lékárny a drogerie a opravdu mám vyzkoušené snad vše, co na trhu existuje. Vždy spálená. 

No ale světe div se, až za 15 let trápení, tedy v létě 2023, se nám spolu podařilo se opálit a nespálit. Ano! Moje dcera, zrzka s pletí úplně porcelánovou, se letošní rok u moře opálila. Že kosmetika německého výrobce LR Health & Beauty funguje vím už mnoho let, ale  dnes jsem byla v šoku. Nevěřila jsem jí,  když celá nadšená z Turecka volala a ukazovala mi ruku se slovy: „Hele mami podívej já jsem opálená!“ A opravdu, krásna zdravá lehce hnědá barva, až mi tekly slzy. Najednou jsem pocítila vděčnost, že komplexní péče o ni nese nejen její zdraví, ale také štěstí a nadšení z toho, že i ona může být opálená. Přece jen je to mladá krásná holka, co se chce také líbit.  

Moc dobře všichni víme, kolik vynaložíme peněz za krémy a stejně nejsme spokojeni. Dítě spálené, i když se mazalo důkladně.  Bílé stopy jsou toho důkazem. Krém kolikrát nejde ani umýt, jak je chemický. Moc dobře to znám. 

Samotný krém však nestačí. U dcery to bylo několik faktorů, které ovlivnily to, že nám vše dohromady skvěle zafungovalo: 

1) Odjela k moři ve velmi dobrém zdravotním stavu. To znamená s velmi dobrou vybudovanou imunitou. Už léta doplňujeme pravidelně prémiová probiotika, takže se její tělo dokáže vypořádat s viry i bakteriemi samo, aniž bychom pozorovali nemoc. Antibiotika jsou dávnou minulostí. 

2) Dlouhodobě modulujeme imunitu Aloe Vera Drinking Gelem. První výraznou změnu jsme s manželem zaznamenali už na jaře, kdy u ní nepropukla alergie v takové míře, jak bylo zvykem. Nemusela si kapat do očí, rýma byla minimální a vystačila si jen s Aloe vera SOS sprejem, který umíme namíchat tak, že podrážděné sliznice okamžitě splasknou. Obešla se bez zánětu dutin, což považuje za zázrak.

3) Opalovací kosmetiku používáme hned z jara, tedy s prvním agresivním jarním slunkem. Využíváme naši Aloe vera Sun sérii. Jak  už jsem v minulých článcích popsala. Funguje na principu vyvážených filtrů specificky a  vědecky vyvinutých pro aktivaci hloubkového opálení při současném zamezení spálení. Prostě geniální. Přítomnost vysokého podílu Aloe Vera je pak zárukou okamžité regenerace buněk a hydratace pokožky. Nedochází k poškození a stárnutí pokožky. Současně se jedná o vynikající prevenci před rakovinou kůže. 

4) Edukace. Aničku jsem naučila, jak se správně namazat, a také co dělat po koupání v moři či bazénu. Ví, co by se stalo , kdyby odešla z pláže či bazénu neosprchovaná. Okamžitě by sůl či chlor na její pokožce uschl a pokožka by ihned začala praskat a v souvislosti se slunečním zářením by byla opět vystavena imunitní zátěži. Je proto důležité, aby se po příchodu z pláže důkladně osprchovala  mýdlem saponinovým (nikoliv saponátovým), to znamená přírodním mýdlem s jemnými odmašťovadly. Např. mycí emulzi  z aloe very. Mj. tato emulze má všestranné využití – intimní hygiena, mytí rukou, hygiena celého těla, aj. Zmíněná emulze pokožku nevysuší  a zanechá přirozené Ph.

5)Po umytí následuje tolik důležitá péče PO opalování, kdy nanese slabou vrstvu krémového gelu PO opalování. Ten pokožku okamžitě  ochladí a začne díky vysokému procentu  (70%) Aloe vera gelu regenerovat a hydratovat. Nemá tedy žádný pocit napětí nebo pocit, kdy pokožka svědí a je extrémně suchá.

A pokud jde ještě ven, a to mi věřte, že tančila až do půlnoci, tak stačilo, aby se  osprchovala a namazala opět Aloe Verou, například Aloe vera Tělovým balzámem. 

Je to úžasná péče, která nelepí a okamžitě se vstřebá a nezanechává pokožku mastnou. Velmi si ji oblíbila. Nesnáší totiž cokoliv mastného. 

A co malý 7-letý brácha?

Tak to vám tedy musím napsat. Tohle všechno výše uvedené zvládl náš syn na táboře. Namazat se ráno opalovacím krémem, večer se pořádně osprchovat a dobře se pro regeneraci zase natřít krémem. Vojta přijel z tábora bez známek spáleni, a to byly tropické teploty. Nebojte se dát kvalitní produkty dětem a vysvětlit jim, jak je mazání důležité. Děti jsou chytřejší, než si myslíme. Jsem pyšná na to, jak umí použít např. Aloe vera SOS sprej na štípance nebo si namazat odřeninu Aloe Vera Koncentrátem.

Přátelé, jestli milujeme ALOE VERU a LR ? Jak bychom je nemohli milovat! Vždyť máme zdravou Aničku a u Vojtíška. Již dávno nemusíme sahat po antibioticích. Jsem přesvědčena, že jsem našla produkty co fungují a nestojí půl výplaty, protože vím, jak je kvalitně použít a mám k tomu informace od lékařů a světových vědců. Těch zkušeností je už tolik, že nevím co vám dříve napsat. 

Víte např. jak můj manžel zhubnul 30 kilo? A nebo vás zajímá, jak jsme u nás vyřešili stravování ve třech směnách v zaměstnání?  Tak na toto téma se budu těšit příště. 

Mějte krásný čas, chraňte sebe i své děti kvalitní solární kosmetikou, ideálně od LR a pokud máte dotazy, jsem zde pro vás. 

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Novinky