Spojte se s námi

Ahoj, co jste hledali?

Zdraví

Účinnost propolisu na člověka

Účinnost propolisu na člověka

Všude to kvete, voní a bzučí. K tomu ten příjemný jarní vánek! Není to nádhera? Všimli jste si jak kolem rozkvetlých stromů a keřů poletují včeličky?

Celý název pro včelu je včela medonosná. Dovolím si říct, že většina lidí si ale neuvědomuje, jak moc je včela vystavena různým choroboplodným zárodkům. A to tehdy, kdy vylétá z úlu. Proto moudrá matka příroda nabídla včele propolis. Propolis pomáhá včelám udržet hygienu ve včelstvu a napomůže obraně proti infekci zvenčí. Prostředí úlu je totiž ideálním pro šíření jakékoli infekce. Nejen že včely používají propolis ke stavebním účelům (zatmelení netěsnosti v úle), ale také jim zadělávají nově postavenou buňku v plástu.

Co to vlastně propolis je?

Propolis je látka pryskyřičné povahy, kterou včely sbírají na pupenech stromů. Tato látka chrání pupeny stromů a keřů před mrazem, infekcí a jiným poškozením. Včely tuto hmotu metabolicky zpracovávají s voskem na propolis.

Kde se využívá?

Propolis je léčivou látkou už od dob egyptských faraonů. Řekové propolisem léčili abscesy – hnisavého zánětu. Také naši předkové věděli velice dobře o propolis a jeho účincích. Léčili tím mnohá onemocnění a poranění.

Flavonoidy nebo bioflavonoidy tvoří skupiny polyfenolických látek a řadí se mezi tzv. antioxidanty. Látky chránící buňky našeho těla proti škodlivým volným radikálům. Využití propolisu je široké. Především se používá na hojení ran a velmi suchou pokožku.

V dnešní době jsme obklopeni chemii, která neobsahuje vhodné látky pro naši pokožku. Musím říct, že mě – jako kadeřnici a mamince 3-leté dcery, vyhovuje použití propolisu a to v kombinaci s Aloe Vera. Je to velmi jemný, rychle se vstřebatelný krém do pokožky, který má jemnou parfemaci a především posiluje kožní barieru.. Doma tento krém využíváme na suché ruce a nohy,tedy chodidla a v zimě je vhodný na obličej a to i u malých dětí. No a kdo má malé děti, tak krém Aloe Vera krém s propolisem od LR Health & Beauty využije na doléčení různých odřenin a škrábanců.

Baví mě dělat věci, které mají smysl a navíc jsou v nejlepší kvalitě. A já chci pro svojí rodinu vždy to nejlepší. Chcete mít kvalitní výrobky i pro sebe a svojí rodinu? Ano? Je to velmi jednoduché. Stačí kontaktovat dobrého poradce, který vás naučí s produktem pracovat. Inspiraci k lidem můžete najít např. u nás v Helou!, kde vám s kolegy rádi pomáháme k tomu, aby jste byli spokojeni a pocítili vždy zřetelný výsledek.  Přeji Vám krásné slunečné dny s rodinou, Adéla Smolíková.

 

Reklama

Tohle by se vám mohlo líbit

Emoce

Říká se, že jedinou životní konstantou je změna. Svět, naše tělo, náš nervový systém je jako neustále se měnící améba. Každá vteřina je ztělesněním...

Emoce

Čas od času mne navštíví klient s dotazem na smysl života. Scénář je vždy velmi podobný: hledá něco, co jeho existenci naplní smyslem, co mu...

Emoce

Berete do ruky tužku a diář a říkáte si, hmm, konečně článek, který mě naučí správně si naplánovat život? Ach, omlouvám se, ale musím...

Káry

V pátek 23. října 2020 se to stalo a já jsem v Ostravě převzala své první manažerské LR auto. Radost veliká, sen i cíl...

Copyright © 2015 - 2020 Firestarter s.r.o.

error: Content is protected !!