Zdraví

Sinice už řádí! Jak ochránit zdraví?

S horkými dny přichází touha člověka trávit čas u vody a provozovat vodní sporty a rybaření. Je z čeho vybírat: řeky, jezera, rybníky, bazény, křišťálové vody zatopených bývalých štěrkovišť, až po oblíbené přehrady. Jenže zde je třeba být na pozoru. Již několik desítek let bojují právě tyto se sinicemi, kterým se v zelené vrstvě na hladině říká vodní květ. Sinice se snadno přemnožují v důsledku snadného přistupu k živinám, jimiž jsou především fosfor a dusík. Bohužel, neekologické jednání dnešní společnosti, například hnojení umělými preparáty nebo přemíra chemických čistidel, vede ke vzniku zmíněných látek a sinice tak mají zelenou pro růst.

Ale proč jsou sinice tak nebezpečné? Protože jsou jedovaté. A hodně! Není náhoda, že jsou hygienickými stanicemi tolik sledovány. Jedovaté toxiny z produkce sinic jsou velice agresivní a vyvolávají řadu problémů. Pomineme-li narušený ekosystém vodních živočichů, je dobré znát zdravotní komplikace, které mohou způsobit. Po kontaktu člověka se sinicemi může přijít mnoho problémů. Ve své praxi jsem se osobně setkala s kožními infekcemi, které způsobily zánět na kůži u dětí, a také s nevolnostmi v případě polykání sinicové vody. Vodní sporty totiž provozujeme na hladině vody a při plavání se taková voda dostává do dýchacích cest a trávicí soustavy. Odborníci hovoří o tom, že sinice jsou tak nebezpečné, že mohou způsobovat i jaterní obtíže. Na někoho působí toxická otrava např. jako malátnost či migréna. Projevy jsou různé.

Každopádně jsem přesvědčena, že je třeba znát nebezpečnost sinic, neboť není nic horšího než si zbytečně pokazit dovolenou či celé prázdniny. Je dobré vědět, že existují kontrolovaná místa, že sinice se nestírají z pokožky, ale sprchují. Je třeba vědět i jednu důležitou záležitost. Existuje mnoho lidí, kteří jsou zatíženi velkým množsvím léků, popř. prodělali nějaké jaterní onemocnění. Tito lidé by si měli dát velký pozor na sinice, neboť jejich játra jsou již tak dost přetěžována.

A na závěr TIP.

Doporučuji v letních měsících pravidelně konzumovat velice kvalitní probiotika o 12 kmenech s patentovaným pouzdrem pro ochranu před zničením v žaludku. Produkt se jmenuje Pro 12, je z dílny LR Health & Beauty a skvěle ochraňuje trávicí ústrojí před patogeny všeho druhu a rychle regenerují trávicí obtíže. Velmi se  mi osvědčil především v rámci ochrany dětí, které jsou vzhledem ke své nízké hmotnosti na sinicové toxiny velice náchylné. Při akutní kožní infekci jsem v praxi vysledovala, že k lékařské terapii se dobře osvědčilo podávání certifikovaného colostra a aplikace hojivých krémů z aloe very. Kdo si je vědom svých jaterních obtíží, provádějte průběžnou regeneraci a detoxikaci. Jaterní regenerace po infekci trvá i rok. Vyplatí se vám to. Existuje mnoho různých možností, jak játra zregenerovat. Jedna z nich je např. piti Aloe Vera Gelu. Pozor, je třeba všek vědět zda vůbec a jak postupovat. Výsledky jsou fantastické a dají se odečíst z krevních testů. Mějte krásné léto.

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Zdraví