Zdraví

Na operaci se připravte

Je velkým štěstím, pakliže člověk není operován. Většinou to ale každého z nás potká. Nemusí jít hned o nedobrovolně rozřezané břicho či výměnu kloubu. Můžeme se bavit např. o operaci zubů nebo císařském řezu. Významnou roli hraje také medicína estetická. Jakékoliv říznutí je vždy pro tělo velký šok. A my mu můžeme pomoci jej překonat.

Když už člověk přijme, že je třeba operovat, zajímá se především o délku a omezení v době rekonvalescence a možnosti trvalých následků. Možná se mnou souhlasíte, že nám celkem chybí trpělivost, jako by se člověk nechtěl zastavit a se svým tělem komunikovat. Dnešní doba je velmi rychlá, je cítit tlak, člověk spěchá do zaměstnání, děti do škol, nechce se vzdávat koníčků, dovolených. Potřebujeme, aby bylo vše bez bolesti a okamžitě vyřešeno.

Ve své praxi se velmi často setkávám s lidmi, kteří byli nebo budou operování. Přichází s tím, že stále nejsou v kondici, popř. předem vyhledávají rychlou regeneraci. Je samozřejmé, že hlavní roli hraje samotný operační výkon, ele i tak je velmi vhodné se na operaci připravit. Ono to totiž lze a je to také dost vhodné, pakliže si člověk chce ušetřit zbytečné problémy.

Nejdříve je dobré si ujasnit, v jakém stavu na operaci člověk přichází. Je naprosto logické, že mladý organismus se hojí rychleji než tělo seniora, kerý může např. trpět cukrovkou. Když jsem po chirurgickém zákroku střev ležela v nemocnici, byla vedle mne starší paní po operaci, u níž se nedařilo pooperační hojení. Měla díru do břicha cca 20 cm a ležela tam již 2 měsíce. Nedokážete si představit tu její beznaděj.

Mladý člověk by si řekl, že je prostě mladý a hojení musí dopadnout dobře. Jenže! Není to pravidlem. Zdlouhavé hojení se týká stále mladší generace, včetně dětí. Cítím, že jeden z důvodů je také  to, že již v mladém věku přichází metabolická onemocnění. Tolik dětí má cukrovku. Stále více lidí trpí buněčnou podvýživou, různými autoimunitními nemocemi, alergiemi. Tělo je také často zaneseno toxiny a orgány nestíhají v rámci svého samočištění organismus ošetřovat.  Z osobní i klientské praxe jsem vysledovala, že velmi nedobře se hojí tělo, které je dlouhodobě v zánětu.

Pozor na nedbalost

Často se také stává, že si člověk přinese infekci z nemocničního prostředí. Jedna moudrá žena mi v porodnici řekla, ať si hlavně nenosím vlastní pyžamo. Proč bych si měla domů nosit případnou infekci! Mnoho problémů vznikne také neumírněným chováním člověka doma. Např. přetěžuje operovanou nohu, tahá těžké věci, nevhodným způsobem se zvedá z lůžka, v případě čelistní chirurgie konzumuje tvrdé či horké potraviny, atp. Setkala jsem se také s případy, kdy lidé ihned po operaci sedají do letadla a klimatizace a průvan udělali své. Inu, sáhněme si každý do svého svědomí.

A jak se tedy na operaci připravit? Zajisté existuje mnoho cest. Dám vám tedy svůj osobni tip. Doporučila bych určitou dobu před operací posilovat imunitní systém kravským colostrem v top kvalitě. Tímto krokem se imunita připravuje na kontakt s nemocničními patogeny. Těsně po operaci je vhodné nasadit kvalitní minerály. Stejně jako u colostra preferuji kvalitu z dílny LR Health & Beauty s názvem Pro Balance. Zjednodušeně řečeno, po operaci vzniká otok, který tlačí na nervy a to způsobuje bolest. Silné zmíněné minerály umí s otokem skvěle pracovat. Následně je vhodné zdvojnásobit dávku colostra, keré bude nejen pokračovat v péči o imunitu, ale současně dojde k využití v něm obsažených přirozených růstových faktorů, které podporují regeneraci a obnovu poškozených buněk. Doba hojení se tak může výrazně zkrátit. U drobných, např. ambulantních zákroků, se často rána kryje antibiotiky. Z praxe ale vím, že někteří lidé hledají i jiné alternativy. Mají k tomu různé důvody. A pokud patříte mezi ně, zkuste se rovněž zajímat o colostrum. Antibiotika může vhodně podpořit, popř. u drobnějších výkonů také nahradit. Poraďte se však vždy s lékařem a také mějte dobrého poradce, který vám udělá vynikající servis. Ani colostrum totiž není vhodné pro každého.

Přeji vám dobrý operační i pooperační průběh a zkusme dát tělu čas. Ten totiž zahojí vše. Nejen na těle, ale i na duši.

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Zdraví