Zdraví

Opruzené dítě? Děkuji, už nechci.

Helou! všem čtenářům. Ráda bych se s vámi podělila o mou zkušenost v rámci řešení těžké opruzeniny u svého dítěte. I když je naše dcerka zdravé již tříleté dítko, tak občas nás něco pozlobilo. Opruzenina u dětí často vznikne z nevhodně zvolené pleny nebo také jako reakce na jídlo při zavádění příkrmů. Když jsem  o tom mluvila s maminkami v mém okolí, většinou se jim dítko osypalo na viditelných místech jako je obličej, bříško, záda.

Ale u naší dcerky se to projevovalo na genitáliích. Nejdříve jsem si myslela, že to je třeba nějaká špatná  várka plínek, protože značky neměníme. Nedokázala jsem to tehdy řešit, protože v ten moment mě nenapadla žádná jiná souvislost. V té době jsem bohužel neměla o možnostech řešení přehled, a tak jsem kupovala mnoho různých mastiček za stovky korun. Nákupy probíhaly na pricipu pokus-omyl. A jak to dopadlo? Buď  se ten stav vůbec nelepšil nebo hojení trvalo neskutečně dlouho a dítě trpělo.

Následně jsme zjistili, že vyrážka není z plen, ale je to rekce na nějakou potravinu. A dceři se to projevuje na neobvyklém místě, tedy genitálu. Vypadalo to opravdu strašně. A ani nechci domýšlet, jak moc to muselo bolet.

Ten stav – aby jste si to dokázali představit – byl opruzený celý genitál úplně zarudlé okolí i třísel a nejhorší bylo, že to praskalo a krvácelo. No, v ten moment jsem to chtěla vše za ní odtrpět já. Takže jsme mazali a větrali co nejvíce, ale ta doba léčení trvala někdy i dlouhých 10 dní.

Naposled se nám tento stav opakoval v letních měsících. Dostali jsme mošt z bio jablíček. A tak jsem jí chtěla dopřát a dala jí vodou naředěný mošt, ať to není taková síla. No a večer – když se šla koupat a sundali jsme oblečení a plenku, jsem se zhrozila. Začala strašně plakat genitál opět rudý, krupička jak na genitálu tak okolo třísel. Všude praskliny a drobná krvácivá ložiska. Omyla jsem ji pouze čistou vodou, protože nesnesla nic. Osušila jsem ji a namazala  pro mne novinkou, kterou jsem našla v katalogu LR Health & Beauty. Jedná se o Aloe Vera Baby Jemný Ochranný Krém. Ten jsem aplikovala na opruzeninu. Dali jsme ji spinkat a modlili se, aby se jí ulevilo. Ráno jsem s hrůzou trnula,  jak to bude vypadat. A víte co? Stal se zázrak a tento krém budu doporučovat každé mamince, která řeší opruzeniny. A také té, která je neřeší, protože teď vidím potřebu prevence. Naší holčičce se od večera do rána stav zlepšil o cca 75%.  Kdo to nezažije a nevyzkouší možná ani neuvěří. Když jsem popisovala tento stav kolegyním z Helou! dostala jsem podobné pozitivní reakce z jejich praxe. Ach, jak jsem byla šťastná!

Můžu říct, že tento krém je to  nejlepší, co jsem za celou dobu na opruzeniny vyzkoušela.  A že toho bylo! Celá dětská série od LR – Aloe Vera Baby je naprosto úžasná a hypoalergenní a vhodná nejen pro děti. Myslím, že toto je top dárek pro každou maminku a dítko – po slovácku řečeno “do kúta”. Tedy jako dárek narozenému miminku.

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Zdraví