NovinkyZdraví

Je možné v létě zhubnout?

Je možné v létě zhubnout?

Nechápu, že někdo najde sílu hubnout v létě. Mnoho lidí tvrdí, že jí hodně ovoce, zeleniny, má dost pohybu a tím pádem hubne. Tak to já tedy v žádném případě ne! A pokud přesto zhubnu, tak  většinou svalovou hmotu a tuk zůstává nebo přibývá. Důvodem není fakt, že bych neznala zásady stravování, poměry tuků, sacharidů či bílkovin, ale to, že léto je pro mne období odpočinku, lákadel a lenivosti. V létě se nabízí velké množství zralého sladkého ovoce, zmrzlina, griluje se a popíjí alkohol. Jako máma malých dvojčat mám sice dost pohybu, ale o systematickém cvičení formou posilování se aktuálně nedá hovořit, stejně jako nevím, kde bych vzala energii a hlavně čas na kardio trénink. A tak to mám celkem každý rok, v létě svým životním stylem pár kil přibírám, na podzim a v zimě systematicky pálím tuky a podporuji růst svalové hmoty. Tímto se udržuji ve formě. Pravda ale je, že někdo to má naopak. Ať je to tak či onak, ráda bych se s vámi podělila o pár zkušeností jak svých, tak z terénu.

Na internetu najdete mnoho praktických doporučení, jak se stravovat. Můžete si přímo nastavit v online kalorických tabulkách hodnoty, které by měly vést k funkčnímu návodu. Stejně tak existují tabulky, které počítají vaši každodenní energetickou spotřebu a sami si můžete dohledat, která aktivita povede k rychlejšímu energetickému mínusu. Takže jak je možné, že tolik lidí tráví hodiny sportem, stravuje se dle tabulek zdravě, pravidelně a promyšleně, přesto nehubne!

Na vině je zablokovaný metabolismus

Co to je zablokovaný metabolismus? Jde o celkovou látkovou přeměnu. Lidé tento pojem však spojují pouze s tím, zda je tělo schopno zhubnout či nikoliv. Ale to je až důsledek, nikoliv příčina. Lidé mají tak  málo informací. Pozor, hovořím o hubnutí nadměrného tuku, nikoliv o ztrátě svalové hmoty. Máte-li zablokovaný metabolismus nedokážete ani zlikvidovat tuk, ani podpořit růst svalové hmoty, a to často i přes špičkový jídelníček. K zablokovanému metabolismu člověk přijde nějčastěji dvěma způsoby:

  1. chronickými dietami, nepravidelnou a výživově chudou stravou, nedostatečným pitným režimem a nevhodně nastaveným jídelníčkem, tj. např. konzumace sacharidů na noc, atd.
  2. v důsledku onemocnění metabolického rázu. Mezi takové nemoci patři např. cukrovka, DNA, ateroskleróza. Roli hrají také veškerá zánětlivá onemocnění trávicího ústroji, tj. Crohnova nemoc, ulcerosní kolitida, gastritida, divertikulitida, zánět slinivky a mnoho mnoho dalších. Metabolismus je něco, co nesouvisí pouze s hubnutím, je to něco, co se musí nahodit a má za cíl  rozpohybovat jisté soukolí ingeligentního těla. Chce-li člověk s takovým onemocněním rozpohybovat metabolismus, je to o systematickém postupu, který krok po kroku napravuje funkčnost  jednotlivých orgánů tak, aby došlo k doživení buněčného hladu a současně se detoxikovalo tělo od jedů, jež způsobuje zavodnění a celulitidu. Sama jsem prošla těžkým onemocněním – Crohnovou nemocí  a vím, že v době neléčení této nemoci nebylo možné zhubnout tuk ani kdybych se na hlavu postavila. Bylo třeba zatočit s chorobou, nahodit zpět metabolismus,  doživit se, zdetoxikovat se a teprve pak přišlo na řadu systematické cvičení s cílem spálit tuk a podpořit růst svaloviny. Trvalo to půl roku a výsledek byl mínus 20 kg a vyrýsovaná postava. Povedlo se mi odkrýt moje vypracované svaly, které byly zabaleny tukem.

Zablokovaný metabolismus je velmi často důsledkem chronického překyselení, které vzniká nejen šíleným životním stylem moderní doby, ale také právě neléčením chronických chorob, nedoléčením zánětů, infekcí. Ne každý si uvědomuje, že zakopaný pes může být např. v tom, že člověk trpí akutním astmatem. Ano, astmatik má problém se zánětem, který je třeba léčit léky, které jsou opět druhotně toxické (překyselující) a  blokují metabolismus. Velmi často si lidé rovněž neuvědomují přemíru sportu, kdy vzniká nadměrné množství kyseliny mléčné ve svalech, což se kumuluje s překyseleným vnitřním prostředím. Jsou to pak případy, kdy se divíme, že místo vytoužené ztráty tuku naopak vznikla celulitida a pneumatika kolem břicha.

Věřte, že vaše tělo nemá zájem být v nerovnováze, chce šlapat jako hodinky a příroda přináší dary, které problém řeší.

Mnoho let jsem se věnovala amatérskému fitnessu. Mám hodně přátel v řadách kulturistů a sportovců a řeknu vám, že jejich rýsovací fáze byla často obrovským oříškem. Proč? Protože byli překyselení (tj. měli zablokovaný metabolismus cukrů, tuků i bílkovin). Pálila je žáha a byli šíleně unaveni. Nadměrné zvedání zátěže, chemické dopňky stravy, velké množství dlouhodobě konzumovaného proteinu. To vše přetěžovalo detoxikační orgány, jako jsou např. ledviny a problém je na světě. Navíc jejich touha po endorfinu a chuti být fakt hora,  často znamenala laxnost k dostatečné regeneraci.

Ať je to tak či onak, chcete-li zhubnout, je třeba rozjet metabolismus. Je-li váš problém dán výše uvedeným bodem č.1, tj. opakovanými dietami,  pak řešení bude poměrně snadné. Trpíte-li však  dle bodu č. 2 nějakou chronickou chorobou, je vaše cesta jiná, vyžaduje trpělivost, investici a hlavně rozhodnutí. Ovšem odměna je dvojnásobně sladká, neboť dojde nejen ke zlepšení postavy, ale především k vylepšení zdravotního stavu. A víte co? Je to rovněž snadné! Jen zapojit selský rozum. Věřte, že vaše tělo nemá zájem být v nerovnováze. Tělo chce vypadat dobře a nechce si ničit klouby a jiné orgány. Chce tu být dlouho, chce vám sloužit. Příroda přináší dary, které problém řeší. A o jaké dary jde?

Jde o minerální prameny. Máte zablokovaný metabolismus? Jste překyselení? Mimochodem, kupte si PH proužky v lékárně a snadno to zjistíte. Jaká je rychlá cesta řešení? Jeďte do lázní a 3-5 týdnů popíjejte prameny. Ovšem musí jít o prameny pro vás vhodné! Ano, vím, stojí to peníze, čas.. chápu. Sama si lázně každé 2 roky platím a je to investice několika desítek tisíc korun. Ok, chcete tip? Velmi se osvědčily silné přírodní minerály z nabídky LR Health & Beauty. Jsou to takové “lázne v dóze”. Víte,  s Crohnem si nemohu dovolit chronické překyselní. V takovém těle se daří zánětům, infekcím a blokuje se metabolismus. Sory jako, nechci už vážit svých minulých 82 kg a jsem šťastná, že vlivem kvalitní rovnáhy kyselin a zásad udržuji Crohna již 8 let v klidovém stavu.

A jaký je závěr? Je dobré se vyznat, je dobré vyhledat kvalitního poradce, který dokáže posoudit, do které metabolické skupiny patříte. Někdy je vhodné dokonce navštívit pro doporučení lékaře. Hledejte takové poradce, kteří se zajímají o vaše zdraví, ba dokonce o zdravotní problémy ve vaší rodině. Může vám to ušetřit mnoho peněz i času. Existuje totiž více cest řešení. Cílem je konat chytře a řešení musí sednout jako “prdel na hrnec”.

TIP:

Pokud se vám povedlo přes léto přibrat tuk, pak pozor. Je zde předpoklad překyselení. Pominu-li zdeformovanou postavu, tak bych ráda upozornila, že chronicky překyselený organismus bude živnou půdou pro podzimní viry, bakterie a rozběhy chronických nemocí. A jak je to možné? O tom jsem natočila jeden díl našeho online pořadu Ve své kůži, díl s názvem Podzim a imunita.

Žijte v rovnováze.

Upozornění: Článek je psán jako obecné doporučení ve zjednodušené verzi pro snadné pochopení čtenáře.

 

https://www.youtube.com/watch?v=VWsUJD8Jz1c

 

Doporučené stránky:
www.lr-czech.com/probalance
www.marketakopcilova.cz

 

 

 

 

 

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Novinky