Zdraví

Účinnost propolisu na člověka

Účinnost propolisu na člověka

Všude to kvete, voní a bzučí. K tomu ten příjemný jarní vánek! Není to nádhera? Všimli jste si jak kolem rozkvetlých stromů a keřů poletují včeličky?

Celý název pro včelu je včela medonosná. Dovolím si říct, že většina lidí si ale neuvědomuje, jak moc je včela vystavena různým choroboplodným zárodkům. A to tehdy, kdy vylétá z úlu. Proto moudrá matka příroda nabídla včele propolis. Propolis pomáhá včelám udržet hygienu ve včelstvu a napomůže obraně proti infekci zvenčí. Prostředí úlu je totiž ideálním pro šíření jakékoli infekce. Nejen že včely používají propolis ke stavebním účelům (zatmelení netěsnosti v úle), ale také jim zadělávají nově postavenou buňku v plástu.

Co to vlastně propolis je?

Propolis je látka pryskyřičné povahy, kterou včely sbírají na pupenech stromů. Tato látka chrání pupeny stromů a keřů před mrazem, infekcí a jiným poškozením. Včely tuto hmotu metabolicky zpracovávají s voskem na propolis.

Kde se využívá?

Propolis je léčivou látkou už od dob egyptských faraonů. Řekové propolisem léčili abscesy – hnisavého zánětu. Také naši předkové věděli velice dobře o propolis a jeho účincích. Léčili tím mnohá onemocnění a poranění.

Flavonoidy nebo bioflavonoidy tvoří skupiny polyfenolických látek a řadí se mezi tzv. antioxidanty. Látky chránící buňky našeho těla proti škodlivým volným radikálům. Využití propolisu je široké. Především se používá na hojení ran a velmi suchou pokožku.

V dnešní době jsme obklopeni chemii, která neobsahuje vhodné látky pro naši pokožku. Musím říct, že mě – jako kadeřnici a mamince 3-leté dcery, vyhovuje použití propolisu a to v kombinaci s Aloe Vera. Je to velmi jemný, rychle se vstřebatelný krém do pokožky, který má jemnou parfemaci a především posiluje kožní barieru.. Doma tento krém využíváme na suché ruce a nohy,tedy chodidla a v zimě je vhodný na obličej a to i u malých dětí. No a kdo má malé děti, tak krém Aloe Vera krém s propolisem od LR Health & Beauty využije na doléčení různých odřenin a škrábanců.

Baví mě dělat věci, které mají smysl a navíc jsou v nejlepší kvalitě. A já chci pro svojí rodinu vždy to nejlepší. Chcete mít kvalitní výrobky i pro sebe a svojí rodinu? Ano? Je to velmi jednoduché. Stačí kontaktovat dobrého poradce, který vás naučí s produktem pracovat. Inspiraci k lidem můžete najít např. u nás v Helou!, kde vám s kolegy rádi pomáháme k tomu, aby jste byli spokojeni a pocítili vždy zřetelný výsledek.  Přeji Vám krásné slunečné dny s rodinou, Adéla Smolíková.

 

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Zdraví