NovinkyZdravíŽivotní styl

Těhotenství a kojení dá tělu zabrat. Doplňte mu vše potřebné!

Těhotenství a kojení dá tělu zabrat. Doplňte mu vše potřebné!

Mít děti je nádherná věc. Plno lidí se v rodičovství shlédlo, našlo v něm smysl svého života. Jenomže je potřeba myslet i na své tělo. První těhotenství, kojení, druhé těhotenství s minimálním časem pro tělo na oddech, druhé kojení. Sice ne každá maminka má to štěstí a laktace se jí rozjede nebo udrží dlouho, přesto tělo nárůstem o často i více než 10 kg během necelého roku a zase rychlým úbytkem, výživou dvou lidí, byť jeden z nich je miminko – utrpí citelné ztráty vitamínů a minerálů.

Ne nadarmo se říká, že těhotná žena musí velmi dbát na svou stravu. U kojení se pak půl roku vyhýbáte nadýmavým potravinám nebo i takovým, které sice obsahují vitamíny a minerály, ale váš poklad by se po nich osypal. Některé ženy pak kojí i více než dva, tři, čtyři roky! A co na to vaše tělo?

Věděli jste, že maminka u kojení by měla mít alespoň 1 500 mg vápníku za den? To je třeba sníst jeden a čtvrt kilo tvarohu. Pro mě tedy dost nepředstavitelné množství. Po odstavení miminka chtějí maminky často zlepšit nehty, vlasy, pleť i figuru, doplnit vitamíny, aby přestaly být unavené a vylepšit si imunitu, která může vlivem odlivu vitamínů a minerálů pokulhávat.

A protože náš organismus je nastavený na přijímání přírodních vitamínů a minerálů, rychlá pomoc bývá ve dvou produktech od LR Health and Beauty. Jeden je vyroben z 21 druhů ovoce a zeleniny, druhý zase doplňuje vašemu tělu cenné zásadité minerály pro vnitřní rovnováhu, jde o takové minilázně. Nyní – na podzim a v zimě pak doporučuji bylinku cistus incanus, která je opravdu skvělá. Určitě je lepší řešit individuálně vše dle potřeb a stavu maminky, ale zdravé mamince stačí na doplnění toho, co předala svým dětem, tedy výše uvedené.

Co se týká přibírání a hubnutí po porodu, není kam spěchat. Většinou se stává, že partner „drží basu“ a přibírá v období těhotenství spolu s partnerkou. Při péči o novorozence, kdy značně slevíme ze svého pohodlí z aktivity, nezbývá tolik času na vyvařování zdravých jídel a kvalitní spánek, a tak se kila často i zastaví a nejdou dolů podle představ. Při kojení a rychlém hubnutí docílíte jedině toho, že si veškeré toxiny z těla vyplavíte i do mléka a předáte tak svému dítku. Mnoha ženám naopak kojící hormony ta kila nahoře sama drží! Moje rada zní: hubněte optimálně, pomalu a naplno se do toho pusťte, až budete mít dostatek spánku, nebude tělem lomcovat žádný kojící hormon a váš partner bude mít třeba i chuť pustit se do toho motivačně s vámi. I na hubnutí po odstavení kojení a nastartování metabolismu má LR Health and Beauty rychlou a účinnou podporu, která, dle mé praxe, zatím nikoho nezklamala. Ale o tom jindy.

 

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Novinky